در برنامه تور چین چه سوغاتی بخریم؟
سوغاتی های تور چین

سوغاتی های تور چین

 

 

بهترین صنایع دستی چین

 

در برنامه تور چین چه سوغاتی بخریم؟

 

بخش اعظمی از لذت سفر مربوط به خرید کردن می‌باشد و با دانستن فرهنگ و شناخت تقریبی می‌توانیم نسبت به سوغاتی اطلاعاتی کسب کنیم. درواقع با انجام این کار یادگاری از سفر خود تهیه می‌کنیم. بهتر است سوغاتی که برای اطرافیانمان انتخاب می‌کنیم به صورتی باشد که حس کشوری که ما رفته‌ایم را به آن‌ها انتقال دهد.

در این مقاله می‌خواهیم به تور چین و زیبایی‌های صنایع این کشور بپردازیم. این صنایع علاوه بر زیبا بودن نشان‌دهنده هنر این کشور نیز می‌باشد.

 

اگر از آن دسته از افرادی هستید که علاقه به هنرهای نمایشی دارید حتماً از هنر سایه به‌وسیله برش کاغذ دیدن کنید. اگر مقصد تور چین شما شهر پکن باشد، می‌توانید زیباترین کارها را در اینجا مشاهده کنید. کارهای از پیش‌ساخته شده را می‌توانید به‌عنوان سوغاتی خریداری کرده و یا به‌طور مستقیم از هنرمندانی که در حال درست کردن کاری زیبا می‌باشند، تهیه کنید. اگر سفارش خاصی دارید می‌توانید به آن‌ها انتقال دهید. گاهی اوقات هم تورهای آموزش به‌منظور آموزش برش کاغذی و همین‌طور هنر سایه برگزار می‌شود.

 

این هنر پیشینه‌ای بسیار قوی دارد که هرکدام از اشکال ساخته‌شده نشانگر مفهومی خاص می‌باشد. شکل‌های زیبای انسان‌ها، حیوانات افسانه‌ای، شخصیت‌های سرشناس و ... از نمونه‌های این کار می‌باشد. این هنر در سال 2006 با تائید شورای دولتی چین به‌عنوان میراث فرهنگی ملی ثبت شد. سپس یونسکو آن را میراثی فرهنگی و غیرمادی معرفی نمود. با تور چین حتماً از این هنر زیبا دیدن کنید.

 

 

ماسک اپرای پکن

 

اگر حتی یک‌بار تور چین را تجربه کرده باشید حتماً در مغازه‌ها ماسک اپرای پکن را دیده‌اید. این ماسک‌های نمایشی را می‌توانید به‌عنوان سوغاتی تهیه کنید. این ماسک (Lian Pu) به‌گونه‌ای از ماسک صورت اطلاق می‌شود که طراحی‌های چهره به‌طور متنوعی روی آن به چشم می‌خورد. این ماسک رنگارنگ می‌تواند یادگاری خوبی از تور چین برای شما باشد.

هرکدام از رنگ (آرایش)های به‌کاررفته در ماسک دارای مفهوم می‌باشد. به بررسی چندرنگ می‌پردازیم؛ این رنگ‌ها نشان‌دهنده‌ی قشر خاصی از جامعه است.

رنگ قرمز: افراد سلطنتی

رنگ مشکی: ثروتمندان

رنگ زرد: افراد قاتل

رنگ آبی و سبز: اشخاص قهرمان

رنگ سفید: افراد خیانت‌کار و شخصیت شیطانی

در برنامه سفر به چین و برنامه‌ریزی تور چین می‌توانید این ماسک‌ها را امتحان کنید.

 

 

کایت های چینی

 

این کایت‌ها اسباب‌بازی خوبی برای فرزندان شما خواهد بود. کایت‌های چینی که از کاغذ یا ابریشم تولیدشده‌اند، در سراسر دنیا از شهرت خاصی برخوردار هستند. در مکان‌ها و فصولی که وزش باد صورت می‌گیرد می‌توانید از این سرگرمی لذت ببرید. شما می‌توانید با رفتن به بخش صنایع‌دستی در فروشگاه‌های پکن و یا شانگهای این سوغاتی زیبا را بخرید.

شایان‌ذکر است که بهترین کایت‌ها را می‌توانید در تیانجین، پکن و ویفنگ خریداری کنید.

 

 

عروسک‌های حصیری چینی | Zongren

 

هرگز از عروسک‌های حصیری چینی در سفر تور چین غافل نشوید. این عروسک‌ها با الیاف مختلفی ساخته می‌شوند. ممکن است این ایاف ابریشم و یا موی حیوانات و ... باشد. در اجراهای نمایش عروسکی در چین از این عروسک‌ها استفاده می‌شود. شما می‌توانید در سفر تور چین از این عروسک‌ها به‌عنوان سوغاتی خریداری کنید. هرچه مهارت بیشتری در ساخت عروسک‌ها به‌کاررفته باشد، قیمت بالاتری خواهد داشت.

 

 

فانوس‌های قرمز از بهترین صنایع‌دستی چین

 

اگر با تور چین به پکن و شهرهای دیگر سفر کردید فانوس‌های قرمزرنگ را می‌توانید در همه‌ی فروشگاه‌های سنتی ببینید. این هنر نسل به نسل در بین مردم چین ادامه یافته و اکنون از آن به‌عنوان بهترین صنایع‌دستی چین یاد می‌شود. این فانوس‌های قرمزرنگ و زیبا در بیشتر جشن‌های چینی‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد.نظرتان را بنویسیدمنو