جاذبه های عجیب در ریودوژانیرو برزیل را بشناسید. (بخش سوم)
 

جاذبه های گردشگری برزیل

 

تور برزیل سام سیر

 

جاذبه های عجیب در ریودوژانیرو برزیل را بشناسید. (بخش سوم)

 

 

سواحل ریودوژانیرو

 

یکی از جاذبه های بی نظیر شهر ریودوژانیرو سواحل آن است. مردم این شهر فرهنگ ساحلی و آداب و رسوم خاص و منحصر به فردی دارند. سواحل ریودوژانیرو حتی برای کسانی که با تجربه هستند و با تور برزیل و بلیط داخلی به ریودوژانیرو سفر می کنند بسیار جذاب است.

 

سواحل این شهر تمیز و مجهز هستند و شن های سفید و نرمی دارند. باید بدانید سواحل اصلی این شهر خدمات بسیار خوبی مثل دوش، مسیرهای پیاده روی روی شن های سرد، سرویس بهداشتی تمیز، چادر، صندلی اجاره ای، غذا و نوشیدنی ارائه می دهند.

 

سواحلی که در سمت شرق این شهر قرار دارند مثل سواحل راموس، فلامینگو، بوتافوگو اورکا خیلی زیبا هستند اما باری آفتاب گرفتن ساحل های مناسبی نیستند.

 

زمانی که از سمت سواحل شرقی به طرف سواحل جنوبی ریودوژانیرو بروید ساحل ها برای شنا، موج سواری و تف یح مناسب تر می شوند و معروف ترین آن ها عبارت اند از لمه، کوپاکابانا، آرپوادور، ایپاناما، لبلون و بارا دا تیجوکا.

 

معمولا در سواحل معروف این هر فرشنده های دوره گردی هستند که وسایلی مثل عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب، وسایل شنا و باز یمی فروشند و گردشگران که با تور برزیل و بلیط داخلی به آنجا رفته اند می توانند در صورت نیاز وسایلی را خریداری کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا معروف ترین سواحل برزیل را بشناسید.

 

 

- ایپانما (Ipanema Beach)

 

یکی از سواحل رایگان و جذاب برزیل این ساحل است که در منطقه جنوبی ریودوژانیرو و بین ساحل های لبلون و آرپوادور قرار گرفته است. این قسمت از ریودوژانیرو متعلق به بارون خوزه آنتونیو موریرا بوده است که اسم ایپانم نز از محل تولد این شخص گرفته شده است.

 

یکی از دلایل شهرت و محبوبیت این ساحل نسبت به ساحل های دیگر آهنگ بسیار معروف دختری از ایپانما است که در سال 1962 آنتونیو کارلوس ژوبیم که یکی از موسیقی دان های معروف برزیل بود آن را ساخت.

 

ساحل آرپوادور یکی از پرطرفدارترین جاذبه های منطقه ی ایپانما است که قسمتی از آن نیز متعلق به کوپاکابانا می باشد. در این ساحل گردشگران تور برزیل و کسانی که با بلیط داخلی به ریودوژانیرو سفر کرده اند تفریحاتی مثل موج سواری، شنا و تماشای غروب آفتاب را تجربه کنند که جزو محبوب ترین فعالیت های گردشگری می باشند

 

 

- لبلون

 

یکی دیگر از سواحل خیلی معروف ریودوژانیرو ساحل لبلون است که قشر مرفه شهر در این منطقه زندگی می کنند. در برزیل این منطقه را به عنوان جایی که گران ترین خانه های آمریکای لاتین را دارد می شناسند.

 

لبلون خیلی شبیه به ایپانما است اما نسبت به شلوغی ایپانما این ساحل کم رفت و آمد تر و آرام تر است. برای تهیه تور برزیل و دیدن سواحل جذاب آن می توانید به سایت سام سیر مراجعه کنید.

 

این ساحل دارای زمین های بازی مخصوص کودکان است که امکانات زیادی دارند. پر از اسباب بازی هستند. کودکان در این ساحل می توانند با شن بازی، ساختن قلعه و ساختمان شنی سرگرم شوند. سالانه افراد زیادی با تور برزیل و خرید بلیط داخلی برای دیدن سواحل ریودوژانیرو سفر می کنند.

 

 

- کوه کورکوادو

 

به زبان پرتغالی کورکوادو به معنای گوژپشت است و این کوه در مرکز ریودوژانیور قرار دارد. این کوه مشهورترین و معروف ترین جاذبه ی این شهر است که گردشگران زیادی با تور برزیل و بلیط داخلی از آن دیدن می کنند.

 

خیلی ها کوه کورکوادو را با کوه کله قندی اشتباه می گیرند. تپه کورکوادو که در بخش غربی مرکز شهر قرار دارد از همه ی نقاط شهر قابل مشاهده است و در نوک قله آن یک مجسمه 28 متری از مسیح قرار دارد که به مسیح رهایی بخش معروف است.نظرتان را بنویسیدمنو