سوپر ویزای کانادا (ویزای والدین)
سوپر ویزای کانادا (ویزای والدین)

سوپر ویزای کانادا یا سوپر ویزای والدین

 

 

سوپر ویزای کانادا (ویزای والدین)

 

دولت کانادا این طرح را برای نخستین بار در دسامبر 2011 تصویب کرد. پدران و مادران می‌توانند به‌راحتی وارد خاک کانادا شوند به این شرط که فرزند آن‌ها مقیم یا سیتی‌زن کانادا شود. والدین این افراد می‌توانند با ویزای کانادا از نوع توریستی به مدت ده سال وارد کانادا بشوند و پس از هربار ورود نیز تا دو سال در کنار فرزندان خود بمانند. درصورتی‌که اگر این شرایط نباشد ویزا کانادا توریستی شش ماه اعتبار خواهد داشت.

 

 

شرایط موردنیاز برای سوپر ویزای کانادا

 

والدین افرادی که مقیم یا سیتی‌زن کانادا هستند می‌توانند اقدام به دریافت ویزای کانادا از نوع توریستی کنند. شایان‌ذکر است که متقاضیان باید هنگام ورود خود هزینه‌های مربوط به بیمه و درمان را پرداخت کنند. این قرارداد شامل فرزند یا فرد وابسته‌ی دیگری نمی‌شود.

 

دریافت ویزای کانادا با این شرایط برای والدینی که می‌خواهند به دیدن فرزندان خود بروند و از مشکلات مربوط به آن دور باشند مناسب است. زیرا در بازه‌ی زمانی ده‌ساله می‌توانند به‌راحتی وارد خاک کشور کانادا شوند. سوپر ویزای کانادا برای افرادی که در کشورهای دیگر هستند و نیازی به دریافت ویزا کانادا ندارند هم مناسب است. با دریافت این ویزا می‌توانند به‌جای شش ماه اقامت تا دو سال در کانادا بمانند و سفری بی‌دغدغه را تجربه کنند.

 

حتما بخوانید: ویزای توریستی کانادا

 

نحوه پذیرش سوپر ویزا کانادا

 

این ویزا شباهت بسیاری به ویزای کانادا از نوع توریستی دارد. اما مدارکی که در ذیل مطرح‌شده است به‌منظور اطمینان از پوشش مالی و سلامت والدین است که لازمه‌ی ورود به کانادا می‌باشد.

به‌طور کل سوپر ویزای کانادا برای افرادی مناسب می‌باشد که در کشوری اقامت دارند که برای ورود به کانادا باید ویزای موقت یا همان ویزای توریستی کانادا دریافت کنند. روند دریافت ویزای کانادا پیچیده است و نیازمند پیگیری هست. با سوپر ویزا والدین می‌توانند ترددی آسان‌تر داشته باشند و پس از تمام شدن شش ماه دیگر لازم نیست مراحل اخذ ویزا کانادا را دوباره تکرار کنند.

سوپر ویزا کانادا در مقایسه با اسپانسر شیب هزینه‌ی کمتری دارد و به همین علت متقاضیان این ویزا بیشتر می‌باشند. اداره‌ی مهاجرت کانادا تقاضاهایی را که در خصوص سوپر ویزای کانادا است را تا چند هفته بررسی می‌کنند و روند پاسخ به آن سریع‌تر صورت می‌گیرد.

 

حتما بخوانید: ویزای مولتی 5 ساله کانادا

 

برای دریافت سوپر ویزای کانادا والدین و یا پدر/مادر بزرگ باید مراحل ذیل را انجام دهند:

 

1. این افراد باید دعوت‌نامه‌ای را به‌صورت امضاشده از فرزند و یا نوه‌ی خود به همراه داشته باشند که موارد ذیل در آن درج‌شده باشد:

-  پشتیبای مالی در تمام زمانی که در کانادا حضور دارند و ارائه‌ی مدرک در این خصوص.

- درج تعداد افرادی که در کانادا حضور خواهند داشت و تعداد ساکنین آنجا.

- به همراه داشتن کپی از کارت اقامت فرزندان و یا پاسپورت فرد متقاضی.

 

2. به همراه داشتن بیمه‌ی پزشکی هنگام اخذ ویزا کانادا از شرکتی بیمه‌ای مربوط به کانادا می‌باشد:

- اعتبار آن باید حداقل 1سال از تاریخ ورود باشد

- حداقل پوشش لازم صد هزار دلار می‌باشد.

 - ارائه‌ی مدارکی که ثابت‌کننده‌ی پرداخت بیمه‌ی پزشکی آن‌ها باشد.

 

3. گیرنده باید:

- سابقه‌ی پزشکی و یا سوءپیشینه نداشته باشد و کاملاً به‌صورت مجاز وارد خاک کانادا شود.

- آزمایشات پزشکی را برای مهاجرت انجام داده باشد

- شرایط فرد متقاضی باید با شرایطی که در لیست ارائه‌شده است، مطابقت داشته باشد.

 

نکته‌ی مهم این است که در اخذ ویزای کانادا شما باید توانایی قانع کردن افسر مربوطه را داشته باشید. چراکه هدف از سفر و اطمینان دادن به وی برای بازگشت از اهمیت بسیاری برخوردار است.

 


برای اخذ ویزای کانادا کلیک کنید! 


 نظرتان را بنویسیدمنو