همه جاده ها به کل ایتالیا می رسند - قسمت دوم
 

 

 

 

 

 

همه جاده ها به ... خوب، نه فقط رم، بلکه کل ایتالیا می رسند!

 

 اگر تا به حال از این کشور نفس گیر دیدن نکرده اید، مطمئن شوید که آن را در بالای لیست خود قرار دهید و آن را در اسرع وقت انجام دهید! پیشینه تاریخی غنی، آشپزی محبوب جهانی، ایتالیایی صمیمی که در خیابان ها با صدای بلند حرف می زنند ... ایتالیا زادگاه بسیاری از بهترین های جهان در هنر و معماری است، بنابراین مهم نیست که تصمیم دارید در کدوم بخش از ایتالیا به سیر و سیاحت برید، شما متوجه خواهید شد که چرا مردم عاشق این مکان شوید ایتالیا به شما الهام می بخشد و به شما نشان می دهد که چگونه تاریخ با موفقیت با مدرنیته قاطی شده  است، بنابراین، هنگامی که شما به گهواره تمدن اروپایی سفر می کنید، بررسی کنید که کدام شهرها باید باشند!

 

 

6) بولونیا

 

 

احتمالا محبوب ترین شهر دانشجویی ایتالیا، سنت طولانی مدت بولونیا با تأسیس اولین دانشگاه در اروپا در سال 1088 آغاز شد. بولونیا، مرکزی با مغازهای بسیار زیاد که میوه و شیرینی تازه و عالی ای دارد و رستوران هایی که برای تمام بودجه ها صرف می کند، بنابراین فکر نمی کنم، جایی را که انتخاب کنید اشتباه باشد. در حالی که در بولونیا هستید، چند عکس با نمادهای شهر، دو برج Garisenda و Asinelli، و از برج Asinelli در ازای 3 یورو ورودی بالا بروید و نمایی دیدنی از شهر بولونیا داشته باشید. جدا از برج ها، این شهر قرون وسطایی پر از ایوان و طاق های زیبا است که خیابان های بولونیا را پوشانده است و مردم را از باران و یا تابش نور خورشید محافظت می کند. و این همه اش نیست، حتما چند دقیقه ای را در یکی از کلیساهای فوق العاده بولونیا بگذرانید، مثل Chiesa della Santa با باقیمانده های Saint Catherine of Bologna و San Domenico Basilica و حتما مجسمه میکل آنژ را ببینید.

 

 

 

 

 

 

7) میلان

 

 

چیزهایی که درباره میلان می شنوید را باور نکنید! این یک شهر آلوده، پرجمعیت با افراد غیر دوستانه نیست، بلکه مد و پایتخت مالی ایتالیا است که به خوبی توانسته است دنیای قدیم را با فرهنگ مدرن جایگزین و متعادل کند. این پر از ساختمان های زیبا طراحی شده توسط برخی از بهترین معماران جهان است، به همین دلیل است که میلان نمونه معماری از همه دوره ها از میراث جهانی یونسکو Chiesa Santa Maria Della Grazie (میلان رنسانس) به گالری Vittorio Emanuele II است. یکی دیگر از نشانه های برجسته شهر میلان، خانه های زرد جذابی است که به نام Case Di Ringhiera شناخته می شود، که در سراسر شهر به ویژه در Navigli گسترش یافته است، که توسط نرده های آهنی ساخته شده از قرن بیست و یکم مشخص شده است. اصلا منطقه Porta Venezia را از دست ندهید، که به خاطر شیشه های رنگی پنجره هایش و گچ کاری گل هایش معروف است.

