ویزای کانادا


ویزای کانادا


ویزای کانادا

 

کانادا

 

کانادا ، کشوری در قاره آمریکاست که پس از روسیه، با مساحتی در حدود ۹٬۹۸۴٬۰۰۰ کیلومتر دومین کشور پهانور دنیا محسوب می شود. این کشور از جنوب با کشور آمریکا همسایه است و مرز این دو کشور، طولانی ترین مرز زمینی است. کانادا از ده استان تشکیل شده و پایتخت آن اوتاوا است.

 

ویزای کانادا یکی از معتبرترین ویزاهای دنیاست و به همان نسبت گرفتن این ویزا سخت و نیازمند دانش بسیار تخصصی است. دانشی که ما در سام سیر از آن بهره مندیم و شما را در گرفتن این ویزا یاری خواهیم کرد. اما قبل از آن بیایید با هم بیشتر در مورد ویزاهای کانادا صحبت کنیم.

 

ویزا چیست؟

 

ویزا، اجازه یک کشور برای اقامت موقت افراد در آن کشور می باشد.

 

انواع ویزای کانادا

 

ویزاها انواع بسیار گوناگونی دارند، ویزاهایی که "سام سیر" می تواند در گرفتن آن شمارا یاری کند، عبارتند از:

 

1. ویزای توریستی (ویزیتور) کانادا: TRV یا Temporary Resident Visa که در ایران با نام ویزای مولتی یا ویزای 5 ساله نیز شناختی می شود، ویزایی است که به شما اجازه می دهد تا پایان اعتبار پاسپورتتان (برای پاسپورت ایرانی تا 5 سال) به کانادا سفر کنید. شما در هر بار ورود به کانادا می توانید تا شش ماه در خاک کانادا اقامت داشته باشید اما اگر قصد اقامت بیشتر را دارید باید بعد از پایان شش ماه باید یک بار از خاک کانادا خارج شده و دوباره بازگردید. افرادی که برای این ویزا اقدام می کنند، معمولا یا از شخصی یا شرکت تور گذاری دعوتنامه دارند یا با رزرو هتل اقدام به دریافت ویزا می کنند.

 

افرادی که همسرشان در خاک کانادا درحال تحصیل هست و یا برای ویزای تحصیلی درحال اقدام هستند، می توانند برای ویزای توریستی اقدام کنند و در هنگام ورود به کانادا در صورت صلاحدید افسر اداره مهاجرت، می توانند برای مدت بیشتر از شش ماه (یا تا پایان تحصیل همسر) در کنار همسر خود باشند.

 

2. ویزای تحصیلی: ویزای تحصیلی یا Student ویزا برای افرادی است که می خواهند در کانادا برای مدتی بیش از شش ماه تحصیل کنند. اگر طول مدت دوره ای که فرد می خواد در آن تحصیل کند، زیر شش ماه است، نیازی به دریافت ویزای تحصیلی نیست و می توان با ویزای توریستی اقدام به تحصیل نمود. دقت داشته باشید که ویزای دانش آموزی و دانشجویی، همه ویزای تحصیلی حساب می شوند.

 

در صورتی که شما ویزای توریستی دارید و می خواهید در کانادا تحصیل کنید، دیگر نیازی به ویزای تحصیلی ندارید و باید فقط برای Study Permit یا مجوز تحصیل اقدام کنید.

 

لطفا توجه داشته باشید که اگر تمایل به تحصیل در یکی از شهرهای استان Quebec را دارید، قبل از اقدام برای ویزای تحصیلی، باید برای گرفتن CAQ اقدام کنید. CAQ در واقع مجوز استان Quebec برای تحصیل در این استان است.

 

3. ویزای Open Work Permit: این ویزای مخصوص افرادی است که همسرشان در حال تحصیل و یا کار در کانادا می باشد. همانطور که گفته شد اگر همسر شما در حال تحصیل در کاناداست، می توانید با دریافت ویزای توریستی در کنار او باشید اما اجازه کار ندارید، با داشتن ویزای Open Work Permit علاوه بر حضور در کنار همسرتان، می توانید کار هم بکنید.

