استان کبک در کانادا
 

استان کبک در کانادا


ویزای کانادا سام سیر

 

استان کبک در کانادا

 

شهر کبک که تلفظ صحیح آن کوبک می‌باشد نامی آشنا برای متقاضیان ویزای کانادا است که با مساحتی نزدیک به ۱.۵۴۰.۶۸۷ کیلومترمربع بزرگ‌ترین استان کشور کانادا به حساب می‌آید. مرکز این استان کبک سیتی است اما مونترال بزرگ‌ترین شهر آن می‌باشد که به عنوان دومین شهر پرجمعیت کانادا نیز شناخته شده است. از همسایگان کبک می‌توان انتاریو، نیوبرانزویک و لابرادور را نام برد. برای خریداران بلیط هواپیما به مقصد کبک باید بگوییم که حدود ۸۰ درصد از ساکنان این استان در مراکز شهری که در حاشیه رودخانه زیبا و تاریخی لارنس قرار دارد زندگی می‌کنند.

 

اطراف رودخانه لارنس را زمین‌های پست فرا گرفته است که بیش از یک میلیون دریاچه و رودخانه در آن‌ها وجود دارد. شاید برای متقاضیان ویزای کانادا جالب باشد که تنوع آب و وهوایی استان کبک به دلیل گستردگی جغرافیایی این منطقه می‌باشد. مناطق شمالی و مرکزی این استان شباهت زیادی به مناطق قطبی داشته و دارای زمستان‌های سرد و طولانی و تابستان‌هایی کوتاه و خنک می‌باشد، نواحی جنوبی استان کبک در زمستان پوشیده از برف بوده و دارای تابستان‌هایی گرم و مرطوب می‌باشد، بنابراین بهتر است قبل از هرگونه اقدام برای اخذ ویزا کانادا و خرید بلیط هواپیما شرایط آب و هوایی این منطقه را در نظر بگیرید.

 

کبک سیتی به عنوان مرکز این استان، سومین شهر بزرگ استان کبک به حساب می‌آید. از میان ۷.۷ میلیون نفری که ساکن کبک هستند بیش از ۵ میلیون نفر ریشه فرانسوی دارند و زبان مادری ۸۲ درصد از ساکنان کبک فرانسوی می‌باشد. در نتیجه بهتر است متقاضیان ویزا کانادا قبل از مهاجرت به زبان فرانسوی تسلط کافی داشته باشند. جمعیت این استان از سال ۱۹۵۱ تا ۱۹۶۶ از ۲۹ درصد کل جمعیت کانادا به ۲۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

 

از دلایل این امر می‌توان به تمایلات جدایی طلبانه فرانسویان در کبک اشاره کرد که همین موضوع مانع از خرید بلیط هواپیما، جذب مهاجران جدید و اخذ ویزای کانادا برای اقامت در این استان شده است. علاوه بر این برخی از غیر فرانسوی تباران نیز به همین خاطر مجبور به مهاجرت به سایر استان‌های کانادا شدند. اما خبر خوب برای متقاضیان ویزا کانادا و خریداران بلیط هواپیما این است که در حال حاضر این اوضاع در کبک تغییر پیدا کرده است و این استان زیبا با اقتصاد قوی خود توانسته است در طی سال‌های اخیر مهاجران زیادی را بپذیرد و هم اکنون نیز آماده پذیرایی از مهاجران تازه‌ واردی است که با خرید بلیط هواپیما این استان را برای اقامت دائم خود برگزیده‌اند.

 

 

 مونترال

 

یکی از شهرهای مورد علاقه دارندگان ویزای کانادا مونترال است. این شهر بزرگ‌ترین شهر ایالت کبک بوده و دومین شهر بزرگ کشور کانادا محسوب می‌شود. علاوه بر این مونترال مقام پانزدهم را در میان شهرهای بزرگ آمریکای شمالی به خود اختصاص داده است. خریداران بلیط هواپیما باید بدانند که جمعیت مونترال در سال ۲۰۰۴ میلادی برابر با ۱.۸۱۲.۸۰۰ نفر بوده که این جمعیت به همراه ساکنان حومه شهر به ۳.۶۰۷.۰۰۰ نفر نیز رسید. پس از پاریس، مونترال دومین شهر بزرگ فرانسه زبان جهان است که البته میزان قابل توجهی از جمعیت آن را انگلیسی زبانان و مهاجران متفرقه تشکیل می‌دهند.

 

از نظر جغرافیایی برای متقاضیان ویزا کانادا و خریداران بلیط هواپیما به مقصد مونترال باید بگوییم که این شهر در شرق کشور کانادا و در جنوب غرب استان کبک واقع شده است. این شهر در ۵۳۹ کیلومتری شمال شرق تورنتو و ۱۹۰ کیلومتری شرق اتاوا قرار گرفته است. بزرگ‌ترین مرکز تجاری، صنعتی و فرهنگی کبک، مونترال می‌باشد که حدود ۶۷ درصد از ساکنان آن به زبان فرانسه صحبت می‌کنند. اگر قصد دارید برای زندگی در مونترال، اقدام به اخذ ویزای کانادا کنید با یک شهر با مجموعه‌ای از فرهنگ‌های مختلف روبه‌رو هستید. اگر با خرید بلیط هواپیما به این شهر سفر کرده باشید متوجه این موضوع شده‌اید که این شهر یکی از مراکز عمده مهاجران ایرانی ساکن کانادا می‌باشد.نظرتان را بنویسیدمنو