اطلاعات عمومی درباره‌ی کانادا
 

اطلاعات عمومی درباره‌ی کانادا

 

اطلاعات کلی درباره ی کانادا

 

در اینجا قصد داریم کشور کانادا را موردبررسی قرار دهیم و به نکاتی که قبل از تهیه‌ی ویزای کانادا و مهاجرت به این کشور، لازم است بدانید، اشاره‌کنیم.

 

کانادا کشوری بزرگ است

 

این کشور با مساحت بیش از ۱۰ میلیون کیلومترمربع، توانسته ازنظر اندازه‌ی خشکی از روسیه پیشی گرفته و دومین کشور جهان ازنظر مساحت باشد. شاید برای دارندگان ویزای کانادا جالب باشد که طولانی‌ترین مرز زمینی جهان، مرز بین کانادا و امریکا است. کانادا با سه اقیانوس ارتباط دارد، با اقیانوس آرام از سمت غرب، اقیانوس اطلس از شرق و برخورد آن با اقیانوس قطب شمال در شمال است. کانادا باوجود بزرگ بودن، اما حدوداً ۳۳ میلیون نفر جمعیت آن را تشکیل می‌دهند و این جمعیت حدود ۴ میلیون نفر از ایالت کالیفرنیا کمتر است. دلیل پذیرفتن مهاجر و دادن ویزای کانادا به آن‌ها همین موضوع است، فضای خشکی زیاد در مقابل جمعیت بسیار کم.

 

 

تاریخ کوتاه کانادا

 

مردم بومی در کانادا تاریخی طولانی دارند و این مردم از ابتدا در کانادا بوده‌اند. اما تاریخ این کشور نسبتاً کوتاه است. اگر شما برای مهاجرت، ویزای کانادا را دریافت کرده‌اید باید بدانید که بیشتر تاریخ کانادا مربوط به ایستادگی در مقابل امریکا برای جلوگیری از تصرف کانادا بوده است. در حدود سال ۱۰۰۰ میلادی وایکینگ‌ها برای اولین بار این کشور را کشف کرده و مدتی در آن زندگی کردند که امروزه محل زندگی موقتی وایکینگ‌ها در کانادا کشف‌شده است.

پس‌ازآن در قرن پانزدهم فرانسوی‌ها و بریتانیایی‌ها موفق به کشف کانادا شدند. در سال ۱۸۶۷ کانادا به کشوری مستقل تبدیل شد که حکومت آن به‌صورت دموکراسی پارلمانی فدرال و پادشاهی مشروطه است. ملکه الیزابت دوم در حال حاضر بر این کشور حکومت می‌کند. در ابتدا این کشور دارای ۴ استان بود اما به‌مرورزمان ۶ استان و ۳ قلمروی دیگر هم به آن اضافه شد.

 

 

دموکراتیک بودن کانادا

 

ممکن است شما ویزای کانادا را داشته باشید اما با یک کشور فدرال با دموکراسی پارلمانی آشنایی نداشته باشید. در این کشور نمایندگان، در مجلس عوام واقع در اتاوا توسط مردم کانادا انتخاب می‌شوند. چون کانادا یک پادشاهی مشروطه است هنوز ملکه انگلستان رئیس دولت کانادا به‌حساب می‌آید. دارندگان ویزای کانادا می‌دانند که کانادا دارای دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی است. زندگی، امنیت فردی و آزادی شهروندان کانادایی به دلیل وجود منشور حقوق و آزادی‌های فردی، تضمین‌شده است که این موضوع برای کسانی که عقیده دارند برای اقامت دائم در این کشور ویزا کانادا بگیرند بسیار مهم است.

 

 

تفریح و ورزش در کانادا

 

هاکی ورزشی شناخته‌شده در کانادا است که بخش بزرگی از ورزش و فرهنگ کانادا را شامل می‌شود و در تمامی شهرهای کوچک و بزرگ کانادا به‌صورت سرگرمی و یا حرفه‌ای بازی می‌شود. با همه‌ی این وجود، هاکی ورزش رسمی این کشور نبوده و لاکراس ورزش رسمی کانادا محسوب می‌شود. این ورزش که به‌سرعت و هیجان زیادی نیاز دارد اغلب خشن بوده و در سطحی محکم بازی می‌شود.

اما در مورد فرهنگ کانادا باید بگوییم که عناصر فرهنگی این کشور را در درجه‌ی اول در کبک و انتاریو می‌توان به‌خوبی یافت. دانستن فرهنگ این کشور برای افراد خارجی دارای ویزا کانادا امری مهم است.

 

شهرهای مهم کانادا

 

اگر ویزا کانادا در دستان شماست و به دنبال مهم‌ترین شهرهای کانادا هستید، اسامی این شهرهای اصلی از غرب به شرق به شرح ذیل است:

ونکوور، ادمونتون، کلگری، ساسکاتون، وینپیگ، تورنتو، اتاوا، مونترال، فردریکتون، شارلوت تاون، هالی فکس و سنت جان.

 

هنگام اقامت در کانادا شیرینی معروف BeaverTails  را که شبیه دم سمور آبی است و در روغن داغ به‌خوبی سرخ‌شده و با شربت یا شکر قهوه‌ای سرو می‌شود را از دست ندهید.

 

 

 نظرتان را بنویسیدمنو