ترفند حرفه‌ای‌ها برای خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی
خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی

 

خرید بلیط هواپیما به صورت آگاهانه

 

در هر شغل و جایگاهی که باشید، وقتی کاری را بیش ازحد انجام دهید با همه جوانب آن کار آشنا خواهید شد. سفر کردن نیز به همین صورت است. افراد بسیاری هستند که به دلایل مختلف چه کاری و یا غیرکاری زیاد مسافرت میروند. این افراد در خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی بسیار حرفهای عمل کرده و راحت و بدون دردسر مراحل سفر خود را سپری میکنند.

 

در این مقاله سعی داریم شما را با ترفندهای گوناگون هنگام رزرو و یا خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی آشنا کنیم تا شما هم بتوانید مانند افرادی که دائما با ایرلاین‌ها و بلیط هواپیما سروکار دارند، حرفه‌ای عمل کرده و آگاهانه به خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی بپردازید. با خواندن این مقاله بی شک به نکات و زوایای گوناگون پروازها پی خواهید برد.

 

 

همیشه آنلاین اند!

 

مسافران حرفه‌ای یعنی آن دسته از مسافرانی که دائما آنلاین کارهای خود را انجام می‌دهند. این افراد همیشه برای زمانشان ارزش قائل هستند و در وقتشان صرفه جویی می‌کنند. مسافران خبره به طور آنلاین اقدام به خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی می‌کنند و تمامی کارهایشان را آنلاین انجام می‌دهند. برخی از آژانس‌های هواپیمایی امکانات زیادی را برای مسافران درنظر می‌گیرند. مثلاً اگر مسافری بلیط ارزان هواپیما را خریداری کند و طبق شرایط مسافر در شرایط موجه مشکلی پیش آید، بلیطشان قابل بازگشت خواهد بود و پولی که بابت خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی پرداخت کرده بودند، به حسابشان باز خواهد گشت.

 

 

بلیط سیستمی بهتر است!

 

اگر با افرادی که دائما در سفر کاری و یا غیرکاری هستند به گفت و گو بپردازید، متوجه خواهید شد که این افراد بلیط سیستمی را ترجیح می‌دهند و معمولاً این بلیط را خریداری می‌کنند. علت این امر کاملاً واضح است، چرا که خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی سیستمی انعطاف بیشتری دارد و اگر کسی به دلایل مختلف بخواهد برنامه‌اش را تغییر دهد، با خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی سیستمی می‌تواند آن را پس دهد و بلیط ارزان هواپیما دیگری را جایگزین کند. در برابر این بلیط ها، بلیط های چارتری وجود دارد که دارای انعطاف پذیری کمتری می‌باشند. افرادی که دائما در حال پرواز هستند خیلی از بلیط های چارتری استفاده نمی‌کنند.

 

 

افراد حرفه‌ای بهترین آژانس هواپیمایی را برای خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی انتخاب می‌کنند

 

مسافران حرفه‌ای ترفندهای گوناگونی را برای خرید بلیط ارزان هواپیما به کار می‌گیرند که یکی از آن ترفندها سروکار داشتن با شرکت‌های آنلاین خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی می باشد. این شرکت‌ها کامل بوده و شهرهای مختلفی را نیز تحت پوشش خود قرار می‌دهند. مراحل خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی در این گونه شرکت‌ها زمان بر نمی‌باشد. اگر آژانس هواپیمایی خود را آگاهانه انتخاب کنید، می‌توانید به آسانی و تنها در فرصتی کم به خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی مقصد مورد نظرتان به صورت آنلاین اقدام کنید. از محاسن دیگر انتخاب آژانس هواپیمایی خوب این است که اگر در حین خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی مشکلی برایتان پیش آید و اگر هرگونه سوالی در ذهن شما جرقه بزند، می‌توانید با بخش پشتیبانی تماس داشته باشید و مشکلاتتان را مطرح کنید. واحد پشتیبانی با صبر و حوصله به تمامی مشکلات و سوال‌های شما پاسخ خواهد داد.

 

 

افراد حرفه‌ای معمولا از یک جا اقدام به خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی می‌کنند

 

این مسئله راجع به همه ما صدق می‌کند. بارها برایمان پیش آمده که وقتی از خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی خود راضی باشیم، در دفعات بعدی نیز سعی می‌کنیم همان کیفیت را حفظ کرده و از جایی که رضایتمان را جلب کرده دوباره خرید کنیم. بلیط ارزان هواپیما نیز به این شکل است. اگر آژانس هواپیمایی بتواند رضایت مشتریان خود را جلب کند، مسافران بسیاری دوباره از همان آژانس اقدام به خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی می‌کنند. نکته مهم این است که افراد حرفه‌ای معمولاً از یک جا بلیط خود را می‌خرند و سعی می‌کنند که همان روند را ادامه بدهند. البته این تنها در صورتی میسر است که مسافران از خدمات ارائه شده آژانس مسافرتی رضایت کامل داشته باشند تا از همان جا اقدام به خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی کنند.

 

 

پیدا کردن بلیط هواپیما ارزان توسط حرفه‌ای‌ها

 

همه ما برای فاصله گرفتن از کارهای روزمره و رفع خستگی به سفر احتیاج داریم اما گاهی این سفرها هزینه‌های سنگینی را به دنبال خواهند داشت. راه‌هایی نیز وجود دارند تا بتوان این هزینه‌ها را کم تر کرد و بلیط هواپیما را با قیمت بهتری تهیه کرد. درادامه به این راهکارها خواهیم پرداخت و نکاتی را به شما درخصوص پیدا کردن بلیط ارزان هواپیما خواهیم گفت.

