اختراعات کانادا
 

 

 

 

مردم خوب کانادا، مسئول اختراعات بسیاری هستند که شما هر روزه از آنها استفاده می کنید. به ویژه اگر شما کسی هستید که بازی Trivial Pursuit in a Wonderbra را انجام می دهید در حالی که کره بادام زمینی را روی سیب مکینتاش می مالید.

 

 

کره بادام زمینی

 

 

مارسلوس گیلمور ادسون، داروساز مونترالی، محصول خمیری و آجیل مانندی را در سال 1884 به ثبت رساند، با این عنوان که یک گزینه غذایی بسیار مناسب برای افرادی است که نمی توانند غذا بجوند. ولی بعدها همه آن را دوست داشتند و مصرف می کردند.

 

 

 

 

Trivial Pursuit

 

 

Trivial Pursuit یک نوع بازی تخته ای است، که در سال 1979 توسط Scott Abbott، سردبیر ورزشی مونترال و Chris Haney روزنامه نگار اختراع شد. برنده شدن در این بازی، به توانایی بازیکنان برای پاسخگویی به سوالات دانش عمومی و فرهنگ عمومی تعیین می شود.

 

 

 

 

کیلومترشمار

 

 

سفرهای جاده ای بعد از سال 1854 دیگه مثل قبل نبود، زمانی که ساموئل مک کین، مخترعی از نوا اسکوشیا، یک وسیله را اختراع کرد که فاصله را با هر چرخش چرخ ماشین اندازه گیری می کند.

 

 

 

 

برف روب

 

 

دکتر دندانپزشکی به نام J.W. Elliot، از شهر تورنتو، در ابتدا این ایده را برای پاکسازی ریل های قطار معرفی کرد. Snowmobile (همان سورتمه است ولی با موتور) و snowblower (ماشینی که با مکش زیاد برف را به داخل خود می کشد و به شعاع 100 متری جاده پرت می کند) هم در کانادا اختراع شد.

 

 

 

 

 

 

جعبه تخم مرغ

 

 

ژوزف کایل، از اسمیتزر - بریتیش کلمبیا، ویراستار روزنامه، در سال 1911 ، با استفاده از مقواهای کلفت توانست کارتون تخم مرغ را که شبکه هایی به شکل تخم مرغ داشتند، ابداع کند.

 

 

 

 

IMAX

 

 

رومن کرویتر و گرایم فرگوسن فیلمساز و رابرت کر و مهندس رابرت سی شاو، IMAX را در سال 1967 تاسیس کردند. کرویتر اولین فیلم با IMAX را در سال 1970، فیلم برداری کرد. جورج لوکاس، خالق جنگ ستارگان به IMAX لقب نیرو را داد.

IMAX، دارای ظرفیت ضبط و نمایش تصاویر با اندازه و وضوح بسیار بیشتری نسبت به سیستم‌های سنتی و قدیمی فیلم است.  

 

 

 

 

کلمه کلیدی: بلیط خارجی ، ویزای کانادا

 

 

 

سیب مک اینتاش

 

 

در سال 1811، کشاورز جان مکینتاش در مزرعه Dundas South خود یک درخت سیب وحشی را پیوند زد. این سیب رنگ پوست آن سرخ و سبز است و مزه ترش و گوشت سفید داشته و در اواخر سپتامبر  - اوایل مهر می‌رسد. در قرن بیستم مشهورترین نوع سیب در کانادای شرقی و نیو انگلند بود.

 

 

 

 

The Walkie-Talkie

 

 

دان هینگ در سال 1937 نوعی بیسیم موج کوتاه به نام packset اختراع کرد. دو سال بعد وقتی کانادا به آلمان اعلام جنگ کرد، او به اُوتاوا رفت تا این بیسیم را برای استفاده نظامی، بازسازی کند.

 

 

 

 

انسولین

 

 

فردریک بنتینگ دانشمند مقیم تورنتو، چارلز بست و جیمز کولیپ، در واقع انسولین را در سال 1922 اختراع نکردند – این یک هورمون طبیعی تولید شده توسط پانکراس است. در عوض، آنها به دنبال کشف و یادگیری درمان دیابت رفتند.

 

 

 

 

برچسب چمدان یا تگ چمدان

 

 

John Michael Lyons از نیو برانزویک در سال 1882، وقتی توانست برچسب چمدان را اختراع کند، باعث ایجاد تحول در صنعت مسافربری شد. این سند برچسبی شامل اطلاعاتی درباره مسافر و مقصد پروازی مسافر بود.

 

 

 

 

غلتک رنگ آمیزی

 

 

غلتک رنگ یک تاریخچه درهمی دارد. Norman Breakey کانادایی آن را در سال 1940 اختراع کرد، اما یک مخترع آمریکایی به نام ریچاردز سی. آدامز، طراحی را تغییر داد و به نام خود به ثبت رساند.

 

 

 

 

زمان استاندارد

 

 

مهندس Sandford Fleming، زمان استاندارد را در سال 1883 به خطوط راه آهن آمریکایی و کانادایی آورد. مناطق زمانی در سال 1918 در ایالات متحده به رسمیت شناخته شد و در سال 1929 توسط سراسر دنیا پذیرفته شد.

 

 

 

 

اتوبوس قابل دسترس برای صندلی چرخدار

 

 

Walter Harris Callow، سربازی که در جنگ کور شد و حس و کنترل در دست‌ها و پاهای خود را از دست داد، در سال 1947 اولین اتوبوس که قابلیت سوار کردن معلولین با ویلچیر را داشت، اختراع کرد. او برای بار اول و تنها سواری که داشت، زمانی بود که برای مراسم تشییع جنازه خودش بود.

 

 

 

 

ویلچیر برقی

 

 

در سال 1952، مهندس جورج کلین، جهان را با یک صندلی چرخدار موتوری، برای معلولین راحت تر کرد.

 

 

 

 

پلاستیک زباله

 

 

Harry Wasylyk از مانیتوبا و Larry Hansen از اُنتاریو اولین کیسه زباله های پلاستیکی را برای استفاده تجاری در سال 1950 اختراع کردند. Union Carbide این ایده را خرید و کیسه های زباله Glad را به خانه ها برد.

 

 

 

 


برای دریافت شرایط ویزای کانادا، کلیک کنید!


 نظرتان را بنویسیدمنو