کوه مشهور چینی؛ هوانگ شان یا کوه زرد
 

 

 

 

 

 

در میان کوه های مشهور چینی، باید حتما این کوه مشهور و مه آلود هوانگ شان یا Huangshan که به معنی کوه زرد هست را ببینید، این کوه چه از طرف چینی ها و چه از طرف توریست ها به یک اندازه دوست داشتنی است.

واقع در جنوب استان آن هوئی، کوه زرد قطعا برای مردم چین یکی از "باید ببینید" مناظر تور چین است. پس جذابیت هوانگ شان چیست؟

 

... قله هایی با شکل های عجیب و غریب که با دریایی از مه ها محاصره شده اند...

 

... درخت کاج های کوتوله باستانی از داخل هر شکافی که فکر کنید، رشد کرده اند ...

 

... بهاری گرم و آرامش بخش در انتظار شما در کوهستان است ...

 

... طلوع آفتابی شگفت انگیز و غروب خورشید نفس گیر ...

 

... آبشارها و رودهایش مانند کریستال شفاف است ...

 

... همه موارد فوق و چیزهایی که می تواند شما را دیوانه کند و فک شما را از دیدن مناظر به پایین بیندازد، و چیزهایی که تا به حال ان را تجربه نکرده بودید.

کوه زرد در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است. این کوه جایی است که در آن برخی از صحنه های فیلم ببر خیزان و اژدهای پنهان فیلم برداری شده است.

 

در طول دوره ها، این کوه های چینی در پس زمینه تمام نقاشی های مشهور چینی، جاودانه شده اند.

 

 

برخی ادعا می کنند که فیلم آواتار با الهام از این کوه های شناور در مه ها، ساخته شده است. اگر شما در اطراف مسیرهای این کوه ها پیاده روی خیلی سخت نیست که بتوانید شباهت های قابل توجهی را ببینید.

 

 

بهترین زمان برای بازدید از کوه زرد چه زمانی است؟

 

 

هوانگ شان مانند تمام مقاصد محبوب در چین است، و در طول فصل پیک و تعطیلات ملی بسیار شلوغ است، در این زمان، رزرو باید انجام شود. هر فصل یک جنبه منحصر به فرد این کوه زیبا ارائه می دهد.

تابستان قصل پیک این کوهستان است، کوه سر سبز و با طراوت است، درجه حرارت خنک و شرجی نیست. تابش خورشید در تابستان در این کوهستان خیلی خوب است.

 

 

 

 

 

 

در پاییز، رنگ ها در درخشان ترین حالت خودشان هستند، آسمان آبی و درخت های افرای قرمز رنگ منظره خیلی خوبی را برای گرفتن عکس فراهم می کنند. پاییز هم فصل پیک است، مخصوصا در طول تعطیلات ملی ماه اکتبر، که می تواند بسیار شلوغ باشد.

 

 

زمستان یکی از زیباترین فصول این کوهستان است و بهترین زمان برای احساس کردن و لذت بردن از دیدن قله های یخی که در دریایی از ابرها غرق شده اند، محسوب می شود. بازدید از این کوهستان در زمستان از نظر اقتصادی خیلی مقرون به صرفه است و هم جمعیت کمتری در داخل این کوهستان هستند، به جز تعطیلات سال نو چینی!

 

 

 

 

 

 

وعده بهار سر سبزی و گل های وحشی را با خود می آورد، و آبشارها و نهرها در بهترین حالت خود هستند. زمان بسیار خوبی برای بازدید از این کوهستان فوق العاده است و به اندازه تابستان و پاییز هم پر از جمعیت نیست.

صرف نظر از وقت بازدید، بارانی و یا یک پانچو مناسب که کاملا به کارتون بیاد، کفش های راحت و یا کفش های مخصوص کوه نوردی و پیاده روی و مهمتر از همه از مناظر زیبایی که اطراف شما را در این کوهستان بینظیر چینی محاصره کرده اند، لذت ببرید!

 

 

 

 

کوه نوردی در هوآنگ شان

 

 

 

بهترین مناطق کوه زرد در یک مساحت 60 مایل مربع یا 154 کیلومترمربع متمرکز شده است. این منطقه دیدنی یک نمایشگاه طبیعت است، جایی که شما می توانید قله ها و سازه های سنگی را پیدا کنید که این منطقه را بسیار مشهور کرده است.

 

قله های اصلی (حدود 70 تای آنها) نامگذاری شده و به ارتفاع بیش از 1.000 متر رسیده است. معروف ترین آنها (و بلندترین ها) عبارتند از قله لوتوس (1،864 متر)، قله Bright Top (1،860 متر) و قله مرکز آسمانی یا Celestial Capital (1،818 متر).

 

دو راه برای کوهنوردان از پای کوه، از سمت راه شرقی و راه غربی وجود دارد. مسیر غربی، مسیر طولانی تری است که در حدود 9 مایل یا 15 کیلومتر است، اما بیشتر کسانی که از این راه رفته اند می گویند که مناظر این سمت بیشتر است. قله لوتوس و Celestial Capital در این مسیر قرار دارند.

 

مسیر شرقی نصف مسیر غربی است. شما باید 5 تا 7 ساعت برای مسیر طولانی تر و حدود 3 تا 4 ساعت برای مسیر کوتاه تر زمان بذارید. این زمان برای یک کوهنوردی تفریحی و اهسته می باشد. شما می توانید در مسیر رفت، جاده شرقی را پیش بگیرید و در برگشت از جاده غربی برگردید. 

 

این جاده ها در نقاطی باریک و شلوغ هستند، در بعضی نقاط مسیر می تواند خیلی شیب دار باشد و اگر از ارتفاع ترسیدید، ممکن است ایده خوبی نباشد. در عوض، شما می توانید ماشین کابلی را انتخاب کنید و براحتی به بالای کوه کشیده شوید.

 

این ماشین های کابلی در مسیر چندین ایستگاه دارد که که هر کدام آنها چند مسیر کوهنوردی دارند، که تمام مناظر اصلی این کوه زیبای چینی را پوشش می دهد. مسیرها به خوبی علامت گذاری شده اند و به شما راحتی می توانید در اطراف حسابی بچرخید.

 

شما براحتی می توانید کل روز خودتان را صرف کوه نوردی و یا کشف مسیرهای دیگر بکنید که به شما منظر بسیار زیباتری را نشان خواهند داد و یا از این پیاده روی لذت بسیار ببرید.

 

هتل ها و مهمانخانه ها در کوهستان برای اقامت شبانه شما وجود دارد. طلوع آفتاب در هوآنگ شان واقعا اذت بخش است.

 

نزدیک ترین شهر به پای کوه، Tangkou است. با اتوبوس از شهر هوآنگ شان به این شهر در حدود 40 دقیقه راه می باشد. شما در محوطه پارکینگ و ورودی می توانید از اتوبوس پیاده شوید. از این نقطه شما باید سوار یک اتوبوس و یا تاکسی شوید تا شما را به ایستگاه ماشین کابلی ببرد، و یا می توانید مسیر کوهنوردی شرقی و یا غربی را انتخاب کنید و یا با همان ماشین کابلی تا قله بروید.  

 

 

 

 

 

 

 


برای دیدن آفرهای تور چین کلیک کنید!


 نظرتان را بنویسیدمنو