ایتالیا؛ این کشور زیبا را بررسی کنید
با تور ایتالیا سفری خوشمزه به سرزمین پیتزاها داشته باشید

تور ایتالیا

 

همه چیز را درباره سرزمین پیتزا و ماکارونی که در تور ایتالیا خواهید دید!

 

وقتی به ایتالیا فکر می کنید، چه چیزی به ذهن شما می رسد؟ برج کج پیزا؟ شاید پیتزا و پاستاهای خوشمزه؟ خوب، این کشور باور نکردنی، خیلی بیشتر از این موارد است – خودتون ببینید که با این مواردی که در پایین مطرح می کنیم، چقدر کشور جالبی هست...

 


آمار مربوط به ایتالیا

 

نام رسمی: جمهوری ایتالیا

فرم دولت: جمهوری

پایتخت: رم

جمعیت: 60،606،230 نفر

زبان رسمی: ایتالیایی

پول: یورو

مساحت: 301،277 کیلومتر مربع

رشته کوه های عمده: Alps، Apennines

رودخانه های عمده: پو، آدیجه، آرنو، تیبر

 


پرچم ایتالیا

 

تور ایتالیا

 


نقشه ایتالیا

 

تور ایتالیا

 


ایتالیا: جغرافیا و چشم انداز

 

ایتالیا شبه جزیره ای به شکل چکمه است که از جنوب اروپا به دریای آدریاتیک، دریای Tyrrhenian، دریای مدیترانه و دیگر دریاها می رود. موقعیت مکانی این کشور در طول تاریخ ایتالیا، نقش مهمی ایفا کرده است.

دریا اطراف ایتالیا را احاطه کرده است، و کوه ها از داخل کشور عبور می کنند و سرزمین ایتالیا را به چند منطقه تقسیم می کنند. رشته کوه های آلپ در سرتاسر قسمت بالای ایتالیا قرار گرفته اند و دریاچه های یخی طولانی در بین این رشته کوه ها قرار دارد. از انتهای غربی رشته کوه آلپ، کوه های Apennines به جنوب شبه جزیره کشیده شده اند.

در غرب Apennines ، تپه های جنگلی است که بسیاری از شهرهای تاریخی ایتالیا از جمله رم، در این قسمت از شبه جزیره قرار دارند. در جنوب شبه جزیره، سواحل گرم و خشک و دشت های حاصلخیز وجود دارد که زیتون، بادام، انجیر و دیگر محصولات کشاورزی کشت می شوند.

 

تور ایتالیا

 


طبیعت زیبای ایتالیا

 

برای 22 قرن متوالی، ایتالیایی ها و اجدادشان به شکار حیوانات وحشی، دامپروری و کشاورزی مشغول بوده اند. در نتیجه، جنگل هایی که بعدها مناطق وسیعی از کشور را پوشانده بودند، از بین رفته اند. اما مکان های دور افتاده این کشور همچنان غیر مسکونی و با طبیعت وحشی است که توسط انسان ها دستکاری نشده است. دامنه های پایین تر رشته کوه آلپ در ایتالیا، با جنگل های ضخیم پوشانده شده است و در بالای این جنگل ها چمنزارهایی است که در آن گل های وحشی می رویند.

در میان پستانداران شگفت انگیز موجود در ایتالیا، سیاهگوشهای Eurasian، گرگ ایتالیایی، گوزن های کوچک و حشره خوار اتروسی - کوچکترین پستاندار زمین در جهان! – پیدا می شوند. با این حال، متاسفانه، فعالیت های انسانی و از دست دادن زیستگاه، بسیاری از حیوانات عالی ایتالیا در معرض انقراض هستند. برای محافظت از آنها، پارک های ملی مانند پارک ملی Abruzzo - تنها مکان در جهان است که می تواند خرس قهوه ای مارسیکایی که در خطر انقراض قرار دارد را پیدا کنید – برپا شده اند.

در سرتاسر ایتالیا، میلیون ها پرنده زیبا در طی مهاجرت سالیانه خود به آفریقا، در این کشور برای استراحت توقف می کنند.

به دیدن این طبیعت زیبا  تور ایتالیا را با قیمت مناسب خرید نمایید.

 

تور ایتالیا

 


تاریخ ایتالیا

 

موقعیت مکانی ایتالیا در مدیترانه، آن را با مسیرهای تجاری تمدن های باستانی که در منطقه توسعه یافته بودند، مرتبط می سازد. با رسیدن شهر رم به قدرت، شبه جزیره ایتالیا به مرکز امپراتوری بزرگ تبدیل شد که قرن ها ادامه داشت.

 


تاریخ ایتالیا را دوست دارید؟ پس در اینجا 10 واقعیت را در مورد رومیان باستان را بررسی کنید!


