ویزای کانادا


ویزای کانادا


ویزای کانادا

 

 

پس از اقدام برای ویزای کانادا ، چمدان خود را ببندید

 

قبل از سفر به کانادا، کمی برنامه ریزی و تحقیق ارزش تلاش شما را دارد. این کار باعث می‌شود که اشتباهات عجیب و غریب در طول سفر نداشته باشید؛ برای انجام تمام کارها برنامه داشته باشید و یادتان باشد که بین شهرهای کانادا چقدر فاصله وجود دارد و همچنین یادتان باشد که چه نیازهایی برای این سفر احتیاج دارید، آب و هوای کانادا را در نظر بگیرید و تحقیق کنید که چطور باید در کانادا جا به جا شوید و ...

علاوه بر این، کانادا، هر چند در مجاورت و همسایگی ایالات متحده است، اما کاملاً متفاوت چه از لحاظ حفاظت مرزی، پول رایج و قوانین است. درواقع اینطور فکر نکنید که هم هر چی که در آمریکا بدون مشکل است در این کشور هم بدون مشکل هست.

 

 

شایستگی خود را برای گرفتن ویزای کانادا ثابت کنید

 

برای دیدار از کانادا، شما نیاز به گرفتن ویزای کانادا دارید، که این ویزا باید با برخی از الزامات دولت کانادا، قوانین مهاجرت و شهروندی و قوانین توریستی این کشور مطابقت داشته باشد. این موارد شامل یک سند مسافرتی معتبر، سلامت عمومی شخص، داشتن مدارک لازم که ثابت کند در زمانی که باید کانادا را ترک کند این کار را حتما انجام خواهد داد، داشتن مقدار پول کافی، ترجمه اسناد مالکیت مانند ملک، خانه ویا خودرو و نداشتن سوابق مجرمانه می باشد.

 

 

 

اسنادی که برای سفر به کانادا نیاز دارید

 

با همراه نداشتن مدارک مسافرتی مناسب، تعطیلات خود را خراب نکنید. عبور از مرز کانادا برای شهروندان آمریکایی با داشتن پاسپورت آمریکایی و پر کردن یک سری فرم انجام پذیر است. ولی برای شهروندان ایرانی نیاز به ویزای کانادا دارد.

به غیر از اسناد مسافرتی، تحقیق کنید که چه چیزایی را می‌توانید با خودتان از مرز رد کنید و چه چیزهایی را نمی‌توانید. برخی از موارد ممکن است شما را متعجب کنند.

 

 

وسایل و موادی که می‌توانید از مرز عبور دهید:

 

غذا، نوشیدنی الکلی و حیوانات خانگی ممکن است کمی برای شما مشکل ایجاد کنند. غذای کنسروی، چند تخم مرغ، مواد غذایی خشک شده و بسته بندی شده و گوشت گاو تازه. اگر حیوان خانگی دارید حتما با خودتان مدارک پزشکی، سلامت و شناسنامه حیوان خانگی تان را داشته باشید. اگر هم سیگار می‌خواهید با خودتان ببرید 10 بسته سیگار معمولی و 50 سیگار برگ کوبایی می توانید با خودتان داشته باشید.

 

 

وسایل و موادی که نمی‌توانید از مرز عبور دهید:

 

میوه های تازه و سبزیجات، مانند موز و همچنین غذای سگ یا گربه حاوی محصولات جانبی گوشت گاو یا گوسفند، در مرز کانادا ممنوع است. تقریبا تمام اشکال اصلی دفاع از خود و اسلحه گرم در مرز کانادا ممنوع است؛ تفنگ‌های دست ساز، سلاح های اتوماتیک، شوک برقی، چماغ و اسپری فلفل، هیزم، طعمه زنده و یابنده رادار.

 

 

 

کشور کانادا بسیار بزرگ است

 

کانادا دارای 10 استان و 3 قلمرو و دومین کشور بزرگ جهان بعد از روسیه است. زمین به اضافه مناطق آب شیرین در کانادا 9،984،670 کیلومتر مربع (یا 3،855،174 مایل مربع) است. در حقیقت، کانادا پنج منطقه زمانی را پوشش می‌دهد. پایتخت سیاسی کانادا شهر اتاوا است که چهارمین شهر بزرگ این کشور است. این شهر در مرز ایالت انتاریو و کبک و در شمال شرقی تورنتو و غرب مونترال قرار گرفته است. این شهر دارای بالاترین رتبه از نظر تحصیلات ، بالاترین سطح زندگی و کمترین نرخ بیکاری در بین تمام شهرهای کانادا است.