 

در ایران اصطلاحا به این ویزا و ویزای توریستیی که برای همسر افراد محصل صادر می شود، ویزای همراه نیز می گویند.

 

4. سوپر ویزا: سوپر ویزا نوعی از ویزای توریستی کانادا است که به شما اجازه می دهد که در هر بار ورود به کانادا، تا ۲ سال اجازه اقامت داشته باشید. باید توجه داشت که فقط افرادی می توانند برای سوپر ویزا اقدام کنند که فرزند یا نوه ی آنها، مقیم کانادا باشد.

 

5. ویزای فرصت مطالعاتی: این ویزا برای افرادی است که معمولا از یک دانشگاه یا موسسه تحقیقاتی، برای مدتی مشخص دعوت به کار می شوند.


--------------------------------------------------

 

لزوما تمام افرادی که تمایل به ورود به کانادا را دارند، نیازی به دریافت ویزا ندارند. برای مثال افرادی که شهروند کشور آمریکا هستند نیازی به داشتن ویزا ندارند. برخی دیگر مثل افرادی که گرین کارت آمریکا را دارند، فقط نیاز به دریافت اجازه ورود یا eTA دارند.

 

 

خدماتی که سام سیر شما را در آن یازی خواهد کرد:

 

1. ویزای توریستی کانادا یا ویزیتور ویزا (TRV – Visitor Visa)

2. ویزای تحصیلی کانادا    (Student Visa)

3. ویزای همراه (Open Work Permit)

4. ویزای فرصت مطالعاتی   (Work)

5. سوپر ویزا (Super Visa)

6. اجازه ورود به کانادا برای افراد مقیم بعضی از کشورها (eTA)

7. مجوز تحصیل در استان Quebec (CAQ)

8. تمدید ویزای تحصیلی (Extend)

9. دریافت مجوز تحصیل در کانادا (Study Permit)

10. دریافت نوت پرونده (نوت آفیسر) یا کیس نوت برای افرادی که درخواست ویزای آنها رد شده است. (GCMS)

11. دریافت وقت انگشت نگاری

ما در تمامی موارد بالا به شما مشاوره تخصصی و رایگان می دهیم.

 

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا ( مولتی 5 ساله)

 

***مدارک شخصی

 • اصل پاسپورت متقاضی به همراه کلیه ی پاسپورت های قدیمی
 • شناسنامه و کارت ملی
 • یک قطعه عکس جدید رنگی با زمینه ی سفید
 • سند ازدواج در صورت همراهی همسر
 • رضایت نامه ی محضری برای فرزندانی که با یکی از والدین قصد سفر دارند الزامی ست. رضایت نامه از سوی کسی باشد که آن ها را همراهی نمی کند.

 

 

***مدارک شغلی

 

 • کارفرمایان : روزنامه رسمی ، آگهی تأسیس ،آگهی تغییرات و تصمیمات شرکت ، آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده ، لیست بیمه ی 6 ماه آخر کارمندان ، تمکن و پرینت 6 ماه آخرحساب شرکت به لاتین.
 • کارخانه داران و صاحبان مشاغل آزاد : پروانه ی بهره برداری ، جواز کسب ، آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده ، لیست بیمه ی 6 ماه آخر کارمندان.
 • کارمندان : گواهی اشتغال به کار به زبان فارسی روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی، درآمد سالیانه ، نام مدیر) ، فیش حقوقی دو ماه آخر،  لیست بیمه ی 6 ماه آخر، حکم کارگزینی یا قرارداد شرکت .
 • مهندسان : پروانه ی نظام مهندسی یا جواز ساخت .
 • تجار: کارت بازرگانی، گواهی اتاق بازرگانی ،آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، لیست پرداخت بیمه.
 • پزشکان : پروانه ی دائم طبابت، کارت نظام پزشکی، پروانه ی مطب، آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، لیست پرداخت بیمه.
 • بازنشستگان : حکم بازنشستگی و فیش حقوقی دو ماه آخر – حکم افزایش حقوق در صورت وجود ارائه گردد.

