هزینه ویزای کانادا, قیمت ویزای کانادا
اخذ ویزای کانادا برای سفر به کانادا

ویزای کانادا

 

برای مشاهده انواع ساده ترین مدارک برای ویزای کاری ، تحصیلی و اقامتی و همچنین تعرفه قیمت ویزای کانادا روی لینک ویزای کانادا کلیک نمایید.

 

هزینه ویزای کانادا به چه صورت می باشد؟

 

در بعضی از موارد گزینه هایی وجود دارد که می تواند هزینه ای برای سفر به کانادا برای شما ایجاد نکند. در سازمان مهاجرتی کانادا سیستمی وجود دارد که به متقاضیان این امکان را می دهد که بدون هزینه بر اساس یکسری امتیازاتی که لازم است متقاضی به دست آورد برای درخواست ویزا به وسیله مهاجرت در وب سایت مهاجرتی کانادا ثبت نام کنند. اما به طور کلی بهتر است هزینه ویزای کانادا و قیمت ویزای کانادا را بدانید.

 

هزینه ها و قیمت ویزای کانادا برای مهاجرت

 

 • پول بلیط برای مصاحبه

 

اگر شما قصد دارید برای مجارت به کانادا بروید بایستی علاوه بر هزینه ویزای کانادا، هزینه های اقامت را نیز محاسبه کنید . البته ممکن است در برخی از موارد برای رفتن به کانادا نیاز باشد در کشور کانادا مصاحبه شوید. هزینه هایی که مصاحبه در کانادا برای شما به وجود می آورد هزینه بلیط رفت و برگشت و چند شب اقامت می باشد. بنابراین شما باید علاوه بر در نظر گرفتن قیمت ویزای کانادا، هزینه ای برای این مصحابه نیز در نظر بگیرید.

 

 • هزینه برای استقرار در کشور سوم

 

در برخی از موارد ممکن است از فرد متقاضی خواسته شود که یک کشور دیگری به جز کانادا انتخاب کند. در این موارد فرد باید در کشور سومی که انتخاب کرد ه است حضور پیدا کند و مصاحبه شود. در این صورت فرد باید روی هزینه ویزای کانادا و هزینه بلیط برای مصاحبه، هزینه بلیط برای کشور سوم نیز محاسبه کند.

 

 • هزینه انجام معاینات پزشکی

 

اگر قصد مهاجرت به هر کشوری را داشته باشید از شما تست سلامت گرفته می شود و یکسری معاینات پزشکی برای مشخص شدن سلامت شما گرفته می شود. کشور کانادا نیز دارای این مورد می باشد. بنابراین افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند باید عللاوه بر در نظر گرفتن قیمت ویزای کانادا و هزینه های که گفته شد، هزینه های مربوط به معاینات پزشکی را نیز در نظر بگیرید. پس باید علاوه بر هزینه ویزای کانادا این هزینه ها را نیز در نظر گرفت.

 

 • هزینه وکیل مهاجرت

 

چنانچه شما بخواهید برای انجام امور مهاجرت به کانادا وکیل بکیرید، بایستی هزینه وکیل را نیز به هزینه ویزای کانادا اضافه کنید. هزینه های مربوط به وکیل ها برای انجام امور وکالتی حدود 1000 الی 5000 دلار بوده است و این هزینه بسته به وکیل متفاوت است. پس غعلاوه بر در نظر گرفتن قیمت ویزای کانادا بایستی این هزینه ها را نیز در نظر گرفت.

 

 • هزینه ورود به کانادا

 

هزینه ای که یک فرد بایستی برای ورود به کانادا بپردازد 490 دلار می باشد. این هزینه برای اشخاصی می باشد که برای سرمایه گذاری در زمینه های تحصیلی و اقتصادی و یا برای تجارت به کانادا می روند. بنابراین این افراد بایستی علاوه بر در نظر گرفتن قیمت ویزای کانادا این هزینه ها را نیز در نظر بگیرد. هزینه ورود به کانادا را نیز بایستی روی هزینه ویزای کانادا حساب کرد.

 

 • هزینه آغاز زندگی در کانادا

 

بشتر متقاضایانی که قصد دارند به کانادا مهاجرت کنند این سوال برایشان پیش می آید که برای آغاز زندگی در کانادا چه مقدار هزینه نیاز است؟  آغاز زندگی در کانادا به این صورت می باشد که شما وارد کانادا شوید و برای خود شغل و خانه ای فراهم کنید تا زندگی به صورت عادی شود.  به همین خاطر این افراد باید علاوه بر قیمت ویزای کانادا هزینه ای برای یک سال زندگی ر کانادا در نظر بگیرند تا اوایل کار دچار مشکل شدند، مقداری پول و سرمایه داشته باشند. پس بر روی هزینه ویزای کانادا، هزینه های یک سال زندگی را نیز محاسبه کنید.

