انواع ویزای کانادا (بخش اول)
 

 

ویزای کانادا

 

انواع ویزای کانادا سام سیر

 

معرفی انواع ویزای کانادا (بخش اول)

 

ویزای کانادا دارای انواع مختلفی است که با توجه به نیاز های هر فرد متفاوت است و فرد باید متناسب با نیاز خود ویزای مورد نظر را دریافت کنند. ویزای کانادا در نوع های مختلفی مثل ویزای تحصیلی کانادا، ویزای توریستی کانادا، ویزای فرصت مطالعاتی و ... وجود دارد که در ادامه این مطلب دسته بندی کامل انواع ویزای کانادا را برای شما شرح می دهیم.

 

به شکل کلی ویزای کانادا به دو دسته کلی تقسیم می شود:

 

  • ویزای موقت کانادا
  • ویزای اقامت دائم کانادا

 

برای ثبت و درخواست هر یک از دو دسته ویزای کانادا از دو روش می توانید اقدام کنید. یکی از این روش ها ثبت نام آنلاین انواع ویزای کانادا می باشد و روش دوم به این صورت است که بایستی به سفارت کانادا مراجعه کرد و به صورت حضوری و با ارئه مدارک فرم های مربوط به درخواست ویزا را پر کرد.

 

توجه داشته باشید به دلیل اینکه در ایران سفارت کانادا بسته می باشد، افراد متقاضی هر یک از انواع ویزای کانادا اقامت بایستی به یکی از وکهای دفاتر vfs در کشور های اطراف ایران مراجعه کنند تا مراحل انگشت نگاری و یا بیومتریک ویزای آنها انجام شود. البته بهتر است بدانید که با توجه به اعلام سایت رسمی سفارت کانادا در حال حاضر بهترین روش برای درخواست ویزای کانادا، ثبت نام آنلاین ویزا کانادا می باشد.

 

ویزای موقت کانادا

 

 یکی از دسته بندی های انواع ویزای کانادا، ویزای موقت کانادا می باشد که همانطور که از نام آن مشخص است این نوع ویزا به افراد فقط اجازه می دهند که در یک زمان مشخص و محدود در خاک کانادا بمانند. ویزای موقت کانادا به 3 توع ویزا که زیرمحموعه آن می باشد، تقسیم بندی کرد:

 

  • ویزای توریستی کانادا
  • ویزای تحصیلی کانادا
  • ویزای همراه کانادا

 

 

ویزای توریستی کانادا

 

یکی از انواع ویزای کانادا که زیرمجموعه ویزای موقت کانادا می باشد، ویزای توریستی کانادا است. این نوع ویزا همان طور که از نامش مشخص است برای اهداف توریستی صادر می شود. نکته ی جالبی که درباره ویزای توریستی کانادا تضمینی وحود دارد این است که امروزه این ویزا به صورت ویزای مولتی کانادا یا در ایران به عنوان ویزای 5 ساله کانادا نیز صادر می شود. در این بیشتر به نام ویزای 5 ساله معروف است. وی سایت رسمی سفارت کانادا به افسران مهاجرتی این کشور توصیه می کند، ویزای توریستی کانادا را تا جایی که امکان دارد به صورت ویزای مولتی کانادا صادر کنند.

 

افرادی که دارای ویزای مولتی کانادا می باشند این امکان را دارند که تا زمان اعتبار این ویزا که مدت اعتبار ویزای مولتی کانادا تا زمان اعتبار پاسپورت است، در هر زمان به کانادا بروند و به مدت 6 ماه نیز در این کشور اقامت داشته باشند. این افراد بعد از گذشت 6 ماه می توانند به مدت 6 ساعت از خاک کانادا خارج شوند و دوباره به آن بازگردند و دوباره 6 ماه دیگر در کانادا بمانند.

 

یعنی افراد میتوانند با خارج شدن از خاک کانادا به مدت 6 ساعت، ویزای خود را برای 6 ماه دیگر تمدید کنند و دوباره در این خاک اقامت داشته باشند. بنابراین با داشتن ویزای مولتی کانادا که یکی از انواع ویزای کانادا است می توانید تا مدتی (تا پایان مدت اعتبار پاسپورت) به این صورت در این کشور اقامت داشته باشید.

 

 

ویزای نرمال کانادا

 

یکی دیگر از انوع ویزای کانادا، ویزای نرمال کانادا می باشد که زیر مجموعه ای از ویزای موقت کانادا می باشد. در این نوع از ویزای کانادا، دعوتنامه به عهده ی خود متقاضی می باشد و روند درخواست مانند روال مرسوم دریافت ویزا است. به این صورت که پس از تکمیل مدارک مورد نیاز، هر یک از مدارک برای ترجمه به مکان مشخص شده ارجاع می شود و همانجا به صورت آنلاین درخواست شما ثبت می شود.

 

 نظرتان را بنویسیدمنو