چگونه ویزای کانادا را پیگیری کنیم؟
پیگیری جواب ویزای کانادا

پیگیری ویزای کانادا

 

 

نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا

 

یکی از پرسش‌هایی که مدام ذهن متقاضیان ویزای کانادا را مشغول می‌کند این است که چگونه می‌توانند ویزا کانادا خود را پیگیری کنند و از پاسخ آن مطلع شوند. متقاضیان ویزای کانادا برای مراجعه به سفارت باید به یکی از کشورهای نزدیک بروند و همین موجب سردرگمی می‌شود. در این مقاله سعی داریم شما را با نکاتی که در این زمینه به متقاضیان کمک می‌کند، آشنا کنیم. متقاضیان ایرانی می‌توانند از دو طریق برای ویزای کانادا اقدام کنند:

 

ثبت‌نام آنلاین (Online Application) و مراجعه‌ی حضوری به دفترهای انگشت‌نگاری (Paper Application)

 

روش آنلاین گزینه‌ی ایده آلی برای پیگیری ویزای کانادا می‌باشد که مدت‌زمان آن کوتاه‌تر و پیگیری کردن ویزا کانادا ساده‌تر خواهد بود. سایت سفارت کانادا نیز این موضوع را تصدیق می‌کند.

مراجعه‌ی حضوری بدین‌صورت است که فرد متقاضی تمامی مدارک موردنیاز را به همراه داشته به دفاتر انگشت‌نگاری مراجعه می‌کند. پس‌ازآن باید ایمیل خود را به همراه مدارک به مرجع ذی‌صلاح تحویل دهد. تنها راه ممکن برای ارتباط با سفارت کانادا ایمیل فرد متقاضی می‌باشد.

 

حتما بخوانید: ویزای توریستی کانادا

 

پیگیری جواب ویزای کانادا در روش ثبت‌نام آنلاین

 

نخستین مرحله برای انجام این کار ایجاد یک حساب کاربری می‌باشد. افرادی که به‌صورت آنلاین این مراحل ویزای کانادا را پیش می‌برند باید هزینه‌ی مربوطه را به‌صورت آنلاین واریز کنند و پس‌ازآن شماره‌ی پیگیری را دریافت کنند. شایان‌ذکر است که نگهداری شماره پیگیری بسیار مهم است. چراکه همه‌ی مراحل پیگیری به‌وسیله‌ی همین شماره انجام خواهد شد. از عوامل دیگری که در موفقیت دریافت ویزا کانادا تأثیر دارد نحوه‌ی پر کردن فرم می‌باشد. فرم مربوطه باید بسیار شفاف بوده و به‌دقت پر شود. شما می‌توانید از مؤسسات یا افرادی که در این زمینه مهارت لازم را دارند، کمک بگیرید.

پس از ثبت‌نام هر کاربر می‌تواند از طریق سایت وضعیت ویزای کانادا خود را پیگیری کند. تنها باید شماره‌ی پیگیری و تاریخ تولد خود را به‌صورت میلادی به همراه داشته باشد تا پرونده‌ی خود را بررسی کند.

 

 

پیگیری جواب ویزای کانادا در روش مراجعه حضوری

 

این روش در مقایسه با روش آنلاین کمی پیچیده‌تر است و گاهی اوقات مشکلاتی را برای متقاضیان فراهم می‌کند. همان‌گونه که پیش‌تر اشاره شد هنگامی‌که متقاضی به دفاتر انگشت‌نگاری مراجعه کرده، ایمیل خود را نیز ثبت می‌کند که از این را با سفارت در ارتباط باشد. گاهی اوقات متقاضیان دیرتر متوجه پیام ارسالی از سوی سفارت کانادا می‌شوند و گاهی اوقات نیز پیام ارسال‌شده به بخش اسپم رفته و متقاضی متوجه آن نمی‌شود. متقاضی پس از صادر شدن نامه‌ی انگشت‌نگاری تنها سی روز فرصت دارد تا به دفاتر مراجعه کند؛ در غیر این صورت مشکلاتی برای وی پیش خواهد آمد. حتی گاهی اوقات پیش می‌آید که مدارک ارائه‌شده برای اخذ ویزا کانادا مفقود می‌گردد. درروش آنلاین امکان گم‌شدن مدارک وجود ندارد.

 

حتما بخوانید: ویزای مولتی 5 ساله کانادا

 

مدت‌زمان جواب سفارت کانادا

 

بنابر چیزی که سفارت کانادا به‌طور رسمی ارائه کرده است حدود صدوبیست روز کاری برای بررسی و پردازش مدارک ارائه‌شده توسط متقاضیان لازم است. این زمان متغیر است و به دفتر مراجعه شده توسط فرد متقاضی بستگی خواهد داشت.

سوابق نشان‌دهنده‌ی این است که بررسی پرونده‌ها و مدارک از جانب سفارت کانادا در کشور ترکیه سریع‌تر صورت خواهد گرفت. پس از ترکیه، دفترهای بیومتریک ارمنستان و گرجستان نیز پرترافیک محسوب می‌شوند.

هنگامی‌که ثبت‌نام آنلاین صورت می‌گیرد حدود 2-1 هفته زمان می‌برد تا نامه‌ی انگشت‌نگاری برای فرد ارسال شود که پس‌ازآن تنها سی روز برای فرد باقی است تا به یکی از دفاتر مراجعه کند. پس‌ازآن که انگشت‌نگاری فرد متقاضی تمام شد همه‌ی پیگیری‌ها از طریق شماره‌ی پیگیری (برای افرادی که به‌طور آنلاین ثبت‌نام کردند) و ایمیل ( برای افرادی که به‌طور حضوری مراجعه کردند) انجام می‌شود. به بیانی دیگر پس‌ازآن که عملیات انگشت‌نگاری انجام شود پرونده به‌طور رسمی به جریان می‌افتد و درخواست ویزای کانادا فرد متقاضی موردبررسی قرار می‌گیرد.نظرتان را بنویسیدمنو