تور 10 روزه چین

9 3 شب شانگهای ---> 2 شب هانگزو ---> 4 شب بیجینگ
تور 10 روزه چین
  • اقامت در هتل پنج ستاره با صبحانهاقامت در هتل پنج ستاره با صبحانه
  • بلیط رفت و برگشتبلیط رفت و برگشت
  • بیمه مسافرتیبیمه مسافرتی
  • ترانسفر فرودگاهیترانسفر فرودگاهی
  • موارد دیگر
تاریخ اعتبار 1403/1/12
شروع قیمت برای هر نفر از :

113.200.000 تومان


تور چین


چگونه تور چین بگیریم؟

آشنایی با تور چین و جاذبههای گردشگری آن

 

چین با داشتن جمعیتی حدود 3.1 میلیارد نفر پرجمعیتترین کشور در جهان به حساب میآید. این کشور که با نام جمهوری خلق چین بصورت رسمی شناخته میشود در شرق قاره آسیا قرار گرفته است که اداره آن توسط حزب کمونیست در قالب نظام تک حزبی صورت میگیرد.پایتخت این کشور پکن است که با داشتن جاذبههای گردشگری فراوان و زیبا همه ساله پذیرای گردشگرانی است که با تور چین به این کشور سفر کردهاند. کشور چین با داشتن مساحتی 6.9 کیلومتر مربعی در مقام سوم یا چهارم در جهان از نظر وسعت قرار گرفته است.

 

 

تور چین

این در حالی است که این کشور از نظر وسعت خاکی بدون در نظر گرفتن آبهای داخلی در مقام دوم در جهان قرار گرفته است.

پهناور بودن این کشور سبب شده تا در این منطقه جاذبهها و مناطق گردشگری طبیعی و غیرطبیعی وجود داشته باشد که برای دیدن آنها میتوان از تور چین استفاده کرد.

 

تاریخ چین

 

از نظر قدمت تاریخی و متمدن بودن این کشور و مردمان آن میتوان گفت چین یکی از کهنترین تمدنها در تاریخ محسوب میشود که برای آشنایی بیشتر با فرهنگ و تمدن این کشور میتوان با تور چین به این کشور باستانی سفر کرد.

در این کشور در 6 هزار سال گذشته سلطنت بصورت مطلقا موروثی است. اولین خاندان سلطنتی در این کشور خانواده سلطنتی شیا بوده که در حدود 2 هزار سال قبل از میلاد مسیح بوجود آمده بود. اما برای متحد کردن چین حکومتی که توسط خاندان چهاین اداره میشد در 221 سال قبل از میلاد مسیح تلاش کرد و این مهم توسط این خاندان بدست آمد. چینگبود آخرین خاندان سلطنتی در چین بود در سال 1911 با توجه به تشکیل جمهوری چین که توسط کومینتانگ رهبری میشد از بین رفت و نابود شد. برای دیدن آثار بجا مانده از این سلطنتها میتوانید با تور چین به این منطقه سفر کنید و شاهد تاریخ غنی موجود در این کشور باشید.

 

تاریخ در تور چین

 

چین با داشتن رشدی شگفت انگیز در بخش اقتصادی توانست نحصولات خود را به سراسر دنیا عرضه کند بطوریکه امروزه بزرگترین صادر کننده در جهان میباشد و در مورد واردات در رتبه دوم قرار گرفته است. همچنین چین دومین کشوری است توانسته اقتصادی بزرگ برپایه تولید ناخالص در دنیا داشته باشد.

این کشور در شورای امنیت سازمان ملل بصورت عضوی دائمی حضور دارد علاوه بر این در سازمانهایی چون سازمان تجارت جهانی، اپک، سازمان همکاری شانگهای و گروه 20 نیز حضور دارد. این کشور برای بخش دفاعی و تولید تسلیحات از کشورهای دارای سلاح هستهای میباشد که  بودجه دفاعی زیادی را برای این منظور در نظر گرفته است. برای دیدن این کشور میتوان با تهیه تور چین به این کشور سفر کرد.

 

پکن

 

این شهر که در سال 2013 بیش از 21 میلیون نفر سکنه را در خود جای داده بود یکی از پرجمعیتترین شهرهای موجود در دنیا میباشد که به عنوان پایتخت چین انتخاب شده است. این شهر که از نظر جمعیتی در چین بعد از شانگهای در رتبه دوم قرار میگیرد دارای مناظر گردشگری است که با تور چین میتوان به دیدن آنها رفت. همچنین بیشترین مناطق سیاسی،فرهنگی و آموزشی در این شهر قرار گرفته است.

فرودگاه بین المللی که در این شهر قرار گرفته است با داشتن ترافیکی شلوغ دومین فرودگاه شلوغ در دنیا میباشد. این شهر که در حدود 3000سال پیش بنا شده است در هشت قرن گذشته گاها به عنوان پایتخت چین در دورههای مختلف انتخاب میشده که با تور چین میتوان به این کشور وبه خصوس به این شهر سفر کرد تا با شکفتیهای آن از نزدیک بازدید کرد.

 

فرودگاه پکن در تور چین

 

در سال 2008 این شهر میزبان المپیک بوده که افراد زیادی برای دیدن این مسابقات با تور چین به این کشور سفر کردند. علاوه براین برای برگزاری المپیک سال 2022 نیز انتخاب شده است از این رو اولین شهری است که برای هردو المپیک تابستانی و زمستانی انتخاب شده است. احتمالا افراد زیادی خواهان سفر به این شهر هستند که میتوانند با استفاده از تور چین به خواسته خود دست پیدا کنند.

 

تاریخ شهر پکن

 

بنا گفته برخی افراد این منطقه که پکن در آن قرار گرفته است از زمان هزاره اول قبل تز میلاد مسیح برای سکونت انتخاب شده بود و افرادی در آن زندگی میکردند در گذشته به این مکان جی گفته میشد هرچند این شهر باستانی کاملا مفقود شده است بسیاری از باستان شناسان برای پیدا کردن آن تلاش کردهاند که تا حالا این تلاش آنها بینتیجه بوده است.

 

تاریخچه پکن در تور چین

 

در زمان گذشته پکن بصورت شهرهای کوچک نزدیک به هم بوده است و بعد از حکمرانی سلسله خیان لیائو در 10 قرن بعد از میلاد مسیح بصورت شهری مستقل که به عنوان پایتخت جنوبی انتخاب شده بود شناخته شد. پکن شهری زیباست که با تهیه تور چین میتوانید به دیدن آن بروید.

 

آب و هوای پکن

 

این شهر با قرار گرفتن در بین چندین رشته کوه در شمال چین در طول تاریخ از هجوم اقوام مهاجم در امان مانده است. در این شهر دو رودخانه با نامهای یونگ رینگ و چائوبی وجود دارند که نربوط به حوزه آبریز هایهه میباشند. در پکن آب وهوایی بسیار خشن حاکم است بطوریکه در تابستان ها هوا بسیار گرم است و در زمستانها بسیار سرد میباشد در نتیجه برای تهیه تور چین در این فصول بهتر است که اقدام نکنید.

 

جاذبههای موجود در پکن

 

با توجه به قدمت تاریخی این شهر و پایتخت بودن این شهر در دورههای مختلف سبب شده در این شهر جاذبههای گردشگری فراوانی یافت شود که مسافران برای دیدن آنها با تور چین راهی این کشور آسیایی  و پهناور میشوند تا در کنار گردش در دیگر شهرهای این کشور به پکن نیز سفر کنند تا از این جاذبههای باشکوه موجود در این شهر دیدن کنند.

از مهمترین جاذبههای موجود در این شهر میتوان به دیوارهای آن اشاره کرد. در گذشته این دیوارها که گرداگرد شهر کشیده شده بود برای حفاظت شهر در برابر مهاجمان مورد استفاده قرار میگرفت. برای دیدن این اثر تاریخی باتهیه تور چین به این شهر سفر کنید تا عظمت این دیوار کهنسال را از نزدیک مشاهده کنید.

 

بازدید از پکن در تور چین

 

امروزه بدلیل جمعیت زیاد و وجود مشکلاتی برای حمل و نقل بسیاری از این دروازهها و دیوارها تخریب شدهاند تا خیابانها و میدانهای جدید جایگزین آنها شود تا حمل و نقل در این شهر روانتر انجام شود. پس تا همه این آثار از بین نرفته با تور چین به این شهر سفر کنید و از آنها دیدن کنید.

در شهر پکن جاذبههای گردشگری بسیاری وجود دارد که وجود آنها این شهر را به یک شهر گردشگری تبدیل کرده و همه ساله جهانگردان بسیاری با تور چین به این منطقه برای دیدن آنها سفر میکنند در ادامه به  معرفی برخی از این جاذبهها خواهیم پرداخت.

 

شهر ممنوعه

 

این شهر که در سال 1406 میلادی با دستور جو دی که دومین امپراتور سلسله  مینگ ساختن آن شروع شد از بزرگترین و کاملترین معماریها با چوب در جهان به حساب میآید که همه ساله افراد زیادی با تور چین برای دیدن آن به این منطقه سفر میکنند.

ساخت این بنای تاریخی و زیبا در حدود 14 سال به طول انجامید. این شهر در طول 500 سال از سال 1911 تا زمان نابودی سلسله چینگ 24 امپراتور در این شهر اقامت داشتهاند از این رو این شهر از نظر تاریخی بسیار غنی است که علاقهمندان به تاریخ با تور چین برای دیدن این تمدن غنی به این منطقه میآیند.

این بنای تاریخی که در مساحتی به اندازه 72 هکتار ساخته شده است از سال 1924 برای بازدید عموم آزاد شد و گردشگران زیادی با تور چین به این منطقه برای دیدن آن سفر کردند. این بنا که بصورت مستطیل ساخته شده است در طول از شمال به جنوب به اندازه 961 متر و در عرض که از شرق به غرب به اندازه 753 متر کشیده شده است. این شهر باداشتن دیوارهای 10 متری و خندقی با عرض 52 متر که دورتادور دیوارها کشیده شده است تقریبا برای مهاجمان غیرقابل نفوذ بوده است اما امروزه به راحتی باتهیه تور چین میتوانید به آن دسترسی داشته باشید و از درون آن بازدید کنید.

 

شهر ممنوعه در تور چین

 

در ساخت این دیوارها در هر چهار ضلع از یک دروازه استفاده میشده که نام دروازه موجود در ضلع جنوبی دروازه نیمروز و نام دروازه موجود در ضلع شمالی دروازه نیروی ایزدی نام دارد که با تور چین قادر تماشای آنها خواهید بود. دیوارها در این بنا با ضخامتی زیاد ساخته شدهاند تا در مقابل آتش توپخانه در آن زمان مقاوم باشند.

در ساخت این بنا از نظام تشریفاتی فئودالی و اصول طبقاتی استفاده شده است. طراحی کلی، مساحت و وسعت، نوع معماری، رنگهای بکار گرفته شده و تزئینات آن همگی نشان دهنده امتیازاتی است که خانواده سلطنتی از آنها برخوردار هستند میباشد. دیدن این مکان که با تور چین امکان پذیر است میتواند یک تجربه منحصربفرد بشمار آید.

 

جشن ها

 

برای برگزاری جشنها و نمایش میزان جلال و شکوه امپراتوری چین از سه قصر با نامهای تای حه، جون حه بایو حه استفاده میشد. این سه قصر از معماری متفاوت و خیره کنندهای بهره میبرند که چشم هر بیننده را به خود خیره میکند و همین امر سبب این شده تا گردشگران علاقهمند با تهیه تور چین برای دیدن این قصرهای دیدنی به این منطقه سفر کنند.

 

فستیوال در تور چین

 

قصر تای هه از نظر دیگر قصرها از ارزش بیشتری برخوردار بوده زیرا تخت سلطنتی طلایی در آن قرار داشت و از نظر موقعیت مکانی در مرکز شهر ممنوعه واقع شده بود برای دیدن این قصر با تور چین به این منطقه بروید و از نزدیک جاذبههای موجود در آن را ببینید.

 

معماری

 

علاوه براین در قصر از نوعی معماری خاص و مجلل استفاده شده است این قصر ار در این شهر منحصر کرده است. این قصر را برسکویی به ارتفاع 8 متر که مساحت آن 30 هزار متر است و با سنگ سفید مرمر است ساختهاند که مورد توجه بسیاری از گردشگرانی که با تور چین به این منطقه میآیند قرار گرفته است. این قصر با داشتن ارتفاعی 40 متری بلندترین بنا در این شهر محسوب میشود که یکی از عواملی است که در خاص شدن این بنا در بین دیگر بناها کمک کرده است و آن را به یک جاذبه دیدنی برای کسانی  که با تور چین به این مکان آمدهاند تبدیل کرده است.

 

اژدها

 

اژدها نمادی از قدرت در فرهنگ مردم چین محسوب میشود و امپراتور پسر آسمانی و اژدهای حقیقی نام گزاری میشود. در قصرهای موجود در این مجموعه از نمادهای اژدها استفاده شده است بطوریکه در قصر تای حه به تنهایی حدود 13 هزار شکل از اژدها وجود دارد که در معماری و تزئین این قصر بکار رفته است. دیدن این بنای فوق العاده که با تور چین امکان پذیر است میتواند تجربهای خاص را برای شما به ارمغان آورد.

 

نماد اژدها در تور چین

 

با تور چین و رفتن به این منطقه میتوانید از همه قصرها و اتاقهای این منطقه که تعدادشان کم هم نیست دیدن کنید. در این شهر 59999 اتاق وجود دارد که با تور چین قادر به مشاهده یک یک آنها خواهید بود. گذشتگان چینی بر این باور بودهاند که اقامتگاه امپراتورانی که مقامی آسمانی داشتهاند دارای 10هزار اتاق است و امپراتوری که پسر امپراتور آسمانی است باید شمار اتاقهایش بنا به احترام کمتر از اتاقهای فرمانروای آسمانی باشد. برای دیدن نوع معماری و آداب ورسوم با تور چین به این کشور سفر کنید . از سفر خود لذت ببرید.

 

البته تور چین بیشتر برای افرادی که به تاریخ ملل دیگر و آثار تاریخی علاق دارند ممکن است جالب باشد.

 

با بررسی یادداشتهای باقی مانده از سلسله مینگ برای ساخت این مجموعه باستانی 100 صنعتگر و یک میلیون کارگر مورد استفاده قرار گرفته شده است تا این بنای تاریخی به نمایش هنر آنها در سالیان بعد به افرادی که با تور چین به این منطقه میآیند بپردازد.آآین

با تور چین میتوانید به این شهر رفته و به نظاره آثاری چون دروازه نیروی ایزدی، دوان من، معبد سلطنتی اجدادی، ومن، دونگ هوامن و دروازه گلباران غربی که  بخشی از مناطق گردشگری این منطقه است بپردازید.

دیدن این همه جاذبه گردشگری در این کشور با استفاده از تور چین امکان پذیر می‎باشد که همه ساله مسافران زیادی از جمله کشور عزیزمان برای دیدن زیبایی‎های موجود در این کشور به تهیه تور چین اقدام می‎کنند و از این مناطق گردشگری دیدن به عمل می‎آورند و پس از بازگشت خرید تور چین را به سایرین نیز پیشنهاد می‎دهند. 

برای مشاهده نقاط گردشگری دیگر از چین اینجا را کلیک نمائید
منو