فرودگاه ها چگونه کار می کنند-قسمت پنجم
 

 

 

 

 

 

بارگیری و تخلیه هواپیما

 

 

 

 

هواپیماهای تجاری به ندرت خالی پرواز می کنند، به این معنی است که این هواپیماها قبل از اینکه به از زمین بلند شوند باید چند آیتم مهم را همراه خود ببریند. شرکت های کارگو مسئولیت بارگیری هواپیماهای خود را با انواع مختلف بار یا فرایت - بسته ها و نامه ها، اقلام فاسد شدن، حتی بقایای انسان را دارند. هواپیماهای مسافربری؛ مسافران غیرنظامی، بارهایشان (و گاه حیوانات خانگی شان)، تنقلات و نوشیدنی ها را بارگیری می کنند. و البته، هر هواپیما نیاز به سوخت دارد.

 

 

هنگامی که شما به اندازه یک فرودگاه فکر می کنید و حجم عظیمی از مردمی که در آنجا پذیرش می شود، می توانید تصور کنید که ارائه این خدمات لجستیک (انجام خدمات پیچیده و دقیق که شامل افراد و منابع زیادی می شود)، همانطور که در صنعت نامیده می شود، می تواند یک چالش وحشتناک باشد. به عنوان مثال، مدیریت و پروسه چمدان ها را در نظر بگیرید. شما می تونید رویه کامل بارگیری چمدان ها را مطالعه کنید ولی ما در اینجا فقط بخش های مهم و اساسی سفر چمدانتان را از لحظه ای که چمدان را تحویل کانتر بلیط هواپیما می دهید، تا زمانی که به داخل هواپیما بارگیری می شود، برای شما بیان می کنیم.

 

 

در اولین گام، که به عنوان بخشی از روند Check-in است، ایجاد یک بارکُد است که حاوی اطلاعات مربوط به پرواز شما، از جمله توقف و مقصد نهایی شما است. یک شرکت هواپیمایی این کد را به چمدان شما می چسباند و سپس آن را روی نوار نقاله می گذارند، که آن را به داخل سیستم چمدان حمل می کند. در طرف دیگر نقاله، ماشینی وجود دارد که روی آن یک اسکنر حرفه ای قرار دارد و می تواند بارکد روی چمدان را بخواند و با توجه به اطلاعات گرفته شده چمدان را به مسیر درست هدایت کند. بر اساس این دستورالعمل، چمدان شما زنجیره پیوسته از نوار نقاله ها را طی می کند که در این مسیر چندین اسکنر وجود دارد که در صورت لزوم چمدان به سمت دیگری تغییر جهت می دهد و علاوه بر این، اسکنرها دائم در حال چک کردن بارکدها هستند که چمدان در مسیر درست قرار داده شده باشد. در نهایت، چمدان شما به دست کارکنان بخش بار می رسد، که آن را بر روی یک واگن بارگیری می کند و آن را به هواپیما و قسمت بار هواپیما می برد.

 

 

در همان زمان، یک شرکت هواپیمایی بایستی پیگیری افرادی را که با ایرلاین آنها پرواز می کنند، را انجام بدهند. در طی فرایند Check-in، یک مامور ایرلاین باید بلیط هواپیما الکترونیکی مسافرین را اسکن یا داده های مسافرین را به صورت دستی در سیستم وارد کند، هر گونه ارتقاء (به عنوان مثال برای فرست کلاس) یا نیازهای ویژه (صندلی چرخ دار، نوزاد، زنان باردار) را هم لحاظ کند. برای پروازهای بین المللی، این ماموران باید اطلاعات گذرنامه مسافر را نیز وارد کنند. تمام این داده ها، به علاوه یک بارکد برای مقصد نهایی، بر روی یک کارت پرواز چاپ می شود و تحویل مسافر داده می شود.

 

کلمه کلیدی: بلیط داخلی

 

 

 

 

 

 

کلمه کلیدی: بلیط ارزان هواپیما ، خرید بلیط هواپیما، پرواز خارجی، رزرو بلیط هواپیما، خرید بلیط هواپیما خارجی، بلیط داخلی، بلیط خارجی، بلیط هواپیما

 

 

در گیت ورودی، در هنگام سوار شدن، مسافران کارت پرواز خود را به یک مامور دیگر ایرلاین نشان می دهند تا اطلاعات روی کارت با شخص مسافر و لیست پرواز، مجدد تطبیق داده شود. پس از آن تمام مسافرها از طریق در به داخل هواپیما می روند و یا از طریق یک پل متحرک که به در ورودی هواپیما متصل است، به داخل هواپیما وارد می شوند. هنگامی که تمام مسافرین سوار هواپیما می شوند، نماینده ایرلاین یک کپی از لیست مسافرین را چاپ می کند و در اختیار کادر پرواز می گذارد تا مطمئن شوند تمامی مسافران سوار هواپیما شده باشند. هنگامی که همه مسافران با لیست تطبیق داده شدند، ایرلاین آخرین و نهایی ترین لیست پرواز خود را تکمیل می کند. این لیست بعدها اگر در هنگام پرواز سانحه ای رخ داد، برای اطلاع دادن به خانواده های مسافران مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

پس از بلند شدن هواپیما و ثابت شدن آن، مهمانداران هواپیما ممکن است خدمات غذایی و آشامیدنی ارائه دهند. مواد غذایی که مسافران در این زمان می خورند، معمولا توسط شرکت های خصوصی کترینگ غذا، که با یک یا چند ایرلاین در یک فرودگاه قرار دارند، تامین می شود. غذا در یک ساختمان – که در محوطه فرودگاه است –  تهیه شده و به وسیله کامیون به هواپیما حمل و توسط پرسنل همان شرکت بارگیری می شود. به عنوان مثال، سرآشپزهای LSG Sky یکی از پیمانکاران کترینگ در فرودگاه بین المللی دنور هستند. آنها برای خطوط هوایی مختلف، روزانه هزاران وعده غذا آماده می کنند.

 

 


فرودگاه ها چگونه کار می کنند-قسمت ششم


 نظرتان را بنویسیدمنو