کوه اِمی و بودای غول پیکر چین در نزدیکی چِنگدو
 

جاذبه های چین

 

تور چین سام سیر

 

کوه اِمی و بودای غول پیکر چین در نزدیکی چِنگدو

 

اِمی شان یک مکان مقدس و خنک کوهستانی می باشد که در 130 کیلومتری جنوب غرب چِنگدو واقع شده است و در بسیاری از عکس های مجلات و سایت های گردشگری عکس آن به همراه دیوار چین بعنوان شاخص ترین مکان گردشگری این کشور وجود دارد. لشان که محل قرار گرفتن بلندترین مجسمه ی بودای دنیا می باشد یک شهر در کنار ساحل رودخانه است؛ البته رودی که از کوه امی سرچشمه نمی گیرد بلکه سرچشمه آن  کوه دیگری است. 

 

بدون شک تور چین یکی از بهترین انتخاب ها برای تجربه سفری پر ماجرا میتواند باشد. یکی از مناطق پر بازدید منطقه حفاظت شده پاندای عظیم الجثه چین در نزدیکی چِنگدو است.

 

پاندای عظیم الجثه حیوان بومی منطقه مرکز غرب و جنوب غربی چین و یکی از مخلوقات جذاب در دنیای وحش است که به خاطر بزرگی بلافاصله قابل تشخیص می باشد. در چین نفوذ تصاویر این خرس سیاه و سفید را تقریبا در تمامی جنبه های زندگی مردم این کشور می توان مشاهده نمود. جالب است بدانید از پانداها اغلب به عنوان سفیرهای حسن نیت این کشور نیز استفاده می شود.

 

چین طرح شهری به وسعت ۶.۴۴ کیلومتر مربع در زیر آب را ارائه داده که درچندسال اینده انرا میسازد. این شهر تونلی ۵۰ کیلومتری دارد که چین را به دیگر کشورها نیز متصل خواهد کرد.

 

بیش از ۳۰ فرودگاه، ۲۵ مترو، سه عدد از طولانی‌ترین پل‌های جهان، ۶۰۰۰ مایل اتوبان و ۲۶۰۰۰ مایل جاده همه فقط در ۵ سال ساخته شده اند که گردشگران تور چین بتوانند از طریق آن ها رفت و آمد کنند.

 

 

 

و اما حقایقی در رابطه با دیوار بزرگ چین

 

از بلیط هواپیما چین بهره کافی را ببرید و دیوار بزرگ چین  را با حدود ۲۱ هزار کیلومتر طول، که از سمت شرق به‌سوی غرب این کشور کشیده شده بازدید نمایید. روزانه بیشتر از ۷۰ هزار گردشگر از این جاذبه‌ی دیدنی تور چین بازدید می‌کنند.

 

دیوار چین هر ساله به دفعات بازسازی میشود، خیلی از آجرهای دیوار توسط بومیان منطقه برای ساختن خانه به سرقت میرود، برخی گردشگران نیز به عنوان یادگاری جنگل سنگی یونان در چین میدزدند. دیوار چین یک دیوار یکپارچه نیست بلکه متشکل از ده‌ها دیوار است این دیوار بیشتر شبیه مجموعه‌ای از دیوارهاست که در برخی جاها به هم چسبیده‌اند و در برخی جاها مجزا هستند

 

آخرین جاذبه دیدنی در لیست ما جنگل سنگی یونانی می باشد. دقیقا 270 میلیون سال قبل، زمین از هم باز شد و این باز شدن باعث خشکی اقیانوس و پدیدار شدن سنگ هایی در بستر دریا شد. فرسایش این سنگ ها در اثر آب و بارانهای اسیدی باعث بوجود آمدن جنگل های تنگ و باریک و یک منظره دیدنی و زیبا شده است که توصیه می کنیم در تور چین تماشای آن را از دست ندهید و از خرید بلیط هواپیما چین رضایت کامل داشته باشید.

 

برخلاف فرهنگستان ادب و زبان فارسی که در کشور ما تقریبا هیچ کارایی ندارد و کلمات تولیدی آن موردتوجه قرار نمی‌گیرد؛ چینی‌ها یک فرهنگستان فرهنگ و ادب خیلی قدرتمند دارند که هیچ کلمه‌ای بدون اینکه ازاین فرهنگستان رد شود وارد این کشور نمی‌شود. حتی کلمه «تلفن» که همه دنیا به آن تلفن می‌گویند اما در چین اصلا اینطورنیست.

 

به طور مثال به موبایل می‌گویند: «سونگ کی سونگ» که ترجمه تحت لفظی آن «گیرنده برقی جیبی» است. تقریبا هرچیزی در چین معادل دارد حتی اسامی آدم‌ها را ترجمه می‌کنند. به طور مثال اگر کسی به نام «دیوید» به ایران بیاید ما همان «دیوید» صدایش می‌کنیم بعد فارسی یادش می‌دهیم. اما برای چینی‌ها اینطور نیست. اگر کسی بخواهد مدت طولانی کنار چینی‌ها باشد باید اسمش را تبدیل کند و اسم چینی بگذارد وگرنه ناراحت می‌شوند. یا اینکه یک ویژگی را به طرف مقابل نسبت می‌دهند و آن ویژگی را به چینی صدا می‌کنند و خیلی مواظبند تلفظها را طوری انتخاب کنند که معنی بدی ندهد.نظرتان را بنویسیدمنو