سوغات کشور چین (بخش دوم)
 

سوغات کشور چین

 

تور چین سام سیر

 

آشنایی با سوغات کشور چین

 

 

معمولا همه ی اشخاصی که به مسافرت می روند علاقه مند به این هستند که از آن مقصد برای عزیزان و یا خویشاوندان خود سوغاتی بیاورند یا حتی برای خود یه یادگاری از آن مقصد داشته باشند. به همین خاطر ما در این مطلب قصد داریم شما را با سوغاتی های موجود در چین آشنا کنیم تا اگر با تور چین و یا با خرید بلیط ارزان هواپیما به این کشور سفر کردید بدانید چه چیزهایی سوغات کشور چین است. معمولا هر کشور یک یا چند سوغات مخصوص به خود دارد.

 

همانطور که در بخش اول گفته شد یکی از سوغاتی های جذاب و پر طرفدار کشور چین چوب های چاپستیک هستند. این چوب های چاپستیک به عنوان قاشق و چنگال برای غذا خوردن استفاده می شوند که شما می توانید وقتی با تور چین یا با خرید بلیط ارزان هواپیما به این مقصد سفر کردید در بسیاری از مغازه های موجود در چین کاسه و گیره های چاپستیک را برای خود یا به عنوان هدیه برای دیگران خریداری کنید. با خرید این چوب ها اندکی از ویژگی های چینی ها را به آشپزخانه شما می آورید.

 

 

 

میناکاری خانه‌خانه چین

 

 

یکی دیگر از سوغاتی های کشور چین، محصولات میناکاری می باشد که از مدت ها پیش  در چین متداول شده است و در سراسر کشور ها طرفداران زیادی دارد. شما می توانید به راحتی گلدان، جواهرات مخصوصا دستبند، تسبیح، بشقاب، جواهرات ارزان قیمت دیگر را در طول سفر خریداری کنید زیرا آنها همیشه در دسترس هستند. اگر با تور چین ارزان یا با خرید بلیط ارازن هواپیما به کشور چین سفر کردید به این نکته توجه کنید که این محصولات کیفیت یکسانی ندارند و در زمان معامله حتما به این موضوع دقت کنید.

 

 

گره‌ی چینی

 

 

یکی دیگر از سوغاتی های موجود در کشور چین، گره های چینی می باشد. این گره های چینی هنری باستانی می باشند که آثار زیبایی را خلق می کنند. مهم نیست که شما به دنبال چیزی کوچک مثل جاکلیدی باشید یا حتی چیز های بزرگ تر برای این منظور که در خانه ی خود آویزان کنید. بهتر است بدانید که این گره ها در شکل ها و اندازه های مختلفی وجود دارند. این گره های باستانی زیبا معمولا قرمز هستند ولی تنوع نیز در آن وجود دارد. اگر با تور چین یا با خرید بلیط ارزان هواپیما به این کشور سفر کردید بدانید که می توانید این گره ها در همه ی فروشگاه های جاذبه های گردشگری پیدا کنید. شما حتی می توانیداین گره های زیبا را از فروشندگان کنار خیابان نیز تهیه کنید. اگر قصد دارید این گره ها را برای گروه زیادی از دوستان به عنوان سوغاتی بخرید، باید بگویم که این گره های کوچک هدیه های بسیار عالی هستند.

 

 

خوش‌نویسی چینی

 

 

یکی دیگر از سوغاتی های کشور چین، آثار هنری خوش نویسی است. خوش نویسی چینی جزو هنر هایی است که در سراسر دنیا شهرت دارد و این امکان وجود دارد که این آثار هنری ظریف را به دیوا نصب کرد. این آثار هنری زیبا در اندازه های مختلف وجود دارد و فرقی نمی کند که چه اندازه ای باشد در همه ی اندازه ها این امکان وجود دارد که آن را به دیوار نصب کرد. علاوه بر این موارد خوش نویسی بر روی بادبزن، لباس و یا سفال نیز وجود دارد. اگر شما با تور چین یا با خرید بلیط ارزان هواپیما به این مقصد سفر کردید می توانید از این آثار هنری زیبا برای خود و عزیزانتان خریداری کنید.

 

در خوشنویسی چینی سبک های متفاوتی وجود دارد. سبک هایی مثل خط شکسته، خط اداری، خط مهری، خط پیوسته و همین طور خط رسمی. شما می توانید به عنوان یادگاری نام چینی خود را با خود به خانه ببرید. شما می توانید از راهنمای تور چین یا راهنمای سفر چین نام چینی خود را بپرسید یا اگر با بلیط ارزان هواپیما به صورت مستقل سفر کرده اید از اینترنت دربیاورید.

 نظرتان را بنویسیدمنو