 

 

 

 

 

 

8) پالرمو

 

 

پالرمو یکی از پایتخت های ایتالیا است. مهمترین جنبه این شهر «فرهنگ پذیرایی» آن است، که بیشتر به خاطر کمک به هزاران مهاجری است که در چند سال گذشته خود را به بندر این شهر رسانده بودند. اما پایتخت سیسیلی بیشتر از این مورد است. مخلوطی از ملت ها و فرهنگ های مختلف، جای پای خود را در شهر گذاشته اند، بنابراین پالرمو ترکیبی از فرهنگ بیزانس، گنبدهای نقاشی شده و گنبدهای عربی است. خانه بزرگترین تئاتر اپرای ایتالیا Teatro Massimo و Quattro Canti، تقاطع ای است که پالرمو را به 4 قسمت تقسیم می کند. همچنین محلی بسیار مناسب برای امتحان انواع میوه و سبزیجات تازه با کیفیت بالا و همچنین برخی از غذاهای سیسلی سنتی مثل آرانچینی (توپ برنج سرخ شده با ragù)، نخود فرنگی و موتزارلا و کانولی (دسرهای شیرینی که با پنیر ریکوتا پر می شود) را می توانید در این شهر مزه کنید.

 

 

 

 

 

 

9) کالیاری

 

 

همانند بسیاری از شهرهای ایتالیا، کالیاری به شما در مورد آشفتگی و گذشته غنی خود در هر گوشه ای از شهر، از طریق ویرانه های رومی قدیمی، کلیساهایی مربوط به قرن های گذشته، کاخ های شکوهمند و موزه های عالی اش، درس هایی یاد می دهد. به عنوان یک شهر واقع در سواحل جنوبی ساردینیا، کالیاری دارای یک محل مهم است که یک تفرجگاه ساحلی بسیار مهم در آنجا بنا شده است که پر از رستوران، مغازه و تفریحگاه ساحلی است. اما همه چیز در مورد تفریحگاه ها و بنادر نیست. Bastione San Remy که با تمام ساختار عظیم و باشکوه خود در مرکز شهر کالیاری قرار دارد و یکی از معروف ترین مکان های این شهر است. زمانی یک قلعه دفاعی به شمار می رفت، ولی امروزه به عنوان یک مکان دیدنی که نمایی فوق العاده از دریای مدیترانه و مناطق بندری شهر را می توانید ببینید، به شمار می رود. با یک پیاده روی کوتاه، برج Elephant را پیدا کنید که در سال 1307 ساخته شده و به عنوان یک برج محافظ خدمت می کند، که یکی دیگر از مکان های عالی برای دیدن شگفتی های کالیاری است.  

 

 

 

 

 

 

10) ورونا

 

 

همه آن را به عنوان شهر رومئو و ژولیت می دانند، اما در ورونا کاری بیشتر از یک عکس در مقابل یک بالکن معروف می توانید انجام دهید. این شهر باستانی تاریخی که به زمان رومیان باز می گردد، همچنان یک مکان پ زرق و برق که پر از خیابان های پر پیچ و خم، کافه های پر جنب و جوش و رستوران ها و پیتزا فروشی های شلوغ است. کسانی که از هنر رنسانس لذت می برند، می توانند در موزه ها و کلیساهای شهر حسابی بچرخند، در حالی که علاقه مندان به تاریخ می توانند به تمام خرابه های دوران رُم که در سرتاسر شهر پخش هستند، نگاه کنند. جدای از همه این موارد، ورونا در سنت آشپزی بی نظیری دارد، و شما این فرصت را دارید که غذاهای فوق العاده محلی این شهر را در trattoria و bacari امتحان کنید. شما نباید ورونا رو بدون مزه کردن ریزوتو، gnocchi یا نیوکی و پاستا که بیگولی هست، نباید ترک کنید! یک فنجون قهوه حتما در Piazza delle Erbe بخورید (ما به شما مغازه Caffe Filippini رو پیشنهاد می کنیم که از سال 1901 تا الان مشغول بکار هست).

 

 

 

 

 

 

 


برای مشاهده آفرهای تور ایتالیا کلیک کنید!


 نظرتان را بنویسیدمنو