پیکاپ ویزا به چه معناست؟
 

پیکاپ ویزا

 

بلیط هواپیما سام سیر

 

آشنایی با پیکاپ ویزا

 

همانطور که می دانید کشور کانادا در داخل ایران سفارت خانه ندارد و افراد برای گرفتن ویزای کانادا بایستی به یکی از کشور های همسایه سفر کنند. به این فرآیند، پیکاپ ویزای کانادا می گویند. در ادامه شما را بیشتر با این مبحث آشنا خواهیم کرد.

 

در برخی از این موارد ممکن است به دلیل ناقص بودن پرونده ی فرد متقاضی و یا نداشتن برخی از شرابطی که مد نظر سفارت خانه ها است، فرد متقاضی مجبور شود با سفری مجدد به آن کشور سفر کند. این سفر مجدد به این منظور است که فرد می توانند بخاطر عدم صدور ویزای کانادا اعتراض کند و یا در صورت لزوم مدارک تکمیلی تر خود را ارائه دهد و یا اینکه تسلیم شود و درخواست مجدد دهد. در این موارد فرد بایستی قیمت ویزای کانادا را مجددا پرداخت کند.

 

 

روند پیکاپ ویزای کانادا به وسیله آژانس ها

 

 

انجام مراحل مربوط به در خواست پاسپورت و ویزا

فرد متقاضی بایستی نامه یا ایمیل سفارت را به همراه گذرنامه متقاضی تحویل آژانس دهد.

در مرحله ی سوم مدارک و پرونده ی شخص متقاضی توسط کارشناسان مجرب برسی می شود و زمان و قیمت ویزای کانادا تعیین می گردد.

پذیرش فرم وکالت که این مورد فقط بمختص ویزای کشور آمریکا می باشد.

آژانس گذرنامه و پرونده مسافر را به سفارت خانه تحویل می دهد.

در آخر نیز پاسپورت فرد متقاضی با ویزای الصاق شده در زمان مقرر به فرد تحویل داده می شود.

 

در فرایند پیکاپ ویزای کانادا افراد با داشتن پاسپورت و نامه یا ایمیل سفارت خانه دایر بر موافقت درخواست ویزا، به شرکتی معتبر مراجعه می کنند. توجه داشته باشید تا قبول نشدن درخواست ویزای شما برای خرید بلیط هواپیما کانادا اقدام نکنید.

 

در این مرحله سوپروایزر ها و یا کارشناسان بخش پیکاپ ویزا بایستی مدارک شخص متقاضی را برسی نمایند. توجه داشته باشید که اخذ فرم وکالت نامه از فرد متقاضی نیز بایستی به وسیله سفارت پذیرفته شود. سپس مابقی مراحل درخواست پیکاپ ویزای کانادا کاملا بر عهده ی شرکت مربوطه خواهد بود. نماینده این شرکت با داشتن مدارک و مجوز لازم برای پیکاپ ویزای کانادا اقدامات لازم را انجام می دهد. توجه داشته باشید که همان ابتدای کار بایستی قیمت ویزای کانادا چقدر است؟ را کامل پرداخت کنید.

 

توجه داشته باشید که درست است که اخذ ویزای کشور های کانادا، انگلیس و آمریکا در ایران وجود ندارد اما افراد می توانند از طریق 3 کشور همسایه این کار را انجام دهند. برای این کار کافی است فرد متقاضی برای درخواست ویزا فقط یک مرتبه به یکی از کشورهایی که انتخاب کرده است سفر کند. این افراد توجه داشته باشند که تا پذیرش درخواست ویزای آنها برای خرید بلیط هواپیما اقدام نکنند، زیرا ممکن است درخواست آنها به هر دلیلی رد شود تاریخ سفر آنها به تعویق بیوفتد. پس برای خرید بلیط هواپیما ارزان قیمت عجله نکنید. برای دریافت ویزای کانادا یا انگلیس یا آمریکا بایستی قیمت ویزای کانادا یا دیگر کشورها را همان ابتدا پرداخت کنید.

 

توجه داشته باشید که اولین اقدامی که برای درخواست ویزا انجام می شود، انگشت نگاری است. یعنی فرد بایستی برای انگشت نگاری یا بیومتریک به یکی از دفاتر (VISA APPLICATION CENTRE) مراجعه کند. برسی درخواست افراد برای دریافت ویزا از همین انگشت نگاری آغاز می شود. توجه داشته باشید در این مرحله بایستی قیمت ویزای کانادا را پرداخت کرده باشید.

 

چنانچه فرد متقاضی ویزای آمریکا، کانادا یا انگلیس به دو روش آنلاین یا Draft برای این کار اقدام کرده باشد، بایستی در هر صورت به گرفتن وقت سفارت به شکل آنلاین به منظور انگشت نگاری احتیاج خواهد داشت. بعد از انجام این مرحله فرد بایستی منتظر برسی و نتیجه درخواست خود از سفارت باشد. توجه داشته باشید که ممکن است بازه زمانی دادن نتیجه پیکاپ ویزای کانادا یا دو کشور دیگر 6 ماه زمان ببرد.

 نظرتان را بنویسیدمنو