 

 • قیمت ویزای کانادا

 

همان طور که می دانید برای مهاجرت به کانادا نیاز به ویزای کانادا وجود دارد که خود هزینه ی جدا دارد. هزینه ویزای کانادا برای مهاجرت متفاوت است. قیمت ویزای کانادا به شرح زیر است:

 

هزینه ویزای کانادا برای یک بار استفاده برای هر نفر 75 دلار می باشد.

قیمت ویزای کانادا برای اقامت موقت برای هر نفر حدود 200 دلار می باشد.

هزینه ویزای کانادا برای کار برای هر نفر حدود 150 دلار می باشد.

 

اخذ ویزای کانادا قبل از سفر به کانادا

 

ویزای کانادا صادر کننده اجازه اقامت موقت یا دائم شما در کاناداست. دریافت این ویزا نشان دهنده این هست که سفارت و سرکنسولگری کانادا در کشور شما، صلاحیت اخذ مجوز برای ورود به کشور را داده است، که البته تایید اعتبار ویزا توسط مامور ویزا در فرودگاه کشور مقصد هم تعین کننده است.

اگر صادقانه به سوالات افسر برون مرزی BSO در کشور مقصد و به درستی پاسخ دهید، بدون هیچ مشکلی می‌توانید پا در کانادا بگذارید، در غیر این صورت با دیدن هرگونه مورد مشکوک حتی با در دست داشتن ویزا کانادا شما مجبور به بازگشت به کشور خود هستید.

 

 

چه کشورهایی  باید برای ویزای کانادا اقدام کنند

 

مردم کشورهایی که معافیت ویزایی و یا اعتبار سفرهای بین المللی (اشخاص خیلی مهم) ندارند منوط به اخذ ویزای کانادا می باشند. حدود 148 کشور در دنیا برای سفر یا مهاجرت شغلی و تحصیلی باید ویزا کانادا را در دست داشته باشند.

 

 

انواع ویزا کانادا

 

قبل از سفر به کانادا مشخص کنید برای چه ویزایی باید درخواست بدهید:

 

ویزای بازدید یا ویزای توریستی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای کاری کانادا

ویزای اقامت داِئمی کانادا

ویزا مهاجرت تجاری کانادا

ویزا Express Entry کانادا

 

در مورد هر کدام از این ویزاها در مطالبی جداگانه توضیحات تکمیلی را خواهیم داد.

 

ویزای موقتی کانادا

 

در ویزا موقت کانادا به مدت 6 ماه اجازه اقامت توسط کنسولگری کانادا و یا پلیس BSO در کانادا را دارید. ویزای موقتی یا یک بار ورود است یا چند بار ورود. در ویزا یک بار ورود شما فقط یک بار حق ورود دارید و پس از 6 ماه کانادا ترک میکنید. اما در ویزای چندبار ورود می توانید چند بار وارد و خارج شوید.

 

 

 انواع ویزا موقت کانادا

 

ویزای توریستی کانادا

ویزای مولتی 5 ساله کانادا

سوپر ویزای کانادا یا ویزای والدین

ویزای سیاسی و رسمی کانادا

ویزای courtesy کانادا

ویزای تجاری کانادا

ویزای ولادت در کانادا

ویزای اهداکنندگان عضو (این ویزا به کسانی تعلق می گیرد که قصد سفر به کانادا برای اهدا عضو هستند)

ویزای موقتی کار در کانادا

ویزای دانشجویی کانادا

ویزای اقامت موقت کانادا

ویزای تعطیلات کاری کانادا

 

 

ویزا دائمی کانادا

 

این مدل ویزای کانادا به افرادی تعلق میگیرد که قصد اقامت و مهاجرت دائم در کانادا را دارند.

 

 

ویزا مهاجرت داِئمی به عنوان سرمایه دار یا سرمایه گذار

 

در این شکل از ویزای کانادا شخص درخواست کننده باید قدرت سرمایه گذاری و تجارت در کانادا را داشته باشد و حداقل سرمایه خالص 800،000 دلار کانادایی را دارا باشد.

 

 

ویزای استارت آپ

 

 شخص مهاجر باید به تنهایی توانایی راه اندازی کسب و کارهای جدید و مشارکت در تجارت با حداقل 300،000 دلار کانادایی را داشته باشد.

 

 

ویزای کاری آزاد کانادا

 

اشخاصی که در تجارت و یا قهرمانان ورزشی و کسانی که تخصصی را دارند میتوانند با ارائه راهکار و ایده های نو و شرح کار خود موفق به اخذ دائم ویزا کانادا کنند.

 

 

ویزای مسئولیت خانواده

 

 این نوع از ویزای کانادا برای همسر و فرزند کسی که اقامت کانادا را دارد صادر می شود.

 

 

ویزای نگهداری از سالمند و کودک (LCP)

 

این مدل ویزا کانادا برای افرادی که برای نگهدای از سالمندان و کودکان و زندگی در خانه ی آن هاست، صادر می شود.

 

 

ویزای کاری کبک

 

اگر زبان فرانسه را به خوبی میدانید در کبک کانادا می توانید مهاجرت کاری داشته باشید.

