سایت های تاریخی شگفت انگیز چین
 

 

 

 

 

 

چین دارای تاریخی هزاران ساله است که سایت های تاریخی بسیار زیادی به واسطه آن دارد. هفت اماکن تاریخی دارد، که باید حتما در تور چین خود از آن بازدید کنید:

  • دیوار بزرگ
  • شهر ممنوعه
  • ارتش سفالین
  • قصر Potala (محل و اقامتگاه دائمی دالایی لاما)
  • قصر تابستانی
  • غارهای موگای یا غار هزار بودا
  • سه سایت کنفوسیوس

همه این امکان در میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند.

 

 

 

دیوار بزرگ: بلندترین سیستم دفاعی در جهان

 

 

 

 

دیوار بزرگ چین یکی از بزرگترین مکان های دیدنی در دنیا است. این یک معماری دفاعی باستانی است. این دیوار بلند، تاریخ طولانی ای دارد که بیش از 2300 سال است. این دیواردر مناطق مختلف و توسط دولت ها / سلسله های مختلف برای حفاظت از مرزهای مختلف منطقه ساخته شده است.

کل دیوار بزرگ چین، به صورت زیگزاگ در بین کوه های شما چین ساخته شده است. توصیه می کنیم که حتما در کنار بخش های محافظت شده از دیوار بزرگ پیاده روی کنید: Mutianyu و Jinshanling.

 

 

 

 

 

 

شهر ممنوعه: 9999 اتاق برای 24 امپراتور

 

 

 

شهر ممنوعه (یا قصر موزه) یکی از جاذبه های پر بازدید تور چین است. شهر ممنوعه، به عنوان کاخ امپراتوری در سلسله مینگ (1644-1368) و سلسله چینگ (1944-1644) بود.

طرح این کاخ دقیقا بر اساس نظریه فنگ شویی چینی است. بهترین کاخ سلطنتی حفاظت شده چین، بزرگترین ساختمان مجلل باستانی در جهان است (7.2 هکتار)، ماهیت و نقطه اوج هنر معماری سنتی چین است.

 

 

 

 

 

 

ارتش سفالین: اولین گردان دفن شده امپراتوری چینگ

 

 

 

این موزه شامل سه چاله بزرگ که ارتش سفالین در آن قرار گرفته است، می باشد و مساحتی در حدود 22.780 متر مربع را پوشش می دهد. بیش از 8.000 سرباز و اسب سفالین و بیش از 10.000 اسلحه برنزی در این سه چاله کشف شده است.

ارتش سفالین نامزد عنوان «هشتمین عجایب جهان» است و بزرگترین موزه نظامی در زیرزمین است. یک واقعیت جالب این است که، صورت تمام سربازان سفالین به سمت شرق و به سمت دشمنان امپراتور چینگ در دوران جنگ (475-221 پیش از میلاد) می باشد.

 

 

 

 

 

 

قصر Potala: شاهکار معماری تبت

 

 

 

اگر علاقه مند به فرهنگ تبت هستید، قصر Potala چیزی است که نباید از دست بدهید. این قصر در ابتدا توسط موسس سلسله Tu-Bo و با نام قصر Songtsen Gampo (650-617) ساخته شد. پس از بازسازی در قرن هفدهم، محل اقامت دالایی لاما بود.

 

بسیاری از آثار تاریخی با ارزش در کاخ، از جمله بیش از 10،000 مجسمه بودا ساخته شده از طلا، نقره، جید، چوب، یا خاک رس، و حدود 10،000 thangkas (نقاشی به شکل طومار مربوط به بوداییسم) وجود دارد. نقاشی های رو دیوار بسیار زیبا، حکاکی های چوبی و نقاشی های رنگی که برای دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرند، بسیار ممتاز و برجسته هستند.