 

 

 

 

شهر و ایالت خود را در کانادا برای سفر انتخاب کنید

 

احتمالا شما یک نقطه را در ذهن داشته باشید یا شاید می خواهید چندین سفر را در برنامه سفر کانادا انجام دهید. کانادا برای سفرهای ماجراجویانه و طبیعت گردی شناخته شده است، اما طیف وسیعی از نقاط مختلف را با توجه به علاقه مندان ارائه می دهد.

از آنجا که کشوری بسیار بزرگ است، معمولاً در یک سفر نمی‌توان از سراسر کانادا دیدن نمود. به طور معمول، آن را به تکه‌های قابل کنترل تر تقسیم می‌کنند، مانند منطقه دریایی (نوا اسکوشیا، نیوفاندلند، نیوبرانزویک و جزیره پرنس ادوارد) یا کبک و انتاریو (شهر کبک، مونترال، تورنتو و آبشار نیاگارا) و یا ساحل غربی، دشت های کانادا یا شمال کانادا.

 

 

 

تاریخ سفر به کانادا را دقیق تعیین کنید

 

به طور معمول هزینه ها در آنجا بسیار بالا می باشد. قیمت ها، آب و هوا، و فعالیت ها و تفریحات بسته به زمانی که به این کشور سفر می کنید، متفاوت است. تابستان بهترین فصل سفر به کانادا است. در این فصل هوا آفتابی و مطبوع می‌شود و می‌توانید انواع تفریحات از گشت و گذار در پارک تا دیدن آبشار نیاگارا را انجام دهید. در تابستان قیمت‌ها حدود 30 درصد افزایش پیدا می‌کند. در فصل زمستان هم پیست‌های اسکی بسیار شلوغ می‌شوند.

 

 

 

مسائل مربوط به پول کانادا

 

کانادا بر خلاف همسایه خود در جنوب که از دلار آمریکا استفاده می کند، از دلار کانادا استفاده می کند. برخی از شهرهای مرزی کانادا/آمریکا و شهرهای بزرگ هر دوی ارزها را می پذیرند، اما شما باید برای سفر به کانادا و پرداخت هزینه های غیر منتظره ویزای کانادا و یا غیره دلار کانادا همراه داشته باشید.

 

 

قوانین در کانادا

 

پیش از ورود به کانادا، مطمئن شوید که قوانین محلی مربوط به سن استفاده از نوشیدنی الکلی، محدودیت سرعت، مقررات مربوط به آوردن اسلحه گرم، مایعات الکی و غیره را بخوانید.

 

برای مشاهده جاذبه های توریستی این کشور اینجا را کلیک نمائید


ایرانیانی که از کانادا دیدن می کنند باید ویزا کانادا خود را قبل از ورود به خاک این کشور دریافت کنند. ویزای توریستی کانادا توسط دفاتر ویزا (وابسته به سفارت کانادا) در استانبول، آنکارا و دبی صادر می شود. شما می‌توانید از طریق مراجعه به سفارت کانادا در امارات یا ترکیه و یا به صورت آنلاین درخواست خود را به سفارت کانادا بدهید.

زمانی که شما از طریق آژانس هواپیمایی سام سیر اقدام به درخواست ویزای کانادا می‌کنید، کارشناسان ما در بخش ویزا به دقت مدارک شما را بررسی می‌کنند و بر حسب شرایط پرونده مشاوره لازم را به شما میدهند. پس از تکمیل مدارک از سمت شما و فرم های لازم ویزای کانادا ، درخواست شما طی 3 تا 4 هفته کاری به صورت آنلاین در سایت سفارت ثبت می‌شود و نامه انگشت نگاری سفارت در اختیار شما قرار گیرد. برای انگشت نگاری از زمان گرفتن نامه انگشت نگاری تا یک ماه شما فرصت دارید به یکی از دفاتر مربوطه مراجعه کنید. بهتر است قبل از اینکه در این مدت بلیط هواپیما استانبول ویا آنکارا بگیرید، در سایت سفارت ساعت و روز حضور خود را رزرو کنید. البته در صورت تماس با آژانس هواپیمایی سام سیر، توضیحات لازم، تقویم تعطیلات سفارت و آدرس دفترهای انگشت نگاری توسط همکاران ما به شما اعلام خواهد شد. بعد از انجام انگشت نگاری از یک هفته تا 104 روز کاری زمان می برد تا سفارت نتیجه پرونده شما را اعلام کند. اگرجواب منفی باشد نامه سفارت که حاوی اشکالات گرفته شده به پرونده است را در اختیار شما قرار می‌دهیم و اگر هم مثبت باشد به شما اطلاع می دهیم که پاسپورت خود را جهت پیکاپ ویزا کانادا در اختیار ما قرار دهید - که حدود 2 هفته تا یک ماه طول میکشد - البته در این مرحله باز هم شما یک فرصت یک ماهه برای تحویل پاسپورت خود به سفارت خواهید داشت.مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا ( مولتی 5 ساله)

