بهترین غذا های خیابانی کشور چین(بخش سوم)
 

غذاهای خیابانی چین

 

تور چین سام سیر

 

آشنایی با بهترین غذا های خیابانی کشور چین

 


تقریبا همه ی افراد زمانی که برای گردش و تفریح و دیدن جاذبه های گردشگری یک مکان جدید سفر می کنند، علاقه مند هستند که از غذاهای محلی آن منطقه نیز امتحان کنند.


به عنوان مثال افرادی که با تور چین یا با خرید بلیط ارزان هواپیما چین به این کشور سفر می کنند، قطعا تمایل دارند تا از غذاهای محلی و خوشمزه این کشور امتحان کنند. البته که مزاج ایرانی ها خیلی با غذاهای های چینی تطابق ندارد اما برخی از غذا های آن ها به قدری لذیذ است که با همه مزاج ها سازگار می باشد.


اگر با تور چین ارزان قیمت و یا با خرید بلیط ارزان هواپیما چین به این کشور سفر کردید حتما از غذا هایی خیابانی که در بخش های قبلی این موضوع و همین طور این مطلب گفتیم امتحان کنید زیرا این غذا ها جزو بهترین غذا های خیابانی کشور چین می باشد و کاملا با مزاج ایرانی ها سازگار می باشد.


همان طور که می دانید کشور چین از وسعت زیادی برخوردار است و همین طور دارای جاذبه های گردشگری متنوع زیادی نیز می باشد. به همان اندازه که کشور چین وسیع و پر جاذبه است، دارای تنوع غذایی بالایی نیز می باشد. بنابرین وقتی با تور چین یا با خرید بلیط ارزان هواپیما به این کشور سفر کردید در کنار بازدید از جاذبه های گردشگری متنوع این کشور، از خوردن غذا های خوشمزه و لذیذ آن نیز لذت ببرید.

 

رول برنجی

 


یکی از غذاهای لذیذ خیابانی کشور چین، رول برنجی می باشد. این غذای خوشمزه اغلب با شیر سویا سرو می شود و جزو خوراک های دوست داشتنی و معروف برای وعده ی صبحانه می باشد که بیشتر در شهر های هنگ کنگ، تایوان و شانگهای وجود دارد. طرز تهیه این خوراک خوشمزه به این صورت می باشد که برنج بخار پز داغ را درون خمیر نازک و تردی به اسم یو تیائو قرار می دهند و آن را مانند سوشی رول می کنند. این رول برنجی های لذیذ می تواند به انتخاب مشتری شیرین یا نمکی باشد. برای این که این رول برنجی ها لذیذ تر و خوشمزه تر شوند می توانید در کنار آن برای صبحانه از کنجد و برای وعده های غذایی مثل ناهار یا شام و یا حتی عصرانه از قارچ، گوشت خوک و ترشی سبزیجات استفاده کنید.


بنابراین اگر با تور چین و یا با خرید بلیط ارزان هواپیما به این کشور سفر کردید، حتما از این غذای خوشمزه میل کنید. توجه داشته باشید که یهترین مکان برای خوردن این رول برنجی، دکه های پایین پلازا 66 در شهر شانگهای می باشد اما این امکان را دارید که در جست و جوی جای بهتری نیز باشید.

 

برنج سرخ شده؛ چائو فان

 


یکی دیگر از غذهای خوشمزه خیابانی کشور چین چائو فان می باشد که از شرق تا غرب چین این غذا معروفیت زیادی دارد. طرز تهیه این غذای لذیذ به این صورت می باشد که ابتدا تخم مرغ شکسته و در درون وک می ریزند، سپس پیاز، برنج و قطعاتی از گذشت مرغ یا خوک و یا گاو را به تخم مرغ اضافه می کنند و بر روی حرارت بالا آن ها را هم می زنند. در آخر درون یک ظرف همان طور که بخار می زند برای سرو کردن درون ظرف می ریزند و مقابل شما قرار می دهند. اگر با تو چین و یا با خرید بلیط ارزان هواپیما به این کشور سفر کردید، می توانید با چوب های مخصوص این غذا را میل کنید و در کنارش از ادویه های چینی نیز می توان میل کرد. توجه داشته باشید که اگر در خوردن غذا با چوب های مخصوص هنوز تازه کار هستید، بهتر است از همان قاشق برای میل کردن غذا استفاده کنید.نظرتان را بنویسیدمنو