آنچه که شما باید قبل از پرواز با یک کودک بدانید - قسمت اول
قبل از خرید بلیط هواپیما برای کودکان بدانید

خرید بلیط هواپیما برای کودکان

 

آنچه قبل از خرید بلیط هواپیما برای کودکان باید بدانید

 

اولین پرواز یک کودک می تواند همانقدر خاطره انگیز باشد که اولین تولدش، و اولین قدمی که بر می دارد، می تواند باشد. اما در فرودگاه های شلوغ و پر از رفت و امد، گیت های بازرسی، گیت پرواز و ... بدون کودک هم سخت بود! حالا یک بچه ای که گریه می کند و یا خیلی شیطون باشد را همراه خودتون در فرودگاه تصور کنید!

 

شاید باورتون نشه که این موجودات کوچک در حالی که جیغ می کشن، گریه می کنن و یا بازی می کنن رو همراه خودتون تو فرودگاه این ور و اون ور ببرید و باهاشون سوار هواپیما بشید! خیلی از کسانی که بچه ندارند هم از رفتار غلط کسانی که همراه کودک در هواپیما هستند، شاکی هستند. خیلی از کسانی که کودک دارند، ترجیح می دهند که بلیط هواپیما نخرند و یا پروازهای طولانی مدت را انتخاب نکنند و همراه با کودکشان خاطرات تازه ای را بوجود آورند!

 

اما قسم می خوریم، اگر کمی برنامه ریزی داشته باشید و راهکارهایی که در اینجا به شما پیشنهاد می دیم رو در سفر تور نوروز 98 خودتون بکار بگیرید و چند نکته بسیار مهم و روش درست رفتاری با کودک خودتان هنگام سوار شدن به هواپیما را بدانید، زیاد لازم نیست استرس بگیرید و یا انرژی زیادی رو صرف کنید!

 

خرید بلیط هواپیما برای کودکان

 

در مورد خرید بلیط هواپیما مطالعه داشته باشید!

 

هر چیزی که اینجا می نویسیم کافی نیست، تا می تونید در اینترنت سرچ کنید و تا می تونید اطلاعات جمع کنید و از تجربه های دیگر کسانی که با کودک سفر می کنند، استفاده کنید!

 

 

چگونه بچه ها را برای اولین پرواز آماده سازیم

 

اگر شما در حال مسافرت با یک کودک نوپا یا یک بچه ابتدایی هستید، ممکن است لازم باشد کمی این ایده را بسازید که پرواز سرگرم کننده است! و درباره این موضوع در خانه یک بازی اختراع کنید. Debbie Dubrow چند سال پیش به مسافرین چند توصیه عالی ارائه داد:

 

«در مورد سفر خود و پرواز خارجی خود قبل از وقت صحبت کنید، با تمرکز بر جنبه هایی که برای فرزندتان تازه است یا ممکن است باعث نگرانی آنها شود در مورد خرید بلیط هواپیما تحقیقات لازم را انجام دهید.»

 

داستان های مربوط به پرواز و یا رفتن به سفر را بخوانید، مانند هواپیما کوچولو نوشته شهرزاد فراهانی برای کودکان نوپا، یا هواپیمای بزرگ نوشته نشیبا برای کودکان بزرگتر و ... . اگر به مقصد جدیدی می خواهید بروید، قبل از آن به چند مغازه کتاب فروشی رفته و چند کتاب برای کودکان که با مقصدتون مطابقت داره پیدا کنید!

 

از صندلی های ناهارخوریتان برای شبیه سازی صندلی های هواپیما استفاده کنید و به کودکانتان نشان دهید که روی صندلی هواپیما چگونه بشینند. از چارچوب درها به عنوان Security check استفاده کنید. با یک جعبه مقوایی و یک حوله، شبیه سازی کنترل چمدان ها را انجام دهید و عروسک مورد علاقه و یا پتو کودکان را داخل این دستگاه بفرستید و از طرف دیگر بردارید.

 

اجازه دهید فرزندان شما کیف اسباب بازی خودشان را جمع کنند (اما چند اسباب بازی جدید را در کیف خود نگه دارید). به این ترتیب آنها اسباب بازی که بدون آن نمی توانند زندگی کنند را خودشان انتخاب می کنند، و شما می توانید به دقت یکی از اسباب بازی هایی که مناسب هواپیما است را با خودتان بردارید (لطفا ساز دهنی بچه ها را خونه بذارید، خواهش می کنم!!).

 

 

لیست چمدان‌های خود را قبل از خرید بلیط هواپیما آماده کنید

 

تصور کنید که از پرواز خارجی با کودکتون برگشتید، یک بچه غر غرو دارید، 2 تا چمدان بزرگ، 6 تا ساک دستی و تازه کالسکه بچه هم با خودتون نیاوردید و تازه بین 5 تا 8 ساعت هم پرواز داشتید. شوخی نمی کنم، تصور کنید: اینقدر خسته هستید که دوست دارید برسید خونه و برید زیر دوش گریه کنید!

 

راحت ترین راه برای اینکه اینقدر زجر نکشید، اینه که یک لیست جزء به جزء از چیزهایی که واقعا نیاز دارید بنویسید (مثل چیزهایی که لزومی نداره تا به مقصدتون می رسید ازشون استفاده کنید)؛ چمدان هایی که تحویل می دهید؛ و چمدان هایی که با خودتون به داخل هواپیما می برید. حواستون به تعداد  چمدان هاتون باشه، فکر کنید اونها مثل کودکتان هستند که می خواهید با خودتون به فرودگاه ببرید و از Security check  فرودگاه رد کنید و باهاشون به داخل هواپیما سوار/پیاده بشید. این لیست رو جایی بنویسید، حالا داخل گوشیتون و یا روی یک کاغذ و تو جیبتون. اگر به نظرتون خیلی طولانی و کشنده بود، به این فکر کنید که اگر چمدان مربوط به اسباب بازی بچه خودتون رو جا بذارید، مسافرتتون به چه شکل خواهد شد. بله ...

 

خرید بلیط هواپیما برای کودکان

 


حتما بخوانید: آنچه که شما باید قبل از پرواز خبا یک کودک بدانید - قسمت دوم


 


برای خرید بلیط هواپیما کلیک نمایید
نظرتان را بنویسیدمنو