 

 

***مدارک مالی

 

 • ارائه ی نامه ی تمکن ممهور به مهر برجسته ی بانک و گردش حساب 6 ماه آخر هر دو به زبان لاتین الزامی ست.
 • درصورت داشتن  گواهی سپرده ی بلند مدت  ، برگ خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل ، سند ملکی و اجاره نامه  آن ها را نیزارائه دهید.

 

 

***سایر توضیحات

 

 • فرم مشخصات فردی و خانوادگی برای هر متقاضی جداگانه تکمیل و ارئه گردد.
 • کلیه ی مدارک شخصی و شغلی باید به زبان انگلیسی ترجمه گردد و مهر مترجم کافی ست .
 • داشتن دو ویزای شنگن که حداقل یکی از آن ها  در 5 سال اخیرباشد الزامی ست .
 • در صورت امکان با پاسپورت تمدید شده اقدام شود به این دلیل که مدت اعتبار ویزا درصورت صدور  مطابق با اعتبار پاسپورت ارائه شده می باشد.
 • مدت زمان اخذ ویزا بعد از انگشت نگاری ازیک هفته تا پنج ماه می باشد .
 • در صورت داشتن دعوتنامه معتبر آن را ارائه کنید.دعوتنامه باید شامل مشخصات کامل دعوت کننده و متقاضی، نسبت، دلیل سفر متقاضی ،آدرس و تلفن، مدت زمان اقامت و هرگونه موارد مرتبط دیگرباشد و بعد از تنظیم به مهر و امضای دفتر ثبت Notary Public برسد. مدارک فرد دعوت کننده : کارت شهروندی، پاسپورت کانادایی، شناسنامه ی کانادایی یا کارت اقامت ، گواهی اشتغال به کار، نامه ی بانک، برگه های مالیاتی ، فرم های T4 و T1  .
 • مدارک شخصی و شغلی متقاضی در مرحله ی اول و  مدارک بانکی در مرحله ی آخر و زمان اعلام شده از مسافر دریافت می گردد.
 • کلیه ی مدارک بانکی به زبان لاتین از بانک گرفته شود ودیگر مدارک مالی نیز ترجمه گردند.

 

 

با هر بار ورود به کانادا مسافر تا سقف 6 ماه می تواند در آنجا  اقامت داشته باشد. 

 

تعرفه ویزای کانادا

خدمات

هر نفر

ثبت نام ویزای توریستی 5 ساله

300 دلار

 

برای مشاهده جاذبه های توریستی این کشور اینجا را کلیک نمائید


    

 انواع مختلف ویزای کانادا برای اقامت دائم

 

یکی از مدل های ویزای کانادا، این ویزا می باشد که این نوع اقامت نیز به چند دسته تقسیم بندی می شود:

 

ویزا کانادا برای اشخاصی که میخواهند در این کشور شرکت ثبت کنند:

 

اشخاصی که می خواهند کاری را در این کشور راه اندازی کنند مثلا مثل کارهای فرهنگی یا ورزشی یا مهارت های کشاورزی. به این مدل از ویزا کانادا احتیاج دارند. این اشخاص بایستی نحوه کار و سرمایه گذاری خود را ثابت کنند.

 

ویزای سرمایه گذاری کانادا:

 

این مدل از ویزا کانادا سرمایه گذاری است. این ویزا برای اشخاصی است که می خواهند در این کشور سرمایه گذاری کنند که بایستی حداقل دارای 800 هزار دلار باشند که حداقل 400 هزار دلار در این کشور سرمایه گذاری کنند و دولت بعد از 5 سال بدون هیچ بهره ای این سرمایه را برمیگرداند.


برای مشاهده سایت این سفارتخانه بر روی اینجا کلیک نمایید.منو