عجایب طبیعی اندونزی که حتما باید ببینید - قسمت اول
 

 

 

 

 

با بیش از 17،000 جزیره – از جزایر بسیار کوچک با چند درخت نخل تا جزیره نهنگ مانند سوماترا - تنوع طبیعی اندونزی بر روی خط استوا و در حدود 2 کیل.متر مربع و از اقیانوس هند به اقیانوس آرام کشیده شده است. قله های آتشفشانی که از داخل جنگل های سرسبز و زیبا بیرون آمده اند، دنیای زیر آب که بهترین مکان برای غواصی در دنیا می باشد و دامنه حیات وحش شگفت انگیزی که از خزندگان غول پیکر تا گیاهان مرسوم جنگل است.  

 

 

 

پارک ملی Komodo

 

 

 

خشک و با آفتابی سوزان، Komodo جدا از سایر جزایر سرسبز اندونزی است، و به خاطر گونه های منحصربفرد و شگفت آورش بسیار مشهور است. بزرگترین مارمولک جهان می تواند تا 3 متر طول داشته باشد و اژدهای کومودو اغلب در کنار ساحل توسط بازدید کنندگانی که وارد اردوگاه اصلی پارک ملی در Loh Liang می شوند، دیده می شود. پیاده روی های هدایت شده با لیدرهای پارک ملی، 30 دقیقه طول می کشد و تا نزدیکی های یک رودخانه خشک در Banu Nggulung که در آن مارمولک های عظیم دیده می شود، می رود. سفرهای قایقرانی دو روزه / یک شب به کومودو از لوبان باجو (Labuan Bajo) در نزدیکی Flores شروع می شود و سفرهای روزانه به رینکا، جایی که اژدهاها در آنجا پخش هستند، از لوبان باجو امکان پذیر است.

 

 

 

 

 

 

پارک ملی Tanjung Putting

 

 

 

تماشای حیات وحش و ماجراجویی در رودخانه در این پارک بزرگ 4150 کیلومتر مربعی در مرکز Kalimantan، بخش جنوبی اندونزی Borneo، ترکیب شده است. قایق های روستایی اما راحت از Sungai Sekoneyer سفر می کنند و در ایستگاه تغذیه ای اورانگوتان طی یک سفر سه روزه به کمپ Leakey، یک مرکز توانبخشی که در آن اورانگوتان هایی که قبلا اسیر شده اند یا یتیم هستند، برای زنده ماندن در طبیعت تحت آموزش قرار می گیرند. دیدن زندگی پرنده هایی مثل kingfisher (مرغ ماهیخوار) و regal hornbill (نوک شاخ بزرگ) در کنار رود را خواهید دید.

 

کلمه کلیدی: تور بالی

 

 

 

 

 

جزایر Raja Ampat

 

 

 

در نزدیکی نواحی شمال غربی جزیره Papua دورافتاده، آبهای پراکنده Raja Ampat میزبان بزرگترین تنوع زندگی دریایی در جهان است. در بالای یک اقیانوس بسیار شفاف، که اطراف آن را تپه هایی با جنگل های گرمسیری که دور آن را غارهای تو در تو و جزیره های کوچک فرا گرفته است، از بالای این جزیره ها شما می توانید آنچه که داخل آب این اقیانوس می گذرد را ببینید. اشعه های مانتا که به داخل آب می تابند درون آب می شکنند و حرکت مارپیچ کوسه های سردوشی (epaulette shark) در این آب ها و انعکاس این نور به تپه های مرجانی رنگارنگ، منظره دریایی فوق العاده ای را پدید می آورد. در حالی که حرکت دسته جمعی و هماهنگ ماهی های barracuda و parrotfish که در بین مناطق مختلف زیر دریا از جمله دیواره های زیر آب، کوه های زیر آّب و شیارها در جریان است.

برای کسانی که علاقه ای به غواصی ندارند، تفریحاتی مانند غواصی سطحی (Snorkelling)، کایاک سواری و تماشای پرندگان به عنوان اصلی ترین تفریحات توصیه می شود، قایق های تفریحی برای غواصی و یا کشتی کروز چند روزه که بهترین راه برای غواصی کردن و کشف Raja Ampat است.

 

 

 

 

 

 

کوهستان Bromo

 

 

 

در کشوری که پر از آتشفشان است، زیبایی فرا واقعی و مقیاس بزرگ کوهستان Bromo جاوه، یکی از زیباترین مناظر حماسی و طبیعی در اندونزی است. دهانه آتشفشان 10 کیلومتری این کوه که در اثر آتشفشان Tengger caldera که در دوران باستان اتفاق افتاد، منظره زیبایی به آن داده است. از داخل این دهانه هنوز هم دود سیاهی بیرون می آید. این کوه در بین یک دشت از شن های سیاه قرار گرفته است. کوه های Kursi و Batok در کنار این کوه قرار گرفته اند، ولی آنها همگی خاموش هستند. دیدن طلوع آفتاب از کنار دهانه خاکستری این کوه واقعا بهترین منظره است. شما برای دیدن این طلوع آفتاب با ماشین های 4WD از شهر نزدیک این کوه یعنی Cemoro Lawang حول و حوش ساعت 3:30 صبح حرکت کنید تا یک منظره فوق العاده از خورشید قرمز و قهوه ای را عکس بگیرید و سحر جزیره جاوه را که به رنگ برنز است را ببینید!

 

 

 

 

 

 


دیگر زیبایی های اندونزی را بشناسید ... 


 

 

 


برای مشاهده آفرهای تور بالی کلیک کنید!


 نظرتان را بنویسیدمنو