ورود به کشور کانادا و انواع ویزاهای آن
 

ورود به کشور کانادا و انواع ویزاهای آن

 

بلیط هواپیما + سام سیر

 

 

 

آشنایی با ورود به کشور کانادا و انواع ویزاهای آن

 

در این مقاله میخواهیم شما را با انواع ویزای کانادا آشنا کنیم و بعد ازآن به طور مختصر به توضیح پیکاپ ویزای کانادا بپردازیم. ویزای کانادا مشخص کننده این است که آیا شما اجازه تهیه بلیط هواپیما و رفتن به کانادا را دارید. مجوز ورود به کشور کانادا را ویزای کانادا میگویند که این ویزا به صورت یک مهر بر روی پاسپورت شما است. برای گرفتن ویزای کانادا کارهایی باید انجام شود که به آن پیکاپ ویزای کانادا می گویند.

 

اخذ و دریافت ویزای کانادا به صورت پیکاپ ویزای کانادا به معنی اجازه ورود و سفر به این کشور است. اجازه دادن نیز از سوی کنسولگری کشور کانادا صادر میشود و اگر شما واجد شرایط برای زندگی، تحصیل یا کار باشید برای شما ویزاهای موقت یا دائم مانند ویزای تحصیلی کانادا یا ویزای دانشجویی یا کاری صادر خواهد کرد. در این مقاله ما نیز شما را با انواع ویزای کانادا آشنا خواهیم کرد تا راه های ورود یه این کشور را به شما نشان دهیم.

 

 

انواع ویزای کانادا به دو نوع مختلف تقسیم بندی میشوند:

 

 

ویزای موقت اقامت در کانادا

ویزای دائم اقامت در کانادا

 

همانطور که از نام ویزای موقت نمایان است مدت استفاده از این ویزاها محدود است و به طور موقت برای مسافرانی که قصد سفر تفریحی یا گردشگری دارند یا ملاقات با خانواده یا دوستان، یا کسانی که قصد کار یا ادامه تحصیل در کانادا را دارند صادر میشوند. به عنوان مثال :

 

 

ویزای تحصیلی کانادا

 

 

 ویزای تحصیلی کانادا مختص افرادی است که از طرف یکی از دانشگاه های کانادا برای ادامه تحصیلات خود اپلای گرفته اند. این نکته را در نظر بگیرید که اگر کمتر از 6 ماه قصد تحصیل دارید میتوانید به جای ویزای تحصیلی کانادا از ویزای عمومی استفاده کنید اما اگر برای تحصیل نیاز به 6 ماه یا بیشتر از آن دارید از طریق دانشگاه های معتبر اقدام کنید و ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید. مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا بستگی به دانشگاه مورد نظز شما دارد.

 

ولی اگر مهاجرت برای همیشه یا قصد دریافت شهروندی کانادا را دارید ویزای دائم اقامت ویزایی است که به شما امکان کار کردن برای مدت بسیار طولانی را خواهد داد، که از این طریق میتوانید شهروند رسمی کشور کانادا باشید.

 

اگر به دنبال مهاجرت به کانادا بوده باشید کلمه پیکاپ ویزای کانادا نیز بارها به چشمتان خورده است. همانطور که می دانید کانادا در کشور ما کنسولگری ندارد، پس برای اخذ هر گونه ویزا باید

به کشورهای دیگر سفر کرده تا مهر ویزا در سفارت خانه کانادا در آن کشور ها در پاسپورتتان زده شود به مراجعه به کنسولگری برای اخذ ویزای کانادا پیکاپ ویزای کانادا میگویند. حال اینکه شما بخواهید پیکاپ ویزای کانادا را از هر کشوری انجام دهید به اختیار خودتان است. ولی بهتر است پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا کشور ترکیه انجام دهید که تهیه بلیط هواپیما از این کشور راحت تر است.

 

 

ویزای اقامت موقت و دائم خود شامل چند دسته میشوند.

 

 

 

ویزاهای اقامت موقت کانادا

 

این تقسیم بندی ابتدا بر اساس تعداد دفعات ورود به کشور کانادا می باشد. که به یک بار ورود و چند بار ورود تقسیم میشود . کنسولگری کانادا تعیین کننده مدت اقامت موقت فرد در این کشور است. اغلب مدت اعتبار این ویزاها 180 روزه است که اگر اجازه یک بار ورود داشته باشید میتوانید با تهیه بلیط هواپیما یک بار به این کشور سفر کرده و به طور موقت در این کشور اقامت داشته باشید. ولی یک ویزای چند بار ورود اجازه این را ه فرد میدهد تا در زمان مدت اعتبار ویزا چندین بار به این کشور سفر کند و به طور موقت در این کشور اقامت داشته باشد.

 

دسته بندی بعدی بر طبق اساس کاری است که شما به این کشور مهاجرت میکنید. به عنوان مثال اگر شما قصد ادامه تحصیل در این کشور را داشته باشید، ویزای تحصیلی کانادا ویزایی است که اجازه ورود به این کشور را به شما خواهد داد و شما تهیه بلیط هواپیما کانادا به این کشور سفر خواهید کرد.

 

 

ویزای توریستی کانادا

 

 

ویزای توریستی کانادا به شما این امکان را خواهد داد که برای گردشگری با تهیه بلیط هواپیما وارد این کشور شوید. هزینه این ویزا 300 دلار کانادا است. گرفتن این ویزا سختی های خاص خود را دارد  

 

 

سوپر ویزای کانادا

 

 

این ویزا مخصوص دیدار اعضای خانواده است اگر شما یکی از اعضای خانوادتان شهروند کانادا باشد با تهیه بلیط هواپیما این ویزا اجازه ملاقات شما با عزیزانتان را در کشور کانادا به شما خواهد داد که مدت استفاده از این ویزا بسیار طولانی است.

 

در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با دیگر ویزاهای کانادا آشنا شویم.

 

 نظرتان را بنویسیدمنو