 

 

بلیط هواپیما را زودتر رزرو کنید

 

به خاطر داشته باشید که برنامه چیدن به موقع همیشه به شما کمک کرده و مانع پرداخت هزینه اضافی خواهد شد. برای خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی و برنامه ریزی سفر، زودتر اقدام کنید. با رزرو سریع بلیط هواپیما از تخفیف‌های خوبی بهره مند خواهید شد.

 

 

برای رزرو بلیط هواپیما از وبسایت‌های مقایسه‌ای استفاده کنید

 

بهترین کار برای رزرو بلیط هواپیما این است که سایت‌های مختلف را بررسی کنید. در این صورت شما می توانید لیست پروازهای مقصد را به همراه تفاوت قیمت ها مقایسه کنید. اگر می‌خواهید ارزان ترین بلیط را بخرید، به جای مشخص کردن تاریخ مشخص در وبسایت‌ها، کل ماه را درنظر بگیرید.

 

 

در آخر هفته ها بلیط هواپیما رزرو نکنید

 

اگر هنگام خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی نرخ‌ها را با هم بسنجید متوجه می‌شوید که رزرو بلیط هواپیما در آخرهفته‌ها گران‌تر از اواسط هفته است. این قیمت‌ها پس از گذشت تعطیلات کمتر خواهند شد. اگر می‌خواهید بلیط ارزان هواپیما تهیه کنید، آن را به آخر هفته‌ها نگذارید و بهترین حالت رزرو در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه می‌باشد.

 

 

از تخفیف‌ها در خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی استفاده کنید

 

اگر در کانال‌های مختلف آژانس هواپیمایی عضو باشید و با چک کردن مرتب سایت‌های آژانس‌ها می‌توانید از زمان تخفیف بلیط ها باخبر شوید و از تخفیف های ویژه برای مسیر مورد نظر خود استفاده کنید.

 

 

از پرواز غیر مستقیم استفاده کنید

 

همیشه به مسیرهای جایگزین فکر کنید. پرواز مستقیم مسیرهای طولانی گران‌تر می‌شود و اگر پرواز در شهری متوقف شود و از آن جا به سمت مقصد برود، به صرفه‌تر است. قبل از خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی این نکات را درنظر بگیرید.

 

 

از بلیط لحظه آخری استفاده کنید

 

اگر تاریخ سفر برایتان از اهمیت کمتری برخوردار است، می‌توانید از بلیط لحظه آخری استفاده کنید که قیمت کمتری دارند. نکته مهم این است که این بلیط ها باید از جای معتبر خریداری شوند. این بلیط مناسب افرادی است که بسیار اهل مسافرت هستند و مقصد برایشان اهمیتی ندارد. پس به راحتی می‌توانند بهترین و ارزان ترین را انتخاب کنند بی آنکه محدودیتی داشته باشند.

 

 

عضو خبرنامه ایرلاین و یا آژانس هواپیمایی مورد علاقه‌تان شوید

 

جست و جو کردن تخفیف‌های ویژه از میان این همه آژانس هواپیمایی که وجود دارد کارآسانی نیست. بهترین راه این است که در خبرنامه آژانسی که مدنظرتان است عضو شوید و از پیشنهادات ویژه و آفرهای آن به موقع باخبر شوید. بهترین راه برای سردرگم نشدن هنگام مشاهده لیست بلیط هواپیماهمین است.

 

 

 بلیط هواپیما را از ۷ هفته قبل رزرو کنید

 

ایرلاین‌ها برای پر کردن صندلی‌های خالی در لحظات آخر آفرهایی را ارائه می‌دهند که گاهی تا 50% و حتی بیشتر بلیط هواپیما ارزان به شما می‌دهند. روشی دیگر برای خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی با قیمت کم تر این است که شما خیلی زودتر و تقریبا از 7هفته زودتر اقدام به خرید بلیط کنید.

 

 

بلیط یکطرفه را به خاطرتان بسپارید

 

اکثر مردم ترجیح می‌دهند تا زمان سفر بلیط هواپیما را به صورت دوطرفه خریداری کنند. با این کار آرامش بیشتری در طول سفر دارند و به عبارتی خیالشان آسوده‌تر است. اما گاهی به بلیط های یک طرفه هم نظری داشته باشید. مزیت این بلیط ها بر آن است که اگر به هر دلیلی نتوانستید در تایم مورد نظر بازگشته و خودتان را به فرودگاه برسانید، هیچ نگرانی نیست و ضرر نکرده‌اید. شما می‌توانید با خیال آسوده گشته و بلیط ارزان هواپیما را برای برگشت انتخاب کنید؛ بدون آنکه عجله‌ای داشته باشید.

 

 

اصل ۲۴ ساعت را عملی کنید

 

این اصل بدین صورت است که شما باید از 24 ساعت قبل اقدام به کنسلی بلیط هواپیما خود کنید. اگر این عملیات را طی این زمان مشخص انجام دهید هزینه مربوطه به شما بازخواهد گشت اما اگر این اصل را فراموش کنید و در زمان مشخص شده کنسل نکنید، هزینه‌ای به شما تعلق نخواهد گرفت. شایان ذکر است که همه آژانس‌های هواپیمایی از اصل 24 پیروی نمی‌کنند.

 

 

منبع: بلیط هواپیمانظرتان را بنویسیدمنو