پاسخ به سوالاتی درباره ویزای توریستی کانادا
 

سوالاتی درباره ویزای توریستی کانادا

 

ویزای توریستی کانادا سام سیر

 

آشنایی با پاسخ به سوالاتی درباره ویزای توریستی کانادا

 

 

در این مطلب قصد داریم شما را با ویزای توریستی کانادا بیشتر آشنا کنیم و همه ی سولاتی که ممکن است درباره این نوع ویزای کانادا در ذهنتان ایجاد شود را پاسخ دهیم، پس با ما همراه باشید.

 

 

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا

 

 

ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا چقدر است؟ در جواب به این سوال باید بگویم که مدت زمان صدور این نوع ویزای کانادا به تعداد درخواست ها و سپری شدن پروسه هر فرد بستگی دارد ولی به طور معمول حداقل 3 ماه می باشد. در ادامه پاسخ سوال هایی ممکن است در ذهن شما ایجاد شود را برایتان شرح می دهیم، پس با ما همراه باشید.

 

 

 

هزینه ویزای توریستی کانادا

 

 

ممکن است برای برخی از افراد این سوال پیش بیاید که هزینه ویزای توریستی چقدر است؟ در جواب به این سوال باید بگویم که هزینه این نوع ویزای کانادا به صورت تضمینی که بایستی در هنگام درخواست به طور کامل پرداخت شود، 300 دلار می باشد. از این مبلغ 185 دلار برای هزینه سفارت کانادا است، 100 دلار برای هزینه های مربوط به ارزیابی مدارک است و همین طور 85 دلار برای هزینه های مربوط به بیومتریک می باشد. علاوه بر هزینه های مربوط به دریافت ویزای کانادا، بایستی بعد از پذیرش و اخذ ویزا، برای خرید بلیط هواپیما کانادا نیز هزینه کنید. برای مشاهده هزینه های بلیط هواپیما کانادا می توانید وارد سایت آژانس هواپیمایی سام سیر شوید.

 

 

مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا

 

 

سوال بعدی که ممکن است ذهنتان را درگیر کند این است که مدارک لازم برای درخواست ویزای توریستی کانادا چیست؟ پاسخ به این سوال عبارتند از:

 

فرد متقاضی این نوع ویزای کانادا بایستی پاسپورتی معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشند. همچنین عکس پاسپورتی نیز باید همراه داشته باشد.

 

فرد متاقضی این نوع ویزای کانادا تضمینی بایستی دعوت نامه ای معتبر از طرف فرد یا سازمانی در کشور کانادا ارائه دهند یا اینکه برنامهی بازدید دقیق از کانادا داشته باشد و ارائه دهد.

 

فرد متقاضی این نوع ویزای کانادا بایستی مدارک مربوط به تمکن مالی را نیز ارائه دهد.

 

فرد متقاضی ویزای کانادا بایستی فرم های مربوطه به طور کامل و درست پر کند.

 

فرد متقاضی ویزای کانادا بایستی مراحل مربوط به انگشت نگاری سفارتکانادا را سپری کند. توجه داشته باشید که به دلیل نبود سفارت کانادا در ایران و عدم فعالیت سفارت کانادا در تهران افراد متقاضی بایستی برای انجام این مرحله به یکی از کشور های همسایه سفر کنند و در سفارت خانه های موجود در آنجا این مرحله را انجام دهند.

 

فرد متقاضی این نوع ویزای کانادا بایستی همه ی هزینه های مربوط به دریافت ویزای توریستی کانادا را به طور کامل پرداخت کند. بعد از پذیرش و اخذ ویزا، برای خرید بلیط هواپیما کانادا نیز هزینه کنید. برای مشاهده هزینه بلیط هواپیما کانادا می توانید وارد سایت آژانس هواپیمایی سام سیر شوید.

 

یکی دیگر از مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا، مدارکی است که نشان میدهد و به کشوری که در آن زندگی می کنید، وابستگی دارید. فرد متقاضی این نوع ویزای کانادا بایستی آفیسر را با مدارکی مثل سوابق شغلی، فیش مرخصی و حقوق، اسناد دارایی و تعدا ویزای های مسافرت هایی که رفته است را برای اثبات وابستگی به کشور خود و برای دریافت ویزای توریستی کانادا ارائه دهد.

 

توجه داشته باشید که مواردی که در بالا ذکر شده است تنها شامل لیست کلی از مدارکی بود که برای دریافت ویزای توریستی کانادا لازم است. قوانین و مقررات و شرایط  فردی افرد برای دریافت ویزای توریستی کانادا متفاوت است و باید این شرایط برسی شود و مدارک خاص تری ارئه شود.

 نظرتان را بنویسیدمنو