نکاتی مهم درباره خرید بلیط خارجی (بخش اول)
چه نکاتی در مورد خرید بلیط خارجی رعایت کنیم؟

بلیط ارزان هواپیما

 

 

چگونه بلیط خارجی ارزان بخریم؟

 

خیلی از مردم فکر می‌کنند سفر رفتن هزینه‌ی زیادی برایشان دارد به همین دلیل مسافرت را از برنامه‌ی زندگی خود کنار می‌گذارند و ترجیح می‌دهند سفر نروند، درصورتی‌که باکمی مدیریت هزینه و پس‌انداز می‌توانند دیگر نگران بودجه و هزینه‌های سفر نباشند و مسافرت و خرید بلیط خارجی را در برنامه‌ی زندگی خود قرار دهند. برای این کار فقط لازم است بدانند چگونه بلیط ارزان هواپیما بخرند.

 

در این مطلب می‌خواهیم 7 نکته‌ی مهم درباره‌ی خرید بلیط ارزان هواپیما را که باعث می‌شود مقدار قابل‌توجهی در هزینه‌های سفرتان صرفه‌جویی کنید با شما به اشتراک بگذاریم، نکاتی که ساده هستند اما دانستن آن‌ها به شما در خرید بلیط سیستمی کمک می‌کنند.

 

 

۱- پی‌درپی قیمت بلیط خارجی را چک کنید.

 

یکی از نکات مهم در پیدا کردن بلیط ارزان هواپیما برای پروازهای خارجی این است که بهترین زمان برای خرید بلیط را بدانید. طی تحقیقاتی معلوم شده است که اختلاف قیمت بین بدترین و بهترین زمان خرید چیزی نزدیک به 250 دلار است. یعنی شما باکمی دقت می‌توانید مبلغ زیادی را در خرید بلیط  پس‌انداز کنید.

 

اگر سفر به کشور خاصی را دوست دارید سعی کنید هفته‌ای یک‌بار به یک سایت فروش آنلاین بلیط سرک بکشید و قیمت بلیط خارجی را در زمان‌های مختلف باکلاس‌های پروازی مختلف بررسی کنید. خرید بلیط ارزان هواپیما یکی از بهترین لذت‌های سفر است که می‌توانید آن را به‌راحتی تجربه کنید.

 

 

۲- صبر کنید تا به‌موقع اش بلیط خارجی بخرید!

 

اگر می‌خواهید مقداری از پولتان را برای سفر بعدی پس‌انداز کنید بهترین کار یک زمان‌بندی درست برای خرید بلیط خارجی است.  بهترین زمان برای خرید بلیط سیستمی حدود 7 هفته قبل از تاریخ موردنظر شما برای سفر است. بدترین زمان نیز حدود 14 روز قبل از تاریخ موردنظر شما برای پرواز است. در چنین مواقعی خرید بلیط هزینه‌ی زیادی برای شما دارد.

 

جالب است بدانید که کسانی هم هستند که خیلی زودتر از زمان سفر اقدام به خرید بلیط خارجی می‌کنند مثلاً 4 ماه زودتر. این‌گونه افراد هم نمی‌توانند بلیط ارزان هواپیما پیدا کنند و در بیشتر اوقات از خرید خود ناراضی هستند.

 

اگر قصد سفر در تعطیلات را داشته باشید این زمان‌بندی خرید بلیط هواپیما برای شما بسیار مناسب است به این دلیل که برنامه‌ریزی در این ایام راحت است و می‌توانید 7هفته قبل‌تر بلیط خود را بخرید تا در دام بلیط های گران‌قیمت در نزدیکی ایام تعطیل نیفتید.

 

 

بلیط خارجی

 

 

۳- روزهایی در هفته که بلیط ارزان‌تر است را شناسایی کنید!

 

روزی که برای سفر انتخاب کرده‌اید تأثیر مستقیم در پیدا کردن بلیط ارزان هواپیما دارد. همان‌طور که در سال روزهایی هستند که بلیط گران‌تر است مثل تعطیلات رسمی، در هفته هم بعضی روزها بلیط های گران‌تری نسبت به سایر روزهای هفته دارند.

 

معمولاً در پروازهای خارجی روزهای جمعه و شنبه گران‌ترین روزهای هفته برای خرید بلیط خارجی هستند و برای پروازهای داخلی می‌توان روزهای  پنج‌شنبه و جمعه را جزو روزهای گران هفته دانست. طبق تحقیقات تفاوت قیمتی بین روز سه‌شنبه و یکشنبه تقریباً 29 دلار برای پرواز یک‌طرفه و 58 دلار برای پرواز رفت‌وبرگشت است.

 

اگر قصد سفر در روزهای آخر هفته رادارید پیشنهاد می‌کنیم که برای سفرهای خارجی به‌جای روزهای جمعه و شنبه، روزهای شنبه تا دوشنبه را انتخاب کنید و برای سفرهای داخلی به‌جای دو روز آخر هفته روزهای پنج‌شنبه تا یکشنبه را در نظر بگیرید تا سفر ارزان‌تری را داشته باشید. در چنین مواقعی ممکن است اختلاف قیمت‌هایی در پروازهای مختلف باشد که باید حواستان را در این مورد جمع کنید.نظرتان را بنویسیدمنو