 

 

ویزای اکسپرس اینتری (Express Entry Visa)

 

این ویزا توسط دولت کانادا برای اقامت دائم هر چه زودتر مهاجرین بر اساس مهارت آن ها صادر میشود.

 

 

ویزا مهارتی تجارتی فدرال کانادا

Federal Skilled Trades Program (FSTP)

 

این مدل ویزای کانادا برای افرادی که تخصص های زیر برای همکاری در این زمینه ها یا پروژه ها را دارند تعلق می گیرد:

 

نجار

مکانیک هواپیما

راننده جرثقیل

مکانیک برای ماشینهای سنگین

مسئول الکتریک

مسئول فنی ماشین صنعتی

فلز کارها/ جوش کارها

لوله کش ها و غیره...

 

 

در خواست ویزای کانادا

 

به نوع ویزایی که در خواست کرده اید بستگی دارد، قبل از هر چیز باید نسبت به انجام اقدامات زیر حرکت کنید:

اول از همه نسبت به صلاحیت خود برای اخذ ویزای کانادا مطمئن شوید.

حساب کاربری آنلاین خود را بسازید.

مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید.

هزینه های لازم را پرداخت کنید، صبور باشید و مدتی را در انتظار جواب ویزای کانادا بمانید.

در صورت تایید مراحل قبلی، پاسپورت و هزینه های دیگر را ارسال کنید.

 

 

اول از همه نسبت به صلاحیت خود برای اخذ ویزا کانادا مطمئن شوید

 

 به سایت های معتبر ویزای کانادا سر بزنید و پاسخنامه را پر کنید. بنا به نوع ویزایی که درخواست کرده‌اید سوالات مختلفی از شما پرسیده می شود. رو آیکنimmigration  کلیک کنید و اطلاعات مورد نظر را به خوبی مطالعه کنید. یک اشتباه و حواس پرتی در ورود اطلاعات کار شما را عقب می اندازد.

صلاحیت شما در سه حالت مشخص می شود:

 1. کاملا برای ویزای درخواستی صلاحیت دارید.
 2. برای نوعی دیگر از ویزای کانادا با توجه به ویژگی ها و موقعیت موجود صلاحیت دارید.
 3. اصلا صلاحیت ندارید.

 

 

حساب کاربری خود را بسازید

 

دو راه برای راه اندازی حساب کاربری خود دارید:

 1. از طریق حساب های بانکی بین المللی آنلاین که تقریبا کانادا با اکثر آنها شراکت دارد.
 2. از طریق حساب داخلی Government of Canada login (GCKey)

 

 

مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید

 

به محض ورود به حساب کاربری و اعلام کد رفرنس جهت تایید درخواست ویزای خود و مدارک مورد نیاز را ارسال کنید، مدارک بر اساس نوع ویزا درخواستی متفاوت است.

 

 

هزینه های لازم را پرداخت کنید

 

پس از احراز هویت مدارک شما حدود و پرداخت هزینه ای مراحل که نسبت به نوع ویزا متفاوت هست، حدود 5 روز کاری زمان میبرد تا اپلیکشن خود را در حساب کاربری خود ببینید و بعد به سفارت کانادا در کشور خود مراجعه کنید.

 

 

صبور باشید و مدتی را درانتظار جواب ویزا خود بمانید

 

پس از ارسال درخواست ویزای کانادا، مدارک و هزینه ها حدود دو هفته یا بیشتر زمان میبرد تا مراحل تایید شما اعلام شود. ممکن است لازم باشد برای انجام مصاحبه و انگشت نگاری به سفارت کانادا حضوری بروید و این اصلا ارتباطی با این ندارد که آنلاین اقدام کرده اید یا حضوری. بعد از مصاحبه یا همان لحظه و یا چند روز بعد جواب مصاحبه در صفحه کابری شما اعلام خواهد شد.

 

 

در صورت تایید مراحل قبلی ، پاسپورت و هزینه ها ی دیگر را ارسال کنید

 

بعد از اعلام اخذ موفقیت آمیز ویزا کانادا برای شما توسط سفارت، پاسپورت و هزینه پست و ارسال مجدد آن را با هزینه حدود 20 تا 50 دلار (بسته به نوع ویزا) به سفارت می فرستید و تنها با ارسال پستی امکان پذیر است. اگر در روز مصاحبه تاییدیه را بگیرید می توانید همان جا در سفارت مهر تایید ویزا کانادا را در پاسپورت خود ببینید و هزینه را همان جا پرداخت کنید.

 

 

پس از دریافت ویزای کانادا

 

در تاریخ وررد میتوانید اقدام به رزرو بلیط هواپیما کنید. در فرودگاه مامور امنیتی ویزا دوباره سوالاتی را درباره علت و هدف از سفر به کانادا از شما می پرسد. مامور امنیتی حق این را دارد در صورت دیدن هر مورد مشکوک اجازه ورود را به شما ندهد و به اصطلاح Deport شوید.نظرتان را بنویسیدمنو