بهترین غذا های خیابانی کشور چین (بخش دوم)
 

غذاهای خیابانی چین

 

تور چین سام سیر

 

آشنایی با بهترین غذا های خیابانی کشور چین

 


همانطور که می‌دانید یکی از هیجان انگیز ترین بخش های سفر، امتحان کردن غذا های محلی مقصدی است که به آن سفر کرده اید. در این مطلب قصد داریم شما را با بهترین غذا های محلی و خیابانی کشور چین آشنا کنیم تا در صورتی که با تور چین و پرواز خارجی به این مقصد سفر کردید، با بهترین غذا های آن آشنا باشید.

 

بیجینگ پنکیک؛ جیان بینگ

 


یکی از خوراکی های لذیذ محلی و خیابانی کشور چین بیجینگ پنکیک می باشد. این خوراکی خوش طعم دارای قدمت ۲۰۰۰ ساله است و در پایتخت چین از محبوبیت زیادی برخوردار است. توجه کنید اگر هم عجله دارید بهتر است برای میل کردن این خوراک کمی صبر کنید و آن را حتما امتحان کنید زیرا که این غذا ارزش صبر کردن دارد. طرز تهیه این غذا به این صورت می باشد که خمیر نازکی را روی کوره ای پهن می کنیم، سپس روی این خمیر را از مخلفاتی مثل انواع ادویه ها، ترشی ها و سس ها پر می کنیم و در آخر خمیر ترد شده را مانند ساندویچ می پیچانیم و آن را سرو می کنیم. بنابراین اگر با تور چین مهیج و با پرواز خارجی به این کشور سفر کردید بهتر حتما از این غذای لذیذ امتحان کنید.


 

کلوچه بخارپز؛ بائوزی

 یکی دیگر از بهترین غذا های خیابانی کشور چین، کلوچه بخارپز، بائوزی است. اگر با تور چین و با یک پرواز خارجی به این کشور سفر کردید و در هنگام صبح دیدید که مردم و گردشگران زیادی به دور ظرفی بزرگ جمع شده اند، تعجب نکنید و خوشحال باشید که شانس خوردن این کلوچه ها نصیبتان شده است. شما نیز به جمع آن افرادی که ایستاده اند بپیوندید. با این کار شما یک انتخاب عالی برای وعده ی صبحانه خود کرده اید زیرا بائوزی ها در سبد های بامبوی دارای بخار سرو می شوند ک بسیار لذیذ و خوشمزه می‌باشند. توجه داشته باشید که شما برای سیر شدن تنها به یک یا دو عدد از آنها احتیاج دارید.

 


طزز پخت این خوراکی خوشمزه به این صورت است که این غذا از خمیری ضخیم تر تهیه می شود و مخلفات درون آن نیز از جیائوزی بیشتر است. مواد اصلی این غذا لوبیا قزمز و گوشت چرخ کرده گاو می باشد. شما با یک گاز وقتی به مواد درونی آن برسید، طعم فوق العاده ان را حس خواهید کرد. بنابراین اگر با تور چین و با پرداز خارجی به این کشور سفر کردید، حتما از این غذا امتحان کنید.

 

 

میوه های شیرین در یک چوب؛ تانگولو

 


یکی دیگر از بهترین خوراکی های خیابانی کشور چین تانگولو می‌باشد. اگر بعد از خوردن یک شام سنگین نیاز داشتید چیزی شیرین میل کنید، حتما تانگولو را امتحان کنید. این میوه های به چوب کشیده شده شامل زالزالک، انگور و توت فرنگی می باشد که درون شربتی قرار داده می شود تا کریستالی و سخت شوند. این میوه های خوشمزه آبنباتی برای درمان نیز استفاده می‌شود. زیرا که این مدل میوه های به چوب کشیده شده ی اب نباتی اولین بار ۸۰۰ سال پیش درست شده است و اعتقاد چینی ها از قدیم تا به امروز این است که این خوراکی به هضم غذا کمک می کند. بنابراین اگر با تور چین و پرواز خارجی ارزان قیمت به این کشور سفر کردید، حتما از این خوراکی خوشمزه امتحان کنید.

 


توجه داشته باشید که برای میل کردن این میوه ها ابتدا بایستی از لایه قندی آن بگذرید، سپس به میوه های شیرین درون آن برسید. اگر با تور چین و پرواز خارجی به این مقصد سفر کردید برای خوردن این میوه ها بهتر است برای اولین بار به بازار wangfujing پکن بروید و آن را امتحان کنید.نظرتان را بنویسیدمنو