هر چیزی که نیاز دارید درباره پرواز و هواپیما بدانید - قسمت دوم
 

 

 

 

 

 

99 واقعیت که لازم دارید تا پرواز و هواپیماها را بشناسید!

 

21. سرعت تیک-آف هواپیما 240-280 کیلومتر در ساعت است و V2 (حداقل سرعت پرواز ایمن) نامیده می شود.

 

 

 

22. بال های بزرگ هواپیما بی فایده هستند، مگر اینکه اول فلاپ های دُم هواپیما تعادل افقی را حفظ کنند. تنها زمانی که دماغه هواپیما کمی به سمت بالا کشیده می شود و چرخش هوا مستقیما به پایین ترین قسمت هواپیما هدایت می شود، بال های بزرگ توانایی ساخت یک فشار و نیروی کافی برای بلند کردن هواپیما از روی زمین به سمت آسمان را دارند.

 

 

 

23. در هر 1.000 ساعت پرواز انتظار می رود که حداقل یک رعد و برق به هواپیما زده شود. خوشبختانه هواپیماها طوری ساخته شده اند که رعد نمی تواند به آنها آسیب برساند.

 

 

 

24. صندلی امنی در هواپیما وجود ندارد. FAA، اداره هوانوردی فدرال آمریکا می گوید که تفاوت موقعیت در میزان مرگ و میر در مورد سقوط هواپیما حداقل است. در جلوی هواپیما 38 درصد، در وسط 39 درصد و در پشت 32 درصد است.

 

 

 

 

 

 

25. هواپیماهایی مانند Boeing 777 یا A380 دارای اتاق خواب برای خدمه پرواز هستند که مانند جعبه می باشد. این اتاق ها مخصوصا زمانی مهم هستند که دو دسته خدمه در این پرواز وجود دارد.

 

 

 

 

 

 

26. پس از فرود، مردم اغلب به افتخار خلبان کف می زنند، اگر چه در واقع، باید به لاستیک ها توجه شود. تایرهای هواپیما می توانند در برابر وزن 38 تُنی ایستادگی کنند. A380 دارای 22 در یک فشار 14 بار است. یک مجموعه از لاستیک ها می تواند در حدود 300 فرود کار کنند.

 

 

 

27. در صورت تصادف، اولین چیزی که به طور خودکار در هواپیما از کار می افتد، برق است. دلیل آن خطر آتش سوزی است. به همین دلیل چراغ ها هنگام فرود و برخاستن در شب خاموش می شوند. چشم مسافران باید به تاریکی در مورد شرایط پیش بینی نشده، عادت کند.

 

 

 

28. هواپیماهای جدید، طوری طراحی شده اند تا بتوانند تنها با یک موتور برای مدت زمان طولانی پرواز کنند. اداره هوانوردی فدرال آمریکا یا FAA بوئینگ 787 Dreamliner را با شماره 330 تایید کرد. 330 به تعداد کل دقیقه هایی که 787 می تواند با یک موتور در هوا باقی بماند، اطلاق می شود.

 

 

 

29. هواپیما قادر به پرواز بدون موتور می باشد. این نسبت گلاید (سر خوردن / پرواز بدون نیروی موتور) نامیده می شود. 747 قادر است تا حدود 3 کیلومتر گلاید را برای هر 300 متر ارتفاع از دست رفته، داشته باشد.

 

 

 

30. توالت هنوز زیر سیگاری دارد. سیگار کشیدن به شدت ممنوع است ... اما ...

 

 

 

31. فرایند تراکم دلیل این است که چرا خطوط سفید را در آسمان پشت هواپیماها می بینیم. این خط ها چیزی بیش از واکنش هوای سرد در بالای اتمسفر به هوای داغ تولید شده توسط موتور در فرآیند احتراق سوخت نیستند.

 

 

 

32. هر پنجره ای در هواپیما دارای یک سوراخ کوچک در پایین است. این یک ترفند امنیتی برای تعادل فشار بین پانل های پنجره است.

 

 

 

33. هر هواپیمایی نمی تواند یک حیوان را در داخل خودش راه بدهد. اگر هم این کار را انجام بدهد، حیوان را در قسمت بار هواپیما می گذارد؛ تنها بوئینگ 747 و ایرباس A320 و یا هواپیماهای بزرگتر شرایط حمل و نقل مناسب تری برای این کار را دارند.

 

 

 

34. تمام پرواز ها نیاز به خدمه ای دارند که به زبان انگلیسی مسلط باشند. این قانون در پروازهای داخلی به هیچ وجه رعایت نمی شود.

 

 

 

35. جعبه سیاه در واقع نارنجی و قابل تخریب است. با این حال، مقاومت بسیار بالایی در طول سانحه های هواپیمایی از خود نشان می دهد.

 

 

 

 

 

 

36. گران ترین هواپیما در این لحظه یکی از نسخه های ایرباس A380-800 و که برای ساخت آن هزینه 450 میلیون دلاری شده است.

 

 

 

37. وزن رنگ در هواپیماهایی مثل 747 و A320 در حدود 180 تا 200 کیلوگرم است.

 

 

 

38. آخرین هواپیماها دارای حدود 3 میلیون خط کد برنامه نویسی هستند.

 

 

 

39. هزینه شیشه جلو در 747 یا A320 با قاب آن در حدود قیمت 2 تا فیات 500 است.

 

 

 

40. هواپیماهای کنکورد بیشتر توسط فضانوردان به پرواز درآمده است تا خلبانان.

 

 

 

 

 

کلمه کلیدی: بلیط ارزان هواپیما، بلیط هواپیما، خرید بلیط هواپیما، پرواز خارجی، رزرو بلیط هواپیما، خرید بلیط هواپیما خارجی، بلیط داخلی، بلیط خارجی، پرواز داخلی، خرید بلیط هواپیما داخلی

 

 


هنوز هم می خواهید بیشتر بدانید؟! کلیک کنید...


 نظرتان را بنویسیدمنو