مهاجرت به بیریتیش کلمبیا کانادا
 

مهاجرت به کانادا

 

ویزای کانادا سام سیر

 

آشنایی با مهاجرت به بیریتیش کلمبیا کانادا

 

استان بیریتیش کلمبیا کانادا، به عنوان غربی‌ترین استان کانادا به مرکز تنوع فرهنگی و رشد اقتصادی شهرت یافته است. این استان سومین شهر بزرگ کانادا یعنی ونکوور را در خود جای داده است و یکی از متنوع‌ترین استان‌ها در سراسر کانادا محسوب می‌شود که نظر بسیاری از دارندگان ویزای کانادا و مسافران پرواز خارجی را به خود جلب کرده است. اقتصاد این استان بر بخش منابع طبیعی و تاکید بر جنگل‌داری و معدن تمرکز دارد.
 

بیریتیش کلمبیا دارای محیطی طبیعی با جنگل‌های بسیار گسترده و آب و هوای ساحلی منحصربه‌فردی می‌باشد و به عنوان یکی از زیباترین‌های کانادا و در واقع کل جهان، بسیاری را به اخذ ویزای کانادا و مهاجرت ترغیب می‌کند، به همین علت بسیاری از متقاضیان ویزای کانادا مهاجرت به بیریتیش کلمبیا را در ذهن خود می‌پرورانند.

 

 بسیاری از مسافران پرواز خارجی کانادا که به این استان سفر کرده‌اند به زندگی در بیریتیش کلمبیا علاقه‌مند شده و تصمیم گرفته‌اند تا پس از انواع ویزای کانادا زندگی خود را در شهرهای این استان ادامه دهند. همانطور که می‌دانید مهاجرت نقش بسیار مهمی را در شکل‌گیری این استان در زمان گذشته و اقتصاد آن در حال حاضر ایفا می‌کند.

 

از طرفی دیگر کاهش آمار زاد و ولد در استان بیریتیش کلمبیا باعث شده تا مقامات این استان رشد جمعیت آینده خود را در مهاجرت ببینند. این استان به منظور کمک به جذب مهاجر در برنامه‌ انتخاب استانی شرکت دارد تا به روند جذب مهاجر و صدور ویزای کانادا سرعت بخشد. مسافران پرواز خارجی کانادا که قصد مهاجرت به این استان را دارند می‌توانند از طریق دو روش در این برنامه‌ شرکت کنند.

 

روش اول حرفه استراتژیک می‌باشد که شامل متخصصین مورد نیاز در بیریتیش کلمبیا می‌شود و روش دوم به گروه تجاری که مخصوص مدیران و سرمایه‌گذاران است اختصاص یافته است. همچنین باید بگوییم که استان بیریتیش کلمبیا مقصد مهاجرانی است که از طریق برنامه نیروی کار خارجی موقت، اقدام به اخذ ویزا کانادا می‌کنند.

 

 

دولت بیریتیش کلمبیا

 

اگر به عنوان یکی از مسافران پرواز خارجی قصد دارید برای گرفتن ویزای کانادا اقدام کنید باید بدانید که دولت کانادا با یک سیستم فدرال، با کنترل بر برخی از امور متعلق به دولت ملی با مرکزیت اتاوا و دیگر امور تحت کنترل دولت استانی عمل می‌کند.

 

استان بیریتیش کلمبیا نیز مجلس انتخابی دموکرات مخصوص به خود را دارد که در شهر مرکزی ویکتوریا واقع شده است. انتخابات این استان هر ۴ سال بطور منظم صورت می‌گیرد و ۷۹ نماینده از سراسر استان انتخاب می‌شوند.

 

 

جمعیت بیریتیش کلمبیا

 

استان بیریتیش کلمبیا در حدود ۲۵/۴ میلیون نفر جمعیت دارد و دارای رشد ثابت جمعیت ۵ درصدی می‌باشد. در سال ۱۹۹۱ جمعیت این استان در حدود ۳/۲ میلیون نفر بود و نرخ زاد و ولد آن به ۴/۱ رسیده که از متوسط کانادا که ۶/۱ است نیز کمتر بود. پس می‌توان این نتیجه را گرفت که این استان رشد جمعیت خود را در مهاجرت می‌داند و این قضیه را مدیون مهاجرانی است که با پرواز خارجی و ویزای کانادا به این استان مهاجرت کرده‌اند.

 

خبر خوب برای متقاضیان ویزا کانادا این است که استان بیریتیش کلمبیا برای استفاده از نیروی کار به شدت به وجود مهاجران نیاز دارد. جالب است بدانید که این استان به دلیل نزدیکی به اقیانوس آرام و قاره آسیا دارای بیشترین مهاجر از سمت آسیا می‌باشد. بطور تقریبی ۱۰ درصد از ساکنان استان بیریتیش کلمبیا را چینی‌ها تشکیل می‌دهند، البته تعداد زیادی از ژاپنی‌ها، فیلیپینی‌ها و کره‌ای‌ها نیز در این استان سکونت دارند.

 

 علاوه بر این جمعیت بسیاری از اهالی آسیای جنوبی در جنوب ونکوور و سوری ساکن شده‌اند. دارندگان ویزای کانادا در استان بیرتیش کلمبیا می‌توانند تقریبا شاهد مجموعه‌ای جالب از تمام فرهنگ‌های جهان باشند.

  

 نظرتان را بنویسیدمنو