روش قراردادن بار بالای سر مسافران در هواپیما
اطلاع از قراردادن بار در قفسه بالای صندلی زمان خرید بلیط هواپیما

راهنمایی چمدان شما در زمان خرید بلیط هواپیما

 

 

چگونه در هواپیما بار را در قفسه بالای صندلی قرار دهیم؟

 

آیا در زمان خرید بلیط هواپیما از چگونگی بردن چمدان به داخل هواپیما به شما اطلاع می‌دهند؟

 

اگر قصد این را دارید که مهماندار هواپیما را به‌شدت عصبی کنید و حرص او را دربیاورید، وسایلتان را به شکل طولی در صندوقچه‌ی مخصوص بار که در بالای صندلی قرار دارد بگذارید.

مقدار بار همراه و غیر همراه هر شخص بایستی مطابق با مقدار مجاز نوشته‌شده در بلیط هواپیمای آن شخص باشد. بنابراین، هر شخص می‌تواند مقداری بار با خود به داخل هواپیما بیاورد و این امر در سفرهای هوایی عادی است. ممکن است افراد به چگونگی قراردادن بار در صندوقچه دقتی نداشته باشند، اما قرار دادن وسایل در این صندوقچه‌ها روش خاصی دارد. طرز صحیح قراردادن بار در این قفسه‌ها را از زبان مهمانداران هواپیما بشنوید. (این موارد در هنگام  خرید بلیط هواپیما ذکر نمی‌شود.)

 

هِدِر پول (Heather Poole) که جزو مهمانداران باتجربه هواپیما و همچنین نویسنده‌ی کتاب اخلاق سفر است؛ می‌گوید: «یکی از رفتارهای مسافران که درد همه‌ی مهمانداران هواپیما است، این است که شخص همه‌ی فضای قفسه‌ی بالای صندلی‌اش را پر می‌کند.»

 

پول در یک مجله گردشگری  Travel + Leisureسعی بر این دارد با نوشتن مقاله‌ای کوتاه درباره طرز صحیح قرار دادن بار در صندوقچه‌ی بالای صندلی، یک‌بار برای همیشه برای مسافران عزیز به‌طور کامل شرح دهد. تا دیگر کسی این سؤال را نپرسد. مسافران همیشه بعد از خرید بلیط هواپیما این موارد را نمی‌پرسند و بعداً دچار مشکل می‌شوند.

 

به این نکته کاملاً توجه کنید که ابتدا بایستی چمدان‌های چرخ‌دار را داخل قفسه قرار دهید، سپس کت یا پالتوی خود را روی آن قرار دهید و کیف‌های کوچک‌تر و ضروری‌تر را در زیر صندلی قرار دهید.

 

تمام مسافران قصد دارند به‌محض اینکه هواپیما به مقصد رسید بلافاصله از هواپیما خارج شوند. قرار گرفتن چمدان‌های چرخ‌دار در زیر وسایل دیگر باعث می‌شود زودتر بتوانند از هواپیما خارج شوند. با این روش خیلی راحت وقتی وسایل کوچک را برداشتند در آخر چمدان بزرگ را برداشته و از هواپیما خارج می‌شوید. البته اگر تمام این موارد در زمان خرید بلیط هواپیما به مسافر گفته شود، شخص سفر راحت‌تری را خواهد داشت.

 

با جدیدتر شدن هواپیماها، ویژگی‌هایی به آن‌ها اضافه‌شده است، که ازجمله این ویژگی‌ها بزرگ‌تر شدن صندوقچه‌های بالای صندلی است که مسافر راحت‌تر وسایل خود را در آن جای دهد. اضافه شدن این امکانات تأثیری روی قیمت خرید بلیط هواپیما نگذاشته است.

 

 

پول برای آسودگی شما زمان خرید بلیط هواپیما، این‌گونه نظر خود را ادامه می‌دهد:

 

اگر از شانس خوبی برخوردار بودید و صندوقچه‌ی بلند با فضای بیشتر نصیبتان شد، چمدان چرخ‌دار را در سمت خودتان قرار دهید.

در طراحی مدرن فضای بیشتری برای قراردادن بارها در نظر گرفته‌شده است. با این کار دیگر نیازی نیست مسافر در بخش تحویل بار زمان خود را تلف کند و می‌تواند پرواز خارجی ویا پرواز داخلی خوبی داشته باشد.

البته در بعضی مواقع  قانون اول چرخ‌دارها صدق نمی‌کند.

 

به قول پول،

هنوز هم برخی از هواپیماهای قدیمی وجود دارند که قسمت قفسه‌ی بار موجود در بالای صندلی فضای کوچکی دارد و چمدان مسافر در آنجا نمی‌شود و شخص مجبور می‌شود چمدانش را در راهرو یا در انبار انتهای راهرو قرار دهد. البته ناگفته نماند که این انبار به‌اندازه‌ای نیست که چمدان همه‌ی مسافران در آن جای شود. قبل از خرید بلیط هواپیما از قدیمی یا جدید بودن هواپیما مطلع شوید. مخصوصا برای پرواز خارجی یا پرواز داخلی طولانی به این مورد دقت نمایید.

 

 

قفسه بالای سر مسافر هواپیما

 

مورد دیگری که موجب عذاب مهمانداران هواپیما می‌شود این است بخواهند چمدان سنگین مسافران را در قفسه‌ی بالای صندلی‌شان قرار دهند. پول می‌گوید:

این امکان وجود دارد که در گذاشتن چمدان به مسافران کمک کنم ولی اینکه بخواهم آن را به‌تنهایی در قفسه قرار دهم دیگر کمر برایم نمی‌ماند.

موضوع دیگری که مهمانداران را اذیت می‌کند این است که برخی مسافران فکر می‌کنند تمام فضای بالای سرشان متعلق به خودشان است و من مدام باید این مورد را به آن‌ها بگویم. این موارد نیز بایستی در زمان خرید بلیط هواپیما به مسافر گفته شود.

 

پول همچنین قصد دارد یک مورد را در رابطه با آداب استفاده از فضاهای بالای سر مسافران روشن کند:

اگر صندوقچه‌ی بالای صندلی‌تان جا نداشت، موردی ندارد می‌توانید آن را در چند ردیف عقب‌تر بگذارید، اما اینکه بخواهید وسایل مسافر دیگر را خالی کنید تا وسایل خود را بگذارید اصلاً کار درستی نیست.نظرتان را بنویسیدمنو