استان آلبرتا در کانادا (بخش اول)
 

استان آلبرتا در کانادا

 

ویزای کانادا سام سیر

 

استان آلبرتا در کانادا (بخش اول)

 

غربی‌ترین استان سرسبز کشور کانادا آلبرتا می‌باشد. شاید برای متقاضیان ویزای کانادا جالب باشد که از این استان اغلب به عنوان استان انرژی نام برده می‌شود. آلبرتا دارای جمعیتی بالغ بر ۳.۳ میلیون نفر است که روز به روز در حال افزایش می‌باشد. اکثر جمعیت این استان در دو شهر اصلی ادمونتون و کلگری متمرکز شده است. ادمنتون که مرکز استان آلبرتا می‌باشد به همراه کلگری بالغ بر یک میلیون نفر را در خود جای داده‌اند. سرآمد تولید نفت و گاز در جهان، استان آلبرتا می‌باشد و صنایع مختلف و شغل‌های خدماتی در این استان در حال افزایش هستند. آلبرتا توانسته پس از رشد اقتصادی به کمک فرصت‌های شغلی ایجاد شده به یکی از اصلی‌ترین مقاصد برای اخذ ویزای کانادا تبدیل گردد. پس از خرید بلیط هواپیما و مهاجرت به این کشور خواهید دید که این استان دارای سطح زندگی بسیار بالایی است.

 

 

اقتصاد و اشتغال در آلبرتا

 

این استان پس از یک دهه رشد بالا هنوز بر صنعت انرژی تکیه کرده است. در واقع ۲۷۵۰۰۰ شغل جدید به طور مستقیم و غیر مستقیم از این صنعت ایجاد شده‌اند. متقاضیان ویزای کانادا باید بدانند که با رشد روزافزون فناوری و بهره‌برداری از منابع نفتی شمال استان، شاهد رشد بیشتری در صنعت و فرصت‌های شغلی بیشتری خواهیم بود. اقتصاد موفق آلبرتا تنها به انرژی وابسته نیست و در دهه اخیر تولید در این استان به میزان دو برابر افزایش یافته است و نوآوری در محصولات، آلبرتا را به رقیبی اصلی در بازارهای جهانی تبدیل کرده است که خبر خوبی برای دارندگان ویزا کانادا محسوب می‌شود.

 

جنگلداری از دیگر صنایع مهم این استان است که درآمدی بالغ بر ۴ میلیارد دلار دارد. از دیگر صنایع مهم و سنتی این استان می‌توان به کشاورزی و دامداری نیز اشاره کرد. دارندگان ویزا کانادا پس از خرید بلیط هواپیما و مهاجرت می‌توانند به حرفه‌های گفته شده مشغول شوند.

 

دلیلی محبوبیت استان آلبرتا در میان متقاضیان ویزا کانادا، رشد خوب اقتصادی این استان می‌باشد. این موضوع باعث شده تا بسیاری از مهاجران پس از خرید بلیط هواپیما، آلبرتا را که محلی مناسب برای یافتن شغل است برای اقامت دائم انتخاب کنند. نرخ بیکاری در این استان برابر با ۳.۹ درصد بوده که از میانگین کانادا که ۶.۸ درصد می‌باشد، کمتر است.

 

هنگامی که این نرخ بیکاری با رشد جمعیتی کم همراه شود فرصت‌های شغلی زیادی را برای دارندگان ویزای کانادا در این استان به وجود می‌آورد. نرخ بیکاری آلبرتا با وجود تعداد زیادی از دارندگان ویزای کانادا که در استان‌های دیگر ساکن هستند و به عنوان نیروی کار خارجی موقت در این استان مشغول به کار شده‌اند، در پایین‌ترین حد خود قرار دارد. طبق آمارهای بین‌المللی همیشه دو شهر ادمونتون و کلگری از جمله شهرهای ممتاز جهان بوده‌اند که بسیاری را به خرید بلیط هواپیما به مقصد کانادا ترغیب می‌کنند. از دیگر امتیازات آلبرتا علاوه بر فرصت‌های شغلی فراوان می‌توان به سطح بالای زندگی در آن اشاره کرد که خبر خوبی برای متقاضیان ویزا کانادا می‌باشد.

 

 

مسکن در آلبرتا

 

قیمت مسکن در اکثر شهرهای اصلی استان آلبرتا قابل استطاعت است. اگرچه قیمت مسکن به دلیل ورود مهاجران جدید، بالا بودن در‌آمد و افزایش تقاضا، گران‌تر شده است اما باز هم مسکن در این استان از خیلی از نقاط دیگر کانادا ارزان‌تر می‌باشد. البته متقاضیان ویزا کانادا باید این نکته را نیز در نظر بگیرند که سرعت بالای ساخت و ساز در آلبرتا، باعث کاهش قیمت مسکن در آینده‌ای نزدیک خواهد شد.

 

به عنوان یک مهاجر که با خرید بلیط هواپیما به کانادا مهاجرت می‌کند باید بدانید که قیمت متوسط خرید خانه در آلبرتا تقریبا ۳۸ تا ۴۸ درصد کمتر از تورنتو و ونکوور می‌باشد. در کل می‌توان گفت درصد درآمد خانواده‌ها با هزینه‌های مسکن کمتر از میانگین کانادا است.نظرتان را بنویسیدمنو