ویزای توریستی کانادا
چگونه ویزای توریستی کانادا بگیریم

ویزای توریستی کانادا

 

 

برای مشاهده ساده ترین مدارک برای انواع ویزای کانادا و تعرفه آن برروی لینک ویزای کانادا کلیک نمایید.

 

 

ویزای توریستی کانادا

 

 

در سال 2020 کانادا نیازمند چه مشاغلی است؟ (بخش پنجم)

 

بسیاری از افراد قصد دارند با تهیه یکی از انواع ویزای کانادا مثل ویزای توریستی کانادا و پیکاپ ویزای کانادا برای زندگی و کار یا تحصیل به این کشور مهاجرت کنند. برای مهاجرت به کانادا وزندگی در آنجا قطعا به یک کار و منبع درآمد نیاز است. به همین خاطر ما در این مطلب قصد داریم شما را با شغل های مورد نیاز در استان های مختلف کانادا آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

 

 

  • نوا اسکوشیا:

 

اگر بخواهیم به برنامه های مهاجرتی و جذب نیروی کار در استان نوا اسکوشیا در کانادا نگاهی بیندازیم متوجه خواهیم شد که چه شغل هایی در این شهر بیشترین تقاضا را دارند. در این شهر 5 شغل در صدر لیست تقاضای شغل می باشد. این مشتغل به ترتیب عبارتند از: حسابداری و مدیریت امور مالی، دیگر مدیران و مسئولان حوزه امور مالی، افراد متخصص در حیطه تبلیغات، بازریابی و مارکتینگ و روابط عمومی، امور اجرایی و فروشندگان ماهر. شما می توانید بعد از تهیه یکی از انواع ویزای کانادا مثل ویزای توریستی کانادا و پیکاپ ویزای کانادا به این استان برای استخدام در یکی از مشاغل بالا مهاجرت کنید.

 

 

  • مانیتوبا:

 

یکی دیگر از استان های کانادا استان مانیتوبا می باشد در این استان بر خلاف استان نوا اسکوشیا مشاغلی مثل مدیریت مالی و بازرگانی در صدر لیست تقاضای شغل نمی باشد و مشاغلی دیگری در این استان پر تقاضا می باشد. در این استان در سال 2020 شغل هایی مثل امور درمانی، متخصصان علوم طبیعی، آموزش و خدمات دولتی، روابط اجتماعی، هنرمندان و فعالان امور فرهنگی در صدر لیست های پر تقاضای این استان وجود دارد. بنابراین اگر در یکی از این زمینه های کاری می توانید فعالیت کنید بهتر است برای تهیه یکی از انواع ویزای کانادا مثل ویزای توریستی کانادا و پیکاپ ویزای کانادا اقدام کنید.

 

 

  • نیوفاندلند و لابرادور:

 

از شغل های پر تقاضا در این استان کانادا بر اسان چشم انداز های رسمی مراجع محلی می توان شغل هایی در زمینه کشاورزی، حفر و برداشت منابع طبیعی از معادن و سایر منابع، حرفه ای ترین ها در صنعت ساختمان سازی و صنایع تولیدی را نام برد. بنابراین اگر در این زمینه ها خود را حرفه ای می بینید و می توانید از پس آنها بر بیایید برای تهیه ی یکی از انواع ویزای کانادا مثل ویزای توریستی کانادا و پیکاپ ویزای کانادا اقدام کنید و در این استان در شغل مورد نظر خود مشغول به کار شوید.

 

 

  • ساسکاچوان:

 

بنابر تحقیقات دو ساله ای که روی مشاغل مورد نیاز این استان انجام داده شده است. نشان می دهد در استان ساسکاچوان شغل هایی که در زمینه منابع انسانی و مدیریت منابع انسانی هستند در صدر لیست مشاغل پرتقاضا قرار دارند. در دومین جایگاه این لیست تحلیلگران و آنالیزورهای سیستم اقتصادی و سازمان‌ها قرار دارند و همین طور به ترتیب در جایگاه های بعدی تکنسین‌های تکنولوژی و متخصصان حوزه هوانوردی وجود دارد. اگر می خواهید در یکی از این مشاغلی که نام برده شده است مشغول به کار شوید، بهتر است برای تهیه یکی از انواع ویزای کانادا مثل ویزای توریستی کانادا و پیکاپ ویزای کانادا اقدام کنید.

