آداب و رسوم و فرهنگ مردمان چین (بخش اول)
 

آداب و رسوم در چین

 

پرواز خارجی سام سیر

 

آداب و رسوم و فرهنگ مردمان چین (بخش اول)

 

بسیاری از خریداران تور چین علاقه خاصی به فرهنگ و آداب و رسوم مردمان این کشور دارند. اگر یکی از مسافران پرواز خارجی چین هستید باید بدانید که این کشور در حدی بزرگ و گسترده است که بر اساس منطقه جغرافیایی و قومیت، سنت و فرهنگ مردم آن تغییر پیدا می‌کند. چینی‌ها به عنوان یک جامعه گروه محور، نسبت به داشتن ارتباطی گروهی با خانواده، مدرسه، گروه کاری و کشورشان متعهد بوده و در همه حال در حال رعایت رفتاری مناسب برای حفظ هارمونی هستند. پس از خرید بلیط هواپیما و سفر به این کشور متوجه خواهید شد که چینی‌ها هرگز کاری نمی‌کنند که باعث خجالت کسی شود و حتی از احساسات خود به خاطر منافع گروهی می‌گذرند.

 

برای مثال اگر در جلسه‌ای با نظر شخصی مخالف باشند برای حفظ آبروی طرف مقابل سکوت می‌کنند. شخصیت مردمان چین تاثیر زیادی بر روی محبوبیت تور چین در میان گردشگران گذاشته است بطوری که بسیاری از توریست‌ها تمایل دارند با خرید بلیط هواپیما، پرواز خارجی به مقصد چین را تجربه کرده و از نزدیک با فرهنگ این مردم آشنا شوند. اگر شما نیز یکی از خریداران تور چین هستید، با ما همراه باشید تا قبل از سفر، مردمان این کشور را بهتر بشناسید.

 

 

مذهب در چین

 

حزب کمونیست چین که بر این کشور حکومت می‌کند طبق نظر شورای روابط خارجی، اعتقادی به خدا ندارد، اما در طول چند دهه اخیر مذاهب دیگر را به صورت تدریجی پذیرفته است. تنها پنج دین رسمی در چین وجود دارد و با اینکه قانون اساسی این کشور به آزادی مذهب رای داده است اما هر مذهبی به غیر از بودایی، تائوئیسم، اسلام، کاتولیک و پروتستان غیرقانونی محسوب می‌شود که موضوعی قابل تامل برای مسافران این پرواز خارجی به حساب می‌آید. تنها حدود یک چهارم از مردم  جزء پیروان تائوئیسم و کنفوسیوس و سایر ادیان سنتی هستند.

 

مذهب کنفوسیوس تاکید بسیار زیادی بر اساس رفتار و اخلاق انسان‌ها و تعهد مردم نسبت به یکدیگر دارد. به عنوان یکی از خریداران تور چین خوب است بدانید که اصول اصلی این مذهب بر پایه پنج رابطه مختلف بنا شده که شامل رابطه میان کارفرما و کارگر، زن و شوهر، والدین و فرزند، دوست و دوست و برادر و خواهر می‌باشد. از اوایل قرن ۱۹، گروه‌های اقلیت پروتستان و کاتولیک در این کشور حضور داشتند اما نتوانستند مذهب چینی‌ها را به دین خود تغییر دهند. در این کشور جمعیت بسیاری کمی از بودایی‌ها، مسلمانان و مسیحیان زندگی می‌کنند.

 

 

آداب معاشرت در چین

 

یکی از نکات جذاب تور چین آداب معاشرت و هدیه دادن در این کشور است. اگر پس از خرید بلیط هواپیما به این کشور سفر کنید شاهد احوالپرسی رسمی در چین خواهید بود. چینی‌ها همیشه احوالپرسی را با مسن‌ترین فرد شروع می‌کنند، اما در برخورد با مسافران پرواز خارجی معمولا دست می‌دهند. اکثر چینی‌ها هنگام احوالپرسی به زمین نگاه می‌کنند و اگر می‌خواهید به شما اجازه دهند تا از یکی از نام‌های کوچکشان استفاده کنید، می‌بایست اول آن‌ها را با نام خانوادگی یا عنوانشان صدا بزنید.

 

یکی از شیرینی‌های این پرواز خارجی، حس شوخ‌طبعی زیاد مردمان چین می‌باشد و اگر با کسی احساس راحتی کنند به راحتی به خودشان می‌خندند. پس از خرید بلیط هواپیما چین حسابی خود را آماده کنید تا در شرایط مناسب به خودتان بخندید. مردم چین عادت دارند که در سال جدید، عروسی، تولد نوزادها و در سالروز تولد، به یکدیگر هدیه بدهند.

 

از طرفی دیگر مردمان این کشور عاشق غذا بوده و یک سبد غذا، هدیه‌ای عالی برای آن‌ها محسوب می‌شود. در ضمن از هدیه دادن وسایلی نظیر ساعت، دستمال و صندل حصیری که به مرگ و تدفین ارتباط دارد خودداری کنید. همچنین اشیای تیز مانند چاقو و قیچی که نشانه بر هم زدن یک رابطه است و یا گل که برای چینی‌ها تداعی کننده مراسم خاکسپاری است،‌ برای هدیه دادن مناسب نیستند.

 

برای مشاهده قیمت و افرهای لحظه اخری چین روی لینک تور چین کلیک نمایید.نظرتان را بنویسیدمنو