 

اولین جوامع ایتالیا در حدود 1200 سال قبل از میلاد به وجود آمدند. حدود 800 سال پیش از میلاد، یونانی ها در جنوب مستقر شدند و تمدنی به نام اتروسک در مرکز ایتالیا ظاهر شد.

در قرن ششم قبل از میلاد، اتروسک ها، کشور را به ایالت هایی دسته بندی کردند و نام آن را اتروریا گذاشتند. در همین حال، مردم لاتین و سابین در جنوب اتروریا ادغام شدند تا یک شهر قدرتمند قوی به نام رم ایجاد کنند.

پادشاهان اتروسک تقریبا صد سال در رم حکومت کردند. اما رومی ها در سال 510 پیش از میلاد اتروسک ها را اعدام کردند و تمام شبه جزیره را فتح کردند. رومیان سپس شروع به بوجود اوردن یک امپراتوری بزرگ کردند که تا 117 سال بعد از میلاد خود را از پرتغال به سوریه، بریتانیا و حتی شمال آفریقا گسترش داد. خیلی امپراتوری بزرگی بود، نه؟!

اکتاویان با نام آگوستوس سزار، اولین امپراطور رم، در 27 سال قبل از میلاد قدرت گرفت. این امپراطوری برای بیش از 400 سال ادامه داشت، اما در قرن چهارم میلادی، در حال فروپاشی بود. در سال 395 بعداز میلاد، امپراطوری به دو بخش تقسیم شد، و در سال 476 بعد از میلاد، قبیله ژرمن از شمال، آخرین امپراتور رم را سرنگون کردند.

در قرن 12 میلادی، شهرهای ایتالیا شروع به رشد و تجارت دوباره نمود. اما ایتالیا تبدیل به یک قلمرو چهل تکه شده بود که بعضی از آنها توسط قدرت های خارجی کنترل می شد. از سال 1859، قیام مردم ایتالیا این قدرت های خارجی را از کشور خارج کرد و در سال 1861، پادشاهی ایتالیا اعلام شد.

در سال 1914، ایتالیا در جنگ جهانی اول با بریتانیا و ایالات متحده متحد شد، اما در پایان جنگ فقیر بود. بنیتو موسولینی و حزب فاشیست او به زودی به قدرت رسیدند و وعده دادند که ایتالیا را به شکوه سابق خود بازگردانند. او به عنوان دیکتاتور حکومت کرد و وارد جنگ جهانی دوم در طرف آلمان و ژاپن شد. در روزهای آخر جنگ در سال 1945، موسولینی دستگیر و اعدام شد.

 

تور ایتالیا

 


مردم ایتالیا و فرهنگ

 

در طول تاریخ، هنر، معماری و فرهنگ ایتالیا در سراسر جهان نفوذ داشته است. از نقاشان مشهور ایتالیایی می توان به لئوناردو داوینچی و میکل آنژ اشاره کرد. ایتالیا قلب کلیسای کاتولیک می باشد، که این کلیسا از طریق شهر واتیکان اداره می شود؛ شهری ایالتی که توسط رم محصور شده است.

 

تور ایتالیا

 

خانواده در مرکز جامعه ایتالیا قرار دارد. جوانان تا زمان 30 سالگی خود در خانه والدین خود زندگی می کنند، حتی اگر شغلی داشته باشند. وقتی هم والدین بازنشسته می شوند، برای ادامه زندگی پیش فرزندان خود می روند.

ایتالیایی ها برای عشق به غذا شناخته شده اند! بسیاری از غذاهای ایتالیایی در سراسر جهان محبوب هستند، مانند پیتزای معروف Margherita، اسپاگتی Bolognese و Tiramisu فوق العاده خوشمزه!

 

تور ایتالیا

 


دولت و اقتصاد

 

در ایتالیا، سیاست اغلب می تواند هیجان انگیز و پر سر و صدا باشد. مردم در خیابان ها برای اعتراض به سیاست های دولت یا نشان دادن حمایت از حزب خود جمع می شوند.

از زمان جنگ جهانی دوم، ایتالیا تحول اقتصادی داشته است. صنعت رشد کرد و تا اواسط دهه 1960 ایتالیا یکی از اقتصادهای پیشرو در جهان شد. امروزه عمده صادرات کشور شامل ماشین آلات، وسایل نقلیه، دارو، پلاستیک و لباس است. گردشگری همچنین بخش مهمی از اقتصاد ایتالیا است که میلیون ها نفر از توریست ها هر ساله از شهرها، ساختمان های تاریخی و سواحل زیبا بازدید می کنند!

 


برای مشاهده آفرهای تور ایتالیا کلیک کنید!


 نظرتان را بنویسیدمنو