شهرپکن کشور چین را در یک نگاه بشناسید
 

پکن چین

 

تور چین سام سیر

 

آشنایی با شهرپکن کشور چین

 

در این مطلب قصد داریم شما را با یک نگاه با پکن پین آشنا کنیم. پکن یکی از پر جمعیت ترین و بزرگترین شهر کشور چین می باشد که پایتخت این کشور نیز محسوب می شود. اگر قرار است با تور چین و یا با خرید بلیط ارزان هواپیما به چین سفر کنید بدانید و قصد داشتید از پکن دیدن کنید با آن آشنایت لازم را داشته باشید.

 

پکن پایتخت کشور چین که واقع در قاره آسیا است، یکی از بزرگترین شهر های جهان به حساب می آید. این شهر بزرگ با مساحت 16800 کیلومتر مربع در مجموع و همین طور دارا بودن 1368 کیلومتر مربع کحوطه شهری در سال 2016 دارای جمعیتی به اندازه 21.5 میلیون نفر بوده است. در پکن زبان چینی استاندارد رواج است. در پکن چین دین های رایجی مثل دین قومی چینی، مسحیت، تائوسیم، اسلام، بودایی و کنفسیوس است. در پک چین محدوده گسترده ای از فرهنگ ها و ادیان گوناگون با در نظر گرفتن تاریخ سه هزار ساله اش دارد.

 

 

پکن

 

 

شهر پکن مرکز خطوط ارتباطی و حمل نقل هوایی راه آهن و همین طور آزاد راه هایی زمینی کشور به شمار می آید. همین طور در عین حال این شهر بزرگترین مرکز علم و دانش مدرن و پیشرفته در کشور چین می باشد. زمانی که بغا تور چین ارزان قیمت یا با خرید بلیط ارزان هواپیما به این شهر سفر کردید متوجه علم پیشترفته این شهر خواهید شد.

 

شهر پکن دارای 16 منطقه اداری می باشد که در سال های اخیر برخی از این مناطق اداری با یکدیگر ادغام شده اند. از سال 1949 حزی کمونیست چین بر این کشور حکومت کرده است. این حزبی که بر این کشور حکومت کرده است هیچ گونه مخالفی را تحمل نکرده است و اساسا با نارضیان و مخالقان برخورد شدید و خوشنت وار داشته است. در حال حاضر در حقیقت 9 نفر در قالب یک ساختار هرمی قدرت بر این کشور حکومت می کنند که دامنه آن را شهر ها و روستا ها و محل های اشتغال مردم نیز می رسد. بنابراین اگر با تور چین و یا با خرید بلیط ارزان هواپیما به این مقصد سفر کردید بهتر است این موارد را بدانید.

 

در طول 8 قرن اخیر شهر پکن بعد از شهر شانگهای دومین شهر پرجمعیت کشور چین به شمار می آید. این شهر پایتخت فرهنگی و سیاسی این کشور محسوب می شود. نام پکن به معنای پایتخت شمالی می باشد و مانند بسیاری از پایتخت های کشور های شرق آسیا در محل شمال کشور واقع شده است. پس اگر با تور چین یا با خرید بلیط ارزان هواپیما چین به این شهر سفر کردید بدانید موقعیت جغرافیایی آن در قسمت شمالی کشور است.

 

همانطور که گفته شده شهر پکن در قسمت شمال کشور چین قرار گرفته است و کمان شمالی این شهر در محاصره تعداد زیادی رشته کوه می باشد. جالب است بدانید که این کوه های موجود در پکن در طول تاریخ این شهر را از دستبرد اقوام مهاجم جمالی حفظ کرده است و مانند سپری عظیم برای این شهر بوده است.یکی از دیگر از زیبایی های شهر پکن دو رودخانه زیبا و غظیم به نام های یونگ رینگ و چائوبی می باشد که در این شهر واقع شده اند. این دو رودخانه جزو زیر مجموعه حوزه آبریز هایه به شمار می آیند. بنابراین بهتر است زمانی که با تور چین یا با خرید بلیط ارزان هواپیما به این شهر سفر کردید از این رودخامه های زیبا و یا کوه های منحصر به فرد دیدن کنید و نهایتت لذت را تجربه کنید.

 

شهر پکن یکی از شهر های پر طرفدار در بین گردشگران می باشد و سالانه گردشگران زیادی با تور چین یا با خرید بلیط ارزان هواپیما به این شهر سفر می کنند تا از جاذبه های آن دیدن کنند.

 نظرتان را بنویسیدمنو