 

 

  • نیو برانشوایک:

 

در این استان موجود در کشور کانادا کمی آمار ضد  و نقیض دارد و امار دقیقی وجود ندارد. اما با در نظر گرفتن برخی از تصمیمات مراجع رسمب می توان شغل های پر تقاضا را پیش بینی کرد. مشاغلی مثل مدیریت حوزه سلامت، مدیریت سطوح عالی، تحلیلگران امور مالی، مدیران اجرایی و همین طور معلمان و استاتید جزو شغل هایی هستند که بسیار پر تفاضا بوده اند و جایگاه بسیار خوبی دارند. اگر می توانید در یکی از مشاغل بالا شروع به کار کنید و در آنها مهارت لازم را دارید می توانید این شهر را به عنوان مقصد مهاجرت انتخب کنید و برای اخذ یکی از انواع ویزای کانادا مثل ویزای توریستی کانادا و پیکاپ ویزای کانادا اقدام کنید.

 

 

ویزا کانادا توریستی تنها برای اهداف گردشگری به شهروندان اجازه ی ورود به خاک کشورش را می دهد.افرادی که دارای ویزای کانادا توریستی می باشند می توانند تا سقف شش ماه به طور موقت اقامت داشته باشند که این ویزا خود به دو دسته تقسیم می شود که هر کدام از آن ها تا زمانی که اعتبارشان منقضی نشده قابل استفاده می باشد.

 

 

 

1. ویزای یک بار ورود یا سینگل:

 

کسانی که این ویزا را دارند می توانند برای یک بار وارد کشور کانادا شوند و پس از خروج دیگر اجازه ی ورود ندارند،مگر آن که دوباره اقدام به دریافت ویزا کانادا کنند.شایان ذکر است که هر مسئله ای همینطور ویزای کانادا دارای استثناهایی می باشد.برای مثال اگر گردشگران پس از وارد شدن به خاک کانادا با ویزای کانادا توریستی یک بار ورود به مقاصد ایالات متحده ی آمریکا،میلکون و سنت پیر بروند می توانند دوباره به کانادا بازگردند.

 

 

2. ویزای چند بار ورود یا مالتیپل:

 

این ویزا به گردشگران اجازه می دهد تا چندین بار بتوانند وارد خاک کانادا شوند.اقامت این ویزای کانادا نیز شش ماهه می باشد.کسانی که دارای ویزای مالتیپل هستند پس از یک بار ورود و خروج از کانادا می توانند در سال بعد از آن بدون نیاز به دریافت دوباره ی ویزا کانادا وارد خاک کشور شوند.

 

 

معیارهایی که برای دریافت ویزای کانادا توریستی لازم می باشد به شرح ذیل است:

 

داشتن پاسپورت معتبر

سلامتی کامل جسمی و ذهنی فرد متقاضی

متقاعد کردن افسر مبنی بر آن که شما به کشور خود باز خواهید گشت

داشتن برنامه ی کامل و جامع برای اقامت محدود در کشور کانادا

خروج از کشور پیش از منقضی شدن تاریخ ویزای کانادا

نداشتن برنامه ای مانند استخدام تا زمانی که در کشور کانادا هستید

نداشتن سوء پیشینه

اثبات این مسئله که شما مشکل امنیتی ایجاد نخواهید کرد

توانایی اطاعت از قوانین و مقرارات کشور کانادا

آماده کردن مدارک پزشکی برای مواقعی که افسر درخواست معاینات پزشکی داشته باشد.

مراحل درخواست ویزای توریستی کانادا

 

 

پیش از آن که بخواهید اقدامی برای درخواست ویزا کانادا کنید باید تمام شرایط اخذ ویزا را به طور کامل داشته باشید.

