آنچه که شما باید قبل از پرواز با یک کودک بدانید - قسمت دوم
قبل از خرید بلیط هواپیما برای کودکان بدانید

خرید بلیط هواپیما برای کودکان

 

آنچه قبل از خرید بلیط هواپیما برای کودکان باید بدانید

 

اولین پرواز با کودکان می‌تواند همانقدر خاطره انگیز باشد که اولین تولدش، و اولین قدمی که بر می‌دارد. خیلی از کسانی که کودک دارند، ترجیح می‌دهند که بلیط هواپیما نخرند و یا پرواز خارجی طولانی مدت را انتخاب نکنند و سفرهای خود را زمینی تجربه کنند. خرید بلیط هواپیما برای کودکان نیازمند تحقیق بیشتری است.

 

چه باید با خودتان ببرید؟ خوب، هر کسی معمولا برای خود یک لیست  آماده دارد، اما به لیست زیر هم دقت کنید، حتما بکار شما خواهد آمد:

 

 • صندلی / کالسکه نوزاد (برای نوزادان تا 15 کیلوگرم)، این صندلی ها که در ان واحد به کالسکه هم تبدیل می شود، خیلی عالی است. کافی است آن را جمع کنید و از زیر اشعه ایکس رد کنید، هورا!

 

 • موسیقی خواب و آرامش کودکان: نوزادان با صداهایی مثل سشوار، ماشین لباسشویی و شرشر آب آرام می شوند و این دلیل کاملا پزشکی دارد! چون این صداها شبیه به صداهایی هستند که نوزاد در طول دورانی که در شکم مادرش بوده، می شنیده است. برنامه های زیادی برای موبایل ها وجود دارند که تمامی این صداها در داخل آنها می باشد: مثل برنامه Baby instant sleep، White Noise و ... . یکی از این برنامه ها را انتخاب و نصب کنید و از داخل آن یک موسیقی را انتخاب کنید؛ حتما گوشی خود را در حالت پرواز بگذارید و تمام نوتیفیکشن های آن را قطع کنید؛ زیاد به گوش نوزاد نزدیک نکنید.

 

 

خرید بلیط هواپیما برای کودکان

 

 • آغوشی و یا کیسه حمل نوزاد را حتما در فرودگاه داشته باشید. خیلی خوبه اگر شما این آغوشی را داشته باشید و برای خودتون راحت در فرودگاه بچرخید. بعضی وقت ها تیم امنیت فرودگاه مجبورتون می کنن که از گیت امنیتی رد بشید، گاهی وقت ها هم نه!

 

حتما بخوانید: آنچه که شما باید قبل از پرواز خبا یک کودک بدانید - قسمت اول

 

 • حتما ساک نوزاد محکم و جاداری داشته باشید، که داخلش به اندازه کافی، دستمال مرطوب، پوشک، شیر مادر که کمی بیشتر از یک ساعت دوام می آورد و یا شیر خشک که نهایت یک ساعت دوام می آورد. حتما با خودتون ضدعفونی کننده دست هم بیاورید (چون بالاخره شما در موقع پرواز حتما یکبار پوشک بچه رو عوض می کنید و حتما این رو می دونید که میز روبروی شما در هواپیما آلوده ترین جا در هواپیما می باشد. کیسه زباله معطر برای پوشک ها، پستونک کلیپسی که به لباس نوزاد وصل می شود و شما صحنه وحشتناک افتادن پستونک بر روی کف هواپیما را نمی بینید. اما یک مادر سه بچه و یک بچه تازه به دنیا آمده به ما گفت:

 

«برای اینکه حواس بچه های بزرگتر خودتون را پرت کنید، مخصوصا بهشون تو هواپیما یک اسباب بازی جدید بدید، اما همیشه اونا حواسشون به اسباب بازی قبلی شون هست. اما بچه های کوچکتر، نیازی به این کارا ندارند. تمام چیزی که اونا واقعا لازمشون می شه، شیشه شیرشون، شاید یک پستونک، و یک کسی که کنارشون باشه و براشون شکلک دربیاره»! 

 

خرید بلیط هواپیما برای کودکان

 

 • صندلی مخصوص کودکان در هواپیما: برخی از والدین کودکان خود را تا سن دو سالگی در طول پرواز روی پای خود نگه می دارند، اما بعضی از والدین برای کودک خود صندلی می خرند و برای آنها سفارش می دهند که حتما صندلی مخصوص نوزادان در هواپیما را می گیرند که علاوه بر ایمنی بیشتر نوزاد از خستگی بیش از حد والدین هم جلوگیری می کند. این صندلی که با بندهایی به صندلی هواپیما می چسبد و مخصوص بچه هایی است که بیشتر از یک سال سن دارند و به اندازه کافی برای صندلی های خودشون بزرگ شدن ولی برای صندلی و کمربند هواپیما کوچ هستند.

 

 • چند دست لباس برای شما. در طول پرواز هر لحظه ممکن نیست شما و کودکتون وضعیت پوشکی داشته باشید. اما اگر با خودتون یک یا دو دست شلوار و تی شرت داشته باشید خیلی عالی است. مطمئنا نمی خواید که برای کل پرواز با لباس های کثیف بنشینید.

 

خرید بلیط هواپیما برای کودکان

 

برای خرید بلیط هواپیما آیا کودک شما نیاز به شناسنامه / کارت ملی / پاسپورت دارد؟

 

در پروازهای داخلی شناسنامه کودک باید همراه والدین او باشد و در پروازهای بین المللی حتما باید پاسپورت بچه همراه والدین او باشد.

برای درخواست گذرنامه برای نوزاد خود، پدر نوزاد ولی و قیم اوست و در نبود پدر، مادر باید از پدر وکالتنامه محضری داشته باشد. به دفتر پلیس+10 مرتجعه کرده و مدارک زیر را ارائه می کنید:

 • شناسنامه کودک و کپی شناسنامه (کودکان بالای 15 سال باید شناسنامه عکسدار داشته باشند)
 • ارائه کارت شناسایی ملی برای کودکان بالای 15 سال
 • 3 قطعه عکس پرسنلی 4*3 از کودک
 • دریافت فرم درخواست گذرنامه و پرکردن آن و ارائه تمام مدارک به دفتر پلیس + 10
 • دریافت دو عدد فیش و پرداخت به حساب اداره شهرداری و اداره گذرنامه (امکان پرداخت این مبالغ در دفتر پلیس + 10 از طریق کارتخوان نیز وجود دارد و این هزینه ها تنها برای دریافت پاسپورت نوزاد بوده و سایر هزینه های سفر از جمله عوارض خروج از کشور و … در مراحل بعدی دریافت می شوند.)
 • ارائه مدارک شخصی ولی و یا قیم جهت احراز هویت و دادن اجازه کتبی برای صدور پاسپورت نوزاد و کودک

 

خرید بلیط هواپیما برای کودکان

 


حتما بخوانید: آنچه که شما باید قبل از پرواز خبا یک کودک بدانید - قسمت سوم


 


برای خرید بلیط هواپیما کلیک نمایید
نظرتان را بنویسیدمنو