استان بیریتیش کلمبیا کانادا
 

بیریتیش کلمبیا کانادا

 

بلیط خارجی سام سیر

 

آشنایی با استان بیریتیش کلمبیا کانادا

 


غربی‌ترین استان کانادا، بیریتیش کلمبیا می‌باشد که در مجاورت اقیانوس آرام قرار گرفته است. این استان به دلیل داشتن مناطق زیبای طبیعی و ۶ پارک ملی از محبوبیت خاصی در میان دارندگان ویزای کانادا برخوردار می‌باشد. بیریتیش کلمبیا بطور تقریبی ۴ میلیون نفر جمعیت دارد و بیشتر ساکنان آن در منطقه Lower Mainland ساکن هستند. مساحت این استان برابر با جمع مساحت فرانسه، آلمان و هلند است.

 

 

 

مرکز این استان ویکتوریا می‌باشد که در جزیره ونکوور واقع شده است. برای متقاضیان ویزا کانادا باید بگوییم که ونکوور پرجمعیت‌ترین شهر استان بیریتیش کلمبیا می‌باشد که با جمعیتی بالغ بر ۲.۲ میلیون نفر سومین شهر پرجمعیت کانادا به حساب می‌آید. حدودا ۳۵۰۰۰ نفر مهاجر بطور سالیانه پس از خرید بلیط هواپیما و اخذ ویزای کانادا تضمینی وارد این استان می‌شوند و در کل می‌توان گفت که بخش مهمی از جمعیت این استان را مهاجران تشکیل می‌دهند. در حقیقت یک سوم از جمعیت ونکوور را افراد خارجی تشکیل می‌دهند و نکته جالب برای متقاضیان ویزا کانادا اینجا است که بیشتر چینی‌های ساکن کانادا در این شهر زندگی می‌کنند. این استان به دلیل جو چند فرهنگی و سطح عالی زندگی، به مقصدی برای خریداران بلیط هواپیما تبدیل گشته است.

 

 

وضعیت اشتغال و اقتصاد در بیریتیش کلمبیا

 

 

اقتصاد این استان بطور سنتی بوده و بر منابع طبیعی تکیه دارد اما با این حال در سال‌های اخیر شکل آن به سمت صنایع و کارهای خدماتی تغییر پیدا کرده است. از بخش‌های مهم اقتصادی بیریتیش کلمبیا می‌توان به جنگلداری، معدن و مخابرات اشاره کرد.

 

یکی از منابع اصلی درآمد این استان صنعت توریسم می‌باشد. استان بریتیش کلمبیا با مناظر طبیعی بسیار زیبای خود از جمله کوه‌های راکی، هزاران مایل خط ساحلی و مساحت زیادی از مناطق سرسبز، هر ساله میزبان گردشگرانی است که با خرید بلیط هواپیما به این استان سفر می‌کنند. بزرگ‌ترین شیلات کانادا و بسیاری از زمین‌های کشاورزی و دامپروری نیز در این استان قرار دارند. علاوه بر این استان بیریتیش کلمبیا عنوان سومین تولید کننده برق آبی، دومین تولید و فناوری و سومین مرکز فیلم سازی در آمریکای شمالی را بعد از شهرهای نیویورک و لوس آنجلس به خود اختصاص داده است. این استان به دلیل رفت و آمد زیاد، مرکز مهم خدماتی نیز محسوب می‌شود.

 

خبر خوب برای دارندگان ویزای کانادا این است که استان بیریتیش کلمبیا محل خوبی برای پیدا کردن کار می‌باشد، زیرا نرخ بیکاری در آن به پایین‌ترین سطح خود در ۳۰ سال گذشته رسیده است. بیشتر مشاغل این استان در حیطه خدمات و فناوری می‌باشد و انتظار می‌رود که این رشد در آینده نیز ادامه داشته باشد و فرصت‌های شغلی بیشتری را در اختیار متقاضیان ویزا کانادا مولتی قرار دهد.

 

 

سطح زندگی در بیریتیش کلمبیا

 

برای دارندگان ویزای کانادا باید بگوییم که این استان از سطح زندگی بالایی برخوردار است و دلیل آن وجود شهر ونکوور است که از نظر کاری و زندگی، یکی از شهرهای مهم و شناخته شده در جهان می‌باشد. بیریتیش کلمبیا با استفاده از امکانات اقتصادی و رفاهی بسیار خوب به مهاجران جدید سرویس می‌دهد و همین موضوع یکی از دلایل فروش بالای بلیط هواپیما سام سیر به مقصد این استان می‌باشد. سطح زندگی در Victoria و مناطق داخلی نظیر Kelowna نیز به همین صورت است.

 

موضوع دیگری که متقاضیان ویزا کانادا باید در نظر بگیرند هزینه‌های زندگی در این استان می باشد. در واقع به دلیل قیمت بالای مسکن، هزینه‌های زندگی در بیریتیش کلمبیا بسیار گران است اما از طرفی دیگر متوسط درآمد سالیانه نیز از نظر  تناسب در سطح قابل قبولی قرار دارد. کمترین میزان دستمزد در این استان ۸ دلار در ساعت است که این میزان با میانگین کل در کانادا برابر می‌باشد. نرخ مالیات بر درآمد بیریتیش کلمبیا دومین نرخ پایین در کانادا بوده که موضوع مهمی برای اخذ ویزای کانادا به حساب می‌آید. وجود پارک‌های محافظت شده، دو رشته کوه و همچنین اقیانوس آرام روحیه خاصی را به فضای تفریحی استان بخشیده است و خریداران بلیط هواپیما را به وجد می‌آورد. دارندگان ویزا کانادا باید بدانند که میانگین طول عمر در این استان ۸۰ سال می‌باشد.

 

 نظرتان را بنویسیدمنو