 

پس از اطمینان حاصل کردن از این موضوع می توانید اقدامات ذیل را انجام دهید:

 

1. درخواست خود را به چه صورت ارائه دهید: شما می توانید هم به صورت کتبی و هم آنلاین درخواست خود را در خصوص ویزای کانادا ارائه دهید. اگر به صورت آنلاین می هواهید اقدامات لازم را انجانم دهید باید کارت اعتباری یا همان Credit Card داشته باشید. نکتهی بعدی این است که باید به وسیله ی اسکنر و دوربین با کیفیت خوب مدارک خود را بفرستید.اگر می خواهید به طور کتبی درخواست دهید به سایت سفارت مراجعه نموده و فرم مربوطه به همراه چک لیست را دانلود کنید و به صورت ذیل روند را کامل کنید.

 

2. فرم ویزا کانادا را چطور پر کنید: پیشنهاد می شود پیش از شروع کار راهنمای آموزشی مربوطه را به دقت مطالعه بفرمایید. فرمی که پر می کنید باید صفحه ی بارکد داشته باشد.اگر کوچک ترین بخش را فراموش کنید ممکن است ویزای کانادا شما ریجکت شود.اگر ویزا کانادا رد شود هزینه ای به شما بازگردانده نخواهد شد و باید دوباره اقدامات خود را از اول شروع کنید.

 

3. چطور هزینه ی ویزای کانادا را پرداخت کنید: هزینه ی پروسه های مربوط به ویزا کانادا باید از طریق کارت اعتباری،معملات بانکی و یا به طور نقدی پرداخت شود.اگر می خواهید هزینه ی ویزای کانادا را به وسیله ی معاملات بانکی به انجام برسانید باید رسید را به همراه داشته باشد.شایان ذکر است که این عمل در ایران انجام پذیر نیست.

 

4. به مرکز درخواست ویزای کانادا مراجعه کنید: هنگامی که به این بخش مراجعه می کنید باید مدارکی اعم از گذرنامه،عکس پاسپورتی،فرم پر شده و تمام مدارک مربوطه براساس چک لیست ارائه شود.

 

5. فرم درخواست ویزا کانادا را ارسال کنید: پس از آن که فرم را ارسال و هزینه ی ویزای کانادا را پرداخت کردید رسید را دریافت خواهید کرد.شماره ی پیگیری رسید کاملا منحصر به فرد است.امکان ندارد دو رسید با شماره ی پیگیری یکسانی وجود داشته باشد.به خاطر داشته باشید که این رسید برای پیگیری آنلاین پرونده ی خود لازم می باشد پس به هیچ عنوان آن را گم نکنید.

 

6. اپلیکیشن را به طور آنلاین پیگیری کنید: در این مرحله باید شماره پرونده را به همراه داشته باشید تا پرونده ی خود را پیگیری کنید.

 

 

تمدید ویزای توریستی کانادا

 

اگر قصد تمدید ویزای کانادا را دارید باید سی روز پیش از آن که اعتبار ویزا منقضی شود اقدامات لازم را انجام دهید.

 

 

بایدهای ویزای کانادا:

 

برای آن که بتوانید ویزا کانادا از نوع توریستی و مالتیپل را دریافت کنید باید چند هفته زودتر اقدامات لازم را انجام دهید و پیش از تاریخ سفر کارهای خود را پیش ببرید.هنگامی که فرم مربوطه را پر می کنید نهایت حساسیت را به خرج دهید و هنگام ارائه ی مدارک سعی کنید هیچ مدرکی از قلم نیفتد.

 

 

نبایدهای ویزای کانادا:

 

هیچ گاه سعی نکنید که افسر را گول بزنید یا مدارک جعلی ارائه دهید.حقیقت را همان طور که هست بیان کنید.اگر ویزای کانادا شما ریجکت شد اعتراضی قابل قبول نیست و تمام مراحل دوباره باید طی شود.نظرتان را بنویسیدمنو