 

 

 

 

 

 

کاخ تابستانی: بزرگترین باغ، امپراطوری چین

 

 

 

 

کاخ تابستانی بزرگترین باغ امپراتوری چین است. یونسکو این سایت  300 هکتاری را به فهرست میراث جهانی در سال 1998 اضافه کرد و آن را توصیف کرد:

 

« ... شاهکار طراحی باغ به سبک چینی، چشم انداز طبیعی تپه ها و دریاچه ها با ویژگی های ساخت دست انسان مانند عمارت ها، سالن ها، کاخ ها، معابد و پل ها ترکیب می شود تا یک مجموعه هماهنگ، با ارزش زیبایی شناسی برجسته ای ایجاد شود. »

 

 

 

کاخ تابستانی یک کاخ تفریحی تابستانی سلطنتی در سلسله چینگ (1944-1644) بود، بنابراین معماری و طراحی آن کاملا منحصر به فرد است. قایق سواری در دریاچه Kunming در دسترس می باشد. فروشگاه های متعدد در خیابان Suzhou وجود دارد، که  سوغاتی هایی نظیر عتیقه جات، تنقلات / اسنک، ابریشم، طلا و جواهر، و چای می فروشند. فروشنده ها در اینجا لباس های مرسوم در دوران سلسله چینگ را می پوشند.

 

 

 

 

 

 

غارهای موگای یا غار هزار بودا: سرزمین مقدس هنر بودایی

 

 

 

 

غارهای موگای برای نقاشی های دیواری نفیس اش و مجسمه های بودا معروف هستند. این مجموعه دارای: 735 غار، 450،000 متر مربع نقاشی های دیواری، 2،415 مجسمه های رنگی بودا ساخته شده از خاک رس و بیش از 50،000 آثار تاریخی است. همه اینها باعث می شود غارهای موگای، بزرگترین و مهم ترین «سرزمین مقدس» هنر بودایی شود.

نخستین حکاکی غارهای موگای در 366 سال بود و با یک دوره ساخت و ساز که در دوران 16 سلسله انجام شد، مجموعه ای از هنر بودایی بود. غارهای موگای در نزدیکی یک شهر مهم در جاده ابریشم باستانی به نام دون هوانگ یا Dunhuang قرار دارند، جایی که می توانید چشمه هلالی (یک وادی کوچک مینیاتوری در یک بیابان بکر و طبیعی) را ببینید.

 

 

 

 

 

 

 

سه سایت کنفوسیوس

 

 

 

 

کنفوسیوس گرایی بنیان تمدن چینی است. سه سایت تاریخی کنفوسیوس همه در شهر تایفو، استان شاندونگ هستند. ساختمان هایی به شکل معماری باستانی، لوح های سنگی باستانی و فرهنگ کنفوسیوس از نکات برجسته این سه سایت می باشد.

 

 

عمارت خانواده کنگ، جایی بود که پسران کنفوسیوس در آن زندگی می کردند. این خانه بزرگ برای نشان دادن فلسفه کنفوسیوس در قسمت های مختلف خانه که برای کار، پذیرایی و استراحت طراحی شده است. 480 اتاق این خانه یک گنجینه از آثار خوشنویسی امپریالیستی است.

 

 

گورستان کنفوسیوس به قبرستان خانواده کنگ تبدیل شده است و بیش از 100،000 تن از فرزندان کنفوسیوس در آنجا دفن شده اند. این کونگ لین (جنگل کنفوسیوس) نامیده می شود.

 

 

 

 

 

 

معبد کنفوسیوس تایفو، دومین مجموعه بزرگ معماری باستانی در جهان است که پس از شهر ممنوعه ساخته شده است. معبد در ابتدا به عنوان خانه کنفوسیوس ساخته شد و در سال دوم پس از مرگ او به معبد تبدیل شد تا کنفوسیوس را عبادت کنند. پس از آن، گسترش معبد ادامه یافت و امروزه 95.000 متر مربع موجود در دوره یونگ ژنگ (1722-1735) از سلسله چینگ تکمیل شد.

 

 

 

کلمه کلیدی: بلیط ارزان هواپیما، بلیط هواپیما، خرید بلیط هواپیما، پرواز خارجی، رزرو بلیط هواپیما، خرید بلیط هواپیما خارجی، بلیط داخلی، بلیط خارجی

 

 

 


برای مشاهده آفرهای تور چین کلیک کنید!


 نظرتان را بنویسیدمنو