چه افرادی برای دریافت ویزای مولتی کانادا واجد شرایط هستند؟
 

دریافت ویزای مولتی کانادا

 

ویزای مولتی کانادا سام سیر

 

آشنایی با شزایط دریافت ویزای مولتی کانادا

 

 

برای گرفتن ویزای مولتی کانادا باید یک سری شرایط را داشته باشید که این شرایط با زمانی که بخواهید ویزاهای دیگری مثل ویزای دانشجویی کانادا را بگیرید و با بلیط خارجی سفر کنید متفاوت است. برای اینکه موفق به دریافت ویزای مولتی شوید باید افسر سفارت ثابت کنید که شرایط مورد نیاز را دارید این شرایط عبارت اند  از:

 

توانایی ثابت کردن اینکه قبل از تمام شدن اعتبار ویزا و در طی بازه شش ماهه قصد ترک کردن خاک کانادا را دارید.

از تمکن مالی برای پوشش هزینه های خود و خانواده تان در صورت همراهی برخوردار هستید و می توانید به راحتی به کشور مبدا بازگردید.

باید ثابت کنید که به هیچ عنوان قصد کار یا تحصیلی که در مغایرت با ویزای دریافتی باشد ندارید. در صورتی که بخواهید در این کشور تحصیلات دانشگاهی را بگذرانید باید از طریق انجام مراحل  ویزای دانشجویی کانادا اقدام و بلیط خارجی بخرید.

باید تابع قانون باشید و در پرونده خود هیچ گونه سابقه جنایی و کیفری نداشته باشید.

با توجه به سوابق و رزومه ی ارائه شده به سفارت برای امنیت این کشور تهدید محسوب نشوید.

همه ی مدارک مورد نیاز را به صورت کامل و دقیق به افسر سفارت تحویل دهید.

از سلامت کامل برخوردار باشید و در صورت نیاز تست کامل پزشکی انجام دهید.

 

 

روند دریافت ویزای مولتی کانادا چگونه است؟

 

 

برای اینکه بتوانید ویزای مولتی کانادا را بگیرید باید مانند ویزاهای دیگری مثل ویزای دانشجویی کانادا فرم هایی که مربوط به این ویزا است را پر کرده و مدارک و اسناد مورد نیاز را به پرونده خود اضافه کنید تا با دریافت ویزا بتوانید با بلیط خارجی به کانادا بروید. علاوه بر این باید تمام هزینه های ارزی ویزا و انگشت نگاری را به سفارت کشور کانادا پرداخت کنید. در طی روند گرفتن ویزای مولتی باید در صورت نیاز کارهای زیر را نیز انجام دهید:

 

در صورت درخواست سفارت باید معاینات پزشکی، روند انگشت نگاری و عکس بیومتریک را انجام دهید.

باید بدانید برای گرفتن این ویزا باید خارج از کشور کانادا اقدام کنید و امکان درخواست ویزا زمان عزیمت به این کشور وجود ندارد.

اگر بخواهید به صورت خانوادگی بلیط خارجی خریده و به کانادا بروید باید فرم های درخواست را به طور مجزا تکمیل کنید. البته می تانید همه ی فرم ها را در قالب یک ایمیل بفرستید و هزینه را یک جا پرداخت کنید.

 

سفارت کانادا در کشور ما هیچ گونه فعالیتی ندارد به همین دلیل هر فرد ایرانی که برای ویزای مولتی کانادا یا ویزای دانشجویی کانادا درخواست داشته باشد باید به کنسولگری کانادا در کشورهایی مثل ترکیه، امارات و ارمنستان مراجعه کند.

 

رایج ترین روش های درخواست ویزای مولتی کانادا و ویزاهای دیگری مثل ویزای دانشجویی کانادا که مورد استفاده قرار می گیرد از طریق وب سایت و به صورت آنلاین است. به طور کلی درخواست ویزای مولتی به صورت آنلاین شامل مراحل زیر است:

 

ایجاد حساب کاربری

پر کردن فرم درخواست ویزا

آپلود مدارک ویزا

پرداخت آنلاین هزینه ها

تایید درخواست و ئریافت شماره پیگیری

دریافت نامه وقت انگشت نگاری

مراجعه حضوری به سفارت برای مصاحبه و انگشت نگاری

ارائه مدارک ویزا برای بررسی نهایی

مراجعه دوباره به سفارت برای دریافت پاسپورت و جواب ویزا

 

اگر مایل به انجام آنلاین کارها نیستید می توانید برای درخواست ویزای مولتی کانادا یا ویزاهای دیگر مثل ویزای دانشجویی کانادا به صورت حضوری و بدون تعیین وقت با خرید بلیط خارجی ارزان به یکی از دفاتر VAC در یکی از کشورهای همسایه مثل امارات مراجعه کنید و همه ی کارها مثل ارائه مدارک ترجمه شده و فرم درخواست، پرداخت هزینه و انگشت نگاری را انجام دهید. به این نوع درخواست که به صورت آنلاین انجام نمی شود اصطلاحا On paper گفته می شود.

 

توجه داشته باشید پیگیری جواب ویزا از طرق حساب کاربری که در سایت کانادا دارید راحت تر از ایمیل است و هم چنین با آپلود کردن مدارک احتمال اینکه گم شوند خیلی کمتر از زمانی است که به صورت حضوری آن ها را تحویل می دهید. به همین خاطر درخواست ویزای کانادا به صورت آنلاین بهترین روش می باشد.نظرتان را بنویسیدمنو