 

 

***مدارک شخصی

 • اصل پاسپورت متقاضی به همراه کلیه ی پاسپورت های قدیمی
 • شناسنامه و کارت ملی
 • یک قطعه عکس جدید رنگی با زمینه ی سفید
 • سند ازدواج در صورت همراهی همسر
 • رضایت نامه ی محضری برای فرزندانی که با یکی از والدین قصد سفر دارند الزامی ست. رضایت نامه از سوی کسی باشد که آن ها را همراهی نمی کند.

 

 

***مدارک شغلی

 

 • کارفرمایان : روزنامه رسمی ، آگهی تأسیس ،آگهی تغییرات و تصمیمات شرکت ، آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده ، لیست بیمه ی 6 ماه آخر کارمندان ، تمکن و پرینت 6 ماه آخرحساب شرکت به لاتین.
 • کارخانه داران و صاحبان مشاغل آزاد : پروانه ی بهره برداری ، جواز کسب ، آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده ، لیست بیمه ی 6 ماه آخر کارمندان.
 • کارمندان : گواهی اشتغال به کار به زبان فارسی روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی، درآمد سالیانه ، نام مدیر) ، فیش حقوقی دو ماه آخر،  لیست بیمه ی 6 ماه آخر، حکم کارگزینی یا قرارداد شرکت .
 • مهندسان : پروانه ی نظام مهندسی یا جواز ساخت .
 • تجار: کارت بازرگانی، گواهی اتاق بازرگانی ،آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، لیست پرداخت بیمه.
 • پزشکان : پروانه ی دائم طبابت، کارت نظام پزشکی، پروانه ی مطب، آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، لیست پرداخت بیمه.
 • بازنشستگان : حکم بازنشستگی و فیش حقوقی دو ماه آخر – حکم افزایش حقوق در صورت وجود ارائه گردد.

 

***مدارک مالی

 

 • ارائه ی نامه ی تمکن ممهور به مهر برجسته ی بانک و گردش حساب 6 ماه آخر هر دو به زبان لاتین الزامی ست.
 • درصورت داشتن  گواهی سپرده ی بلند مدت  ، برگ خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل ، سند ملکی و اجاره نامه  آن ها را نیزارائه دهید.

 

 

***سایر توضیحات

 

 

 • فرم مشخصات فردی و خانوادگی برای هر متقاضی جداگانه تکمیل و ارئه گردد.
 • کلیه ی مدارک شخصی و شغلی باید به زبان انگلیسی ترجمه گردد و مهر مترجم کافی ست .
 • داشتن دو ویزای شنگن که حداقل یکی از آن ها  در 5 سال اخیرباشد الزامی ست .
 • در صورت امکان با پاسپورت تمدید شده اقدام شود به این دلیل که مدت اعتبار ویزا درصورت صدور  مطابق با اعتبار پاسپورت ارائه شده می باشد.
 • مدت زمان اخذ ویزا بعد از انگشت نگاری ازیک هفته تا پنج ماه می باشد .
 • در صورت داشتن دعوتنامه معتبر آن را ارائه کنید.دعوتنامه باید شامل مشخصات کامل دعوت کننده و متقاضی، نسبت، دلیل سفر متقاضی ،آدرس و تلفن، مدت زمان اقامت و هرگونه موارد مرتبط دیگرباشد و بعد از تنظیم به مهر و امضای دفتر ثبت Notary Public برسد. مدارک فرد دعوت کننده : کارت شهروندی، پاسپورت کانادایی، شناسنامه ی کانادایی یا کارت اقامت ، گواهی اشتغال به کار، نامه ی بانک، برگه های مالیاتی ، فرم های T4 و T1  .
 • مدارک شخصی و شغلی متقاضی در مرحله ی اول و  مدارک بانکی در مرحله ی آخر و زمان اعلام شده از مسافر دریافت می گردد.
 • کلیه ی مدارک بانکی به زبان لاتین از بانک گرفته شود ودیگر مدارک مالی نیز ترجمه گردند.

 

 

با هر بار ورود به کانادا مسافر تا سقف 6 ماه می تواند در آنجا  اقامت داشته باشد. 

 

 

تعرفه ویزای کانادا

خدمات

1 تا 2 نفر

بیش از 2 نفر

ثبت نام ویزای توریستی 5 ساله

450 دلار

400 دلار

 


برای مشاهده سایت این سفارتخانه بر روی اینجا کلیک نمایید.منو