ویزای مولتی کانادا چیست؟
 

ویزای مولتی کانادا چیست

 

ویزای مولتی کانادا سام سیر

 

آشنایی با ویزای مولتی کانادا

 

 

همانطور که می دانید ویزای کانادا دارای انواع مختلفی می باشد. یکی از این انوع ویزای کانادا، ویزای مولتی کانادا می باشد که در ایران از آن با نام ویزای 5 ساله کانادا نیز یاد می کنند. به طور کلی ایم ویزا به افراد این اجازه را می دهد که در طی 5 سال بتوانند چندین بار به خاک کانادا وارد یا خارج شوند. این افراد این امکان را دارند که با هر بار ورود به خاک کانادا به مدت مشخصی در آن اقامت داشته باشند.

 

ویزای مولتی کانادا می تواند بهترین گزینه برای افرادی باشد که نیاز دارند برای چندین بار به این کشور سفر کنند و مدتی در آن اقامت داشته باشند. بنابراین اگر شما نیز جزو این افراد هستید بهتر است که برای گرفتن ویزای مولتی کانادا اقدام کنید و توجه داشته باشید که تا زمانی که این ویزای شما صادر نشد برای خرید بلیط هواپیما کانادا اقدام نکنید چون ممکن است درخواست شما رد شود. در ادامه این مطلب قصد شما را با یکی از انواع ویزای کانادا یعنی ویزای مولتی کانادا و ویزا مولتی کانادا چیست؟ آشنا کنیم، پس با ما همراه شوید.

 

همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم، بیشتر ایرانیان این ویزا را با نام ویزای 5 ساله کانادا می شناسند. حال می خواهیم دلیل اینکه چرا ایرانیان آن را ویزای 5 ساله نامیده اند توضیح دهیم. علت اصلی اینکه این نوع ویزا به این نام مشهور شده است این است که ویزای مولتی کانادا تا یک ماه قبل از اعتبار پاسپورت افراد اعتبار دارد. از آنجایی که پاسپورت های ایران دارای 5 سال اعتبار می باشند، به همین اعتبار ویزای مولتی کانادا نیز 5 سال می باشد. در صورتی که بهتر است بدانید در کشور های دیگر که اعتبار پاسپورتشان بیشتر است اعتبار این نوع ویزا نیز بیشتر است. برای نمونه باید بگویم که مثلا مردمی که در ترکیه زندگی می کنند به دلیل اعتبار 10 ساله پاسپورتشان، ویزای مولتی آنها نیز 10 سال اعتبار دارد.

 

بنابراین بدانید که این ویزا که یکی از انواع ویزای کانادا ارزان می باشد فقط دارای 5 سال اعتبار نیست و اعتبارش به میزان اعتبار پاسپورتشان بستگی دارد. توجه داشته باشید که اگر برای گرفتن این ویزا اقدام کرده اید تا قبول شدن آن صبر کنیدف بعد برای خرید بلیط هواپیما کانادا اقدام کنید.

 

 

ویزای مولتی کانادا چیست؟

 

 

تعریفی که می توان برای ویزای مولتی کانادا گفت این است که این ویزا نوعی اقامت موقت در کانادا است. به دلیل اینکه افرادی که این ویزا را دارند می توانند در طی 5 سال 6 ماه 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشند، می توان این ویزا را، اقامت موقت نیز دانست.

 

ویزای مولتی کانادا در واقع برای راحتی ورود و خروج تعدادی از مسافران صادر می شود. دو گروه از افرادی که برای گرفتن این نوع ویزا شرایط مناسبی دارند عبارتند از افرادی که بنابر تایید کنسولگری، به کانادا سفر های زیاد و مداومی دارند و گروه دیگر که پدر بزرگ و یا مادر بزرگ مسن و بازنشته ای هستند که قبل از این به وسیله فرزندانشان برای ویزای خویشاوندی کانادا که در واقع این ویزا نیز یکی از انواع ویزای کانادا می باشد، اقدام کرده اند.

 

توجه داشته باشید که اقدام برای خرید بلیط هواپیما چارتری کانادا را به بعد از صادر شدن ویزای مولتی کانادا یا هر یک از انواع ویزای کانادا موکول کنید؛ زیرا ممکن است با در خواست شما برای اخذ ویزای کانادا موافقت نشود. در این صورت نیز جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد زیرا می توانید با برطرف کردن مشکلات درخواستتان که موجب رد شدن شده است دوباره درخواست خود را برای دریافت ویزای مولتی کانادا یا هر یک از انواع ویزای کانادا ارسال کنید.نظرتان را بنویسیدمنو