سفر به بولونیا با تور ایتالیا
سفر به بولونیا با برنامه تور ایتالیا

تور ایتالیا و سفر به بولونیا

 

 

سفر به بولونیا با تور ایتالیا

 

بولونیا کجاست؟

 

شاید کمتر در مورد بلونیا ایتالیا شنیده باشید، معمولا در لیست شهرهای توریستی ایتالیا خیلی حرفی در مورد بلونیا نیست. اما پیشنهاد امروز سام سیر به شما برنامه سفر به بلونیا است. از این واقعیت نگذریم که تمام شهرها و جزایر ایتالیا گنجی بزرگ برای صنعت گردشگری ایتالیا محسوب می شوند. بلونیا هم از این قاعده مستثنی نیست. شهری زیبا که با ستون های سنگی و اختصاص عنوان هفتمین شهر پر جمعیت ایتالیا بر سر زبان ها افتاده است.

 

 

تازه این تمام ماجرا نیست

 

بولونیا شهری با ترکیبی از جذابیت و اصالت است. در حالیکه در کافه ها و رستوران های رده اول در گوشه ای از شهر روز خود را می گذرانید در گوشه دیگری از شهر شاهد رفت و آمد شمار زیادی از دانشجویان به یکی از قدیمی ترین دانشگاه های دنیا هستید. من اگرجای شما بودم برای سفر به این دیار اول برنامه سفر درستی را انجام میدادم، حساب پس انداز خود را پر میکردم، بلیط هواپیما می خریدم و به یکی از خاص ترین مکان های دنیا سفر می کردم.

 

 

بولونیا جایی برای معمارها

 

از این نگاه به آن نگاه ساختمان های بی بدیل در معماری ایتالیایی – اروپایی وجود دارد. کافه های مدرن و کلاسیک با تم دوست داشتنی، میز و صندلی های خود را جایگاه توریست ها، دانشجویان و افراد بومی هستند. بولونیا هم جایی برای زندگی است و هم برای یک سفر بی عیب و نقص و رویایی است. برای سفر به بولونیا می توانید از برنامه تور ایتالیا استفاده نمایید.

 

 

تور ایتالیا و سفر به بولونیا

 

بولونیا پایتخت زندگی و تاریخی شهر امیلیا در شمال ایتالیا است. بنای Piazza Maggiore  یکی از زیباترین هاست که کافه ها، آثار قرون وسطایی و ساختمان های دوره رنسانس مثل CItty Hall ، فواره  Neptune و  Basilica di san petronio  را به تصویر چشمان شما می کشاند. در میان شهر آثار قرون وسطایی زیادی در تیر رس نگاه یک توریست قرار میگیرد. اگر اهل سفر تاریخی و عکاسی از بناهای تاریخی هستید از برنامه تور ایتالیا استفاده نمایید.

 

 

در یک ساختمان قرون وسطایی نوشیدنی مدرن بنوشید

 

بولونیا در واقع از دوران قرون وسطی بر جای مانده است. خیلی جالب است که در یک ساختمان قرون وسطایی نشسته اید در حالی که یکی از مدرن ترین نوشیدنی های دنیا را میل میکنید. جمعیت این شهر به پانصد هزار نفر می رسد و قدیمی ترین دانشگاه دنیا در سال 1088 در این شهر بنا شد.

 

 

حال و هوای زندگی در بولونیا

 

بلونیا مملو از همهمه دانشجویان آزاد اندیش و خانواده های ثروتمند بولونیایی است. مردم بولونیایی به شهر خود بسیار وفادار هستند، به طوری که حاضر نیستند شهر خود را تا آخر عمر ترک کنند. یک پنجم جمعیت این شهر را دانشجویان پر جنب و جوش از سراسر دنیا تشکیل می دهد. بولونیا گزینه خوبی برای مهاجرت تحصیلی بویژه متخصصین در ر شته معماری است.

 

نکته ای که باید بدانید این است که برای سفر به ایتالیا و رزرو تور ایتالیا ابتدا باید برای گرفتن ویزای شینگن اقدام نمایید. پس قبل از هر چیز با کارشناسان سام سیر در مورد اخذ ویزای توریستی ویا ویزای شینگن خود مشورت نمایید.

 

 

کمی تفاوت در بولونیا

 

علاوه بر پتانسیل گردشگری و دانشجویی هر ساله رژه ها و راهپیمایی های مخلتف سیاسی اجتماعی توسط دانشجویان بازو به بازو در جریان هستند. حتی زمانی که حال و حوصله شلوغی شهر را هم ندارید جای خلوت و آرامی را در Margherita  پارک پیدا کنید و شاهد روزمرگی های خانواده های بولونیایی در یک آخر هفته آفتابی و دلپذیر باشید.

 

 

منحنی زیبای طاق ها دربولونیا

 

شکل منحنی طاق ها بر روی مسیر پیاده رو به همراه رنگ نارنجی ساختمان ها منظره گرمی را به شهر داده است. این شکل از بنا در هنگام بارش برف و باران پناهگاه خوبی است. در گذشته عکاس ها برای ظاهر کردن تصاویر خود از این مکان تاریک استفاده می کردند و البته مالیاتی هم به آن ها تعلق می گرفت، به همین دلیل برخی از خانواده ها ترجیح میدادند برای حفظ موقعیت خود خانه های خود را بدون طاقی بسازند. برای لذت بردن از گردشگری ایتالیایی خود و بازدید از بناها و ساختمان های دیدنی بولونیا از برنامه تور ایتالیا استفاده نمایید.

 

 

مرکز نمایشگاه های موتور سیکلت در بولونیا

 

 20 کیلومتری بولونیا زادگاه Ferrari  است و همچنین موتورسیکلت های لامبورگینی و دوکاتی  در این منطقه سر بر آورده اند. بولونیا هر ساله میزبان هزاران بازدید کننده بین المللی برای بزرگترین نمایشگاه اتوموبیل و موتور سیکلت از صاحبان با کیفیت ترین شرکت های ماشین سازی دنیاست.

 

 

حمل و نقل در بولونیا

 

ضرورتی برای داشتن ماشین در بولونیا نیست مردم در این شهر با دوچرخه و یا پیاده به این طرف و آن طرف می روند. تنها 10 دقیقه زمان می برد تا رفت و آمد با اتوبوس با خط های مختلف را یاد بگیرید. هزینه سفر برای بلیط اتوبوس حدود 1 یورو است. مسیر قطاری شهرهای میلان، ونیز  و رم از بولونیا عبور میکند.

 

حمل و نقل از کشور مبدا سفر شما تا ایتالیا نیز معمولا با خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل انجام می گیرد. پس بهتر است که برنامه سفر خود را از قبل مشخص کنید و با خرید تور ایتالیا سفر اقتصادی تر و با برنامه تر داشته باشید.

 

 

اگر تنها دلیل سفر به بولونیا غذا است

 

باید بگوییم که به جای درستی سفر کرده اید. شهری که به داشتن تنوع در میوه ها، سبزیجات، گوشت، پنیر و سرکه بالزامیک معروف است.

 

 

بلیط هواپیما به سمت بولونیا را رزرو بکنیم یا نه؟

 

یکی از عالی ترین نقاط قوت بولونیا در صنت گردشگری جاذبه های تفریحی داخل شهر و امکان گشت و گذار و تفحص در خارج از شهر است. برای سفری یک روزه در بولونیا می توانید تجربه بازدید از شهرهای پراما و رونا را در فاصله زمانی کمتر از یک ساعت داشته باشید.

 

با این توصیفات حتما بولونیا را در برنامه سفر خود داشته باشید. اصلا یک کار شگفت انگیز انجام دهید، بلیط هواپیما رم را رزرو کنید و از آنجا با خرید بلیط قطار به سمت بولونیا اوقات خوشی را در این شهر زیبا رقم بزنید.

 

منبع: touropiaنظرتان را بنویسیدمنو