جاذبه های گردشگری پکن پایتخت چین را بشناسید. (بخش دوم)
 

جاذبه های گردشگری چین

 

تور چین سام سیر

 

جاذبه های گردشگری پکن پایتخت چین را بشناسید. (بخش دوم)

 

 

- خیابان وانگفوجینگ (Wangfujing Street)

 

یکی از خیابان های توریستی و بسیار معروفی که در شهر پکن قرار دارد خیابان وانگفوجینگ است که بسیار قدیمی می باشد. این خیابان آنقدر قدیمی است که هیچ ماشینی اجازه تردد در آن را ندارد به دلیل اینکه در همه جای این خیابان نشانه هایی از تاریخ کهن چین دیده می شود که ممکن است با تردد خودرو آسیب ببیند.

 

گردشگران می توانند با تور چین به پکن رفته و در این خیابان مشغول قدم زدن، غذا خوردن و بازی نورها و رنگ ها در شب شوند. خیلی از گردشگرانی که به این منطقه سفر می کنند از بلیط ارزان هواپیما استفاده می کنند.

 

 

- معبد لاما (Lama Temple)

 

اگر می خواهید با یکی از دیدنی ترین معبدهای شهر پکن آشنا شوید حتما از معبد لاما بازدید کنید. این معبد دارای 3 دالان طاق دار، 5 تالار اصلی، چرخ های گردان مخصوص زائرین، کاشی های خوش نقش و نگار و بسیار جذاب، شیرهای چینی باشکوه و دیوارهایی است که روی آن تصاویری از مغول ها، منچوری ها، تبتی ها و چینی ها کشیده شده است. گردشگرانی که با تور چین و بلیط ارزان هواپیما از این معبد دیدن می کنند با مشاهده ی مجسمه ی عجیب بودای 18 متری شگفت زده می شوند.

 

 

- شیچاهای (Shichahai)

 

یکی از جاذبه های معروف و توریستی چین شیچاهای نام دارد که از سه دریاچه به نام های هوهای به معنی دریای عقب، کیانهای به معنای دریای اول و شیهای به معنی دریای غرب تشکیل شده است و در مرکز پکن قرار دارد. گردشگران زیادی هر ساله با تور چین و بلیط ارزان هواپیما از این جاذبه توریستی دیدن می کنند.

 

 

- موزه پایتخت (The Capital Museum)

 

در موزه پایتخت می توانید سنت و مدرنیته را در کنار هم مشاهده کنید. این موزه یکی از موزه های بزرگ در دل پکن است که مجموعه ای از وسایل قدیمی، مجسمه های بزرگ و کوچک، لباس های چینی، ظروف طرح دار و کلکسیون های با ارزش قدیمی و جدید را در دل خود جای داده است. گردشگرانی که با تور چین و بلیط ارزان هواپیما به پکن سفر می کنند حتما بازدید از این موزه را در برنامه ی گردشگری خود قرار می دهند.

 

 

- کاخ تابستانی قدیمی (Old Summer Palace)

 

این کاخ در قرن 12 میلادی ساخته شده است و جزو قدیمی ترین کاخ ها می باشد که امروزه فقط چند ستون و تکه سنگ هایی پراکنده از آن باقی مانده است. خرابه های کاخ تابستانی قدیمی تا یک باغ ادامه پیدا می کند که در آن فواره ای بزرگ وجود دارد. این فواره تنها اثر این کاخ تابسانی است که از آن خوب نگهداری کرده اند.

 

این کاخ که دارای معماری اروپایی است در زمان جنگ جهانی به دست گروه های انگلیسی و فرانسوی تبدیل به یک خرابه شده و تمام اشیا ارزشمند و گران بهای آن از کشور چین خارج شده اند. برای دیدن خرابه های این کاخ می توانید با تور چین و یا خرید بلیط ارزان هواپیما به پکن سفر کنید.

 

 

- پارک بی های (Beihai Park)

 

یکی از پارک های قدیمی در شمال غربی شهر ممنوعه پارک بی های است که در سال های دور امپراتوران برای اقامت زمستانی به آنجا می رفته اند. پارک بی های یک اثر تاریخی به حساب می اید و یک پارک معمولی نیست و امروزه به یکی از دیدنی ترین نقاط پکن تبدیل شده که گردشگران تور چین از آن دیدن می کنند.

 

اگر به این پارک بروید می توانید در دریاچه بزرگ پارک که نصف فضای پارک را اشغال کرده است قایق سواری کنید و از فضای دلنشین اطراف لذت ببرید. برای صرفه جویی در هزینه های سفر می توانید از بلیط ارزان هواپیما استفاده کنید.نظرتان